החזר מס לשכיר עם משכורת גבוהה

ברוב המקרים, יש הבחנה ברורה בין שכירים מקבלי משכורת לבין עצמאים, חברות ושותפויות למיניהן.

השכיר מקבל משכורת חודשית שממנה יורדים מיסים שונים, בעוד שהמיסוי והרגולציה משתנים בהתאם לסוג ההתאגדות, למשל עצמאי או חברה בע"מ. אך כאשר מדובר על החזר מס לשכיר עם משכורת גבוהה, הנושא הופך כבר פחות ברור ועשויה לעלות ההתלבטות האם לפתוח חברה ודרכה למשוך את המשכורת על מנת ליהנות ממיסוי נמוך יותר.

דרך זו של הקמת חברה למשיכת הכנסה במקום סטטוס של שכיר בעל משכורת גבוהה הינה חוקית באופן כללי ולכן כל עוד החוק מתיר זאת זו אכן אפשרות שיש לשקול ולבחון.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

באופן כללי אמור להיות קל להבחין בין עובד שכיר לבין מנהל או עובד אשר יכול להיחשב כעצמאי בעל חברה בע"מ המספק שירותים לחברה אחרת תמורת הכנסה שאינה משכורת ישירות.

אך כאשר סכומי ההכנסות ממשכורת עולים הנושא הופך "אפור" יותר והחוק כאמור מאפשר הקמת "חברות ארנק" שכאלו בתנאים מסוימים. בכל מקרה, מומלץ להיוועץ בגורמים המתמחים במיסוי ובהגדרות החוק בהקשר זה.

חברת ארנק

חברת ארנק מוגדרת הלכה למעשה כחברה פיקטיבית. החברה נרשמת ברשם החברות באופן מוסדר וחוקי, אך בפועל לא מתקיימת בה כל פעילות למעט קבלת הכנסות של עובד כחלופה למשיכת משכורת.

חברת ארנק היא הדרך של שכיר עם משכורת גבוהה ליהנות משיעורי מיסוי גבוהים יותר, מדובר על תכנון מס, נכון להיום הוא חוקי, ובעזרת אנשי מקצוע מנוסים ניתן בהחלט לבצע מהלך שכזה במסגרת החוק באופן מלא.

אך ככל שהרגולציה בישראל הופכת קשוחה יותר לצד קריאות בציבור ובמסדרונות השלטון לטיפול בתכנוני מס עסקיים ובמיסוי בעלי הכנסות גבוהות בכלל, יתכן שבחירה בדרך של הקמת חברה בע"מ לעובד שהוא בפועל שכיר תהפוך למורכבת יותר.

החזר מס לשכיר עם משכורת גבוהה

המס המופחת שבעלי חברות ארנק נהנים ממנו נוגע לתשלומי מס הכנסה וביטוח לאומי שאחרת היו גבוהים יותר במודל של תלוש משכורת רגיל.

כמובן שיש היבטים נוספים להקמת חברה מבחינת שכיר עם משכורת גבוהה, שיקולים והיבטים כגון אחריות בעלי החברה כלפי גורמים חיצוניים שונים, האחריות המשפטית היא על החברה כישות משפטית ולא על בעליה וכיוצא באלו.

באופן כללי החישוב נראה פשוט

באופן כללי, כאשר שכיר עם משכורת גבוהה בוחן את נושא החזר המס רק מבחינת שיעורי המיסוי והמספרים של הכנסותיו, השיקול האם לפתוח חברה או להישאר כשכיר לכל דבר נראה פשוט למדי ונוטה לכיוון הקמת החברה.

לדוגמא: כאשר שיעור המס במדרגת המס העליונה עבור שכירים ועצמאים מתקרב לרף של 50%, בתוספת מס יסף שמיועד להיות מיושם במהלך 2013, בעוד ששיעור מס החברות עומד על 25% וצפוי לעלות לכ-27% אחרי שינויים שיוזם משרד האוצר – נראה על פניו שהרבה יותר משתלם להקים חברה מאשר לקבל משכורת כשכיר.

המציאות מורכבת יותר

אך כמובן שהמציאות לגבי שכיר עם משכורת גבוהה מורכבת יותר ויש לבחון את התמונה בכללותה ולא רק מבחינת שיעורי המיסוי על שכירים ועל חברות. יש לבחון האם מרבית המשכורת הולכת להוצאות שוטפות של אותו שכיר או שהוא יכול להרשות לעצמו לשמור על חלק מההכנסות בחברה – כי מטעמי מיסוי חברות לא מחלקות את כל הרווח שלהן, פעולה הגוררת תשלום מס.

להקמת חברה וניהולה יש השלכות כספיות, שאולי אינן גבוהות בחרה ללא פעילות מהותית אך הן עדיין קיימות. כאשר שכיר עם משכורת גבוהה מקים חברה במקום לקבל משכורת, הוא מאבד זכויות סוציאליות וכספים שהמעביד היה אחרת מפריש עבורו – לפנסיה, השתתפות בהוצאות שונות, אובדן ימי חופשה ומחלה, אובדן דמי הבראה וכן הלאה.

תכנון מס יצירתי עבור אותו שכיר עם משכורת גבוהה שמקים חברה יכול להיות רישום כבעל שליטה בחברה ומשיכת משכורת מאותה חברה, כך ניתן במובן מסוים ליהנות משני העולמות אך יש לבחון זאת בפקידה עם יועצים מומחים.

עיקרון מנחה הוא שכלל שהמשכורת כשכיר גבוהה יותר – מדובר על סכומים גבוהים מאוד – כך משתלם יותר להקים חברה ולחסוך בתשלומי מיסים.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות