מהן הוצאות לשכיר העובד מהבית?

הוצאות לשכיר העובד מהביתבשנים האחרונות ניתן לראות גידול רב במספרם של שכירים המבצעים את עבודתם מביתם ולא נדרשים להגיע למשרד במהלך היום יום.

מה שבעבר נחשב בעיני אנשים לפריבילגיה הפך לעניין שבשגרה בעקבות התפתחות אמצעי התקשורת. העסקת שכיר בעבודה מהבית מאפשרת למעביד לחסוך הוצאות רבות. עבודה מהבית עשויה להטיל הוצאות על השכיר בגינן זכאי הוא לניכויים בתשלומי מס הכנסה ולהחזרי מס במידת הצורך.

הפרק השני של פקודת מס הכנסה [נוסח חדש] עוסק בניכויים וקיזוזים. סעיף 17 לפקודה קובע מהם הניכויים המותרים על פי הפקודה שאותם יש לנכות מההכנסה החייבת במס כיוון שהיו כרוכות בייצור ההכנסה: "לשם ברור הכנסתו החייבת של אדם ינוכו, זולת אם הניכוי הוגבל או לא הותר על פי סעיף 31, יציאות והוצאות שיצאו כולן בייצור הכנסה בשנת המס ולשם כך בלבד".

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

זאת אומרת כי שכיר העובד מביתו זכאי לנכות חלק מהוצאות הבית שלו ולקבל החזרי מס בגין הוצאות שהיו לו ונועדו לשם ייצור ההכנסה.

הניכוי יותר כאשר מדובר בהוצאות אותן מוציא השכיר והמעביד אינו משלם לו עליהן החזרים כלשהם. לעיתים יאושר ניכוי אך ורק של חלק מההוצאות מאחר ומדובר בהוצאות מעורבות (מאחר והוא גם גר שם הניכוי יותר רק בעבור הוצאות שהוצאו לשם ייצור ההכנסה).

כיצד מקבלים את מה שמגיע?

לשם קבלת הניכוי בהוצאות על השכיר להוכיח כי הוצאות מסוימות מהוצאות הבית שימשו לייצור הכנסתו. אבנר הייזלר מציע לתעד את ההוצאות הללו ע"י שמירת מסמכים, קבלות וכל תיעוד נוסף. ההוצאות המותרות לניכוי לשכירים העובדים מהבית הן בדרך כלל הוצאות על תשלום שכר הדירה החלקי (החלק בבית המשמש כמשרד), הוצאות פחת על רכישת/בניית דירה, חלק מתשלומי הארנונה והמים, חשמל, ועד בית, תשלומי טלפון, גז. הניכויים יתאפשרו כאמור בהתאם לחלק היחסי המשמש את השכיר לשם עבודתו מהבית ורק כאשר ישנה הפרדה ברורה בין השימוש הביתי לשימוש לצורכי העבודה.

נוסף על הוצאות אלו יכול לדרוש השכיר ניכוי מתשלום המס על הוצאות נוספות הנדרשות לצורך העבודה מן הבית כגון הוצאות מחשב, נייר צילום, מדפסת, תוכנות מסוימות שנרכשו לשם העבודה, ספרות מקצועית וכיוצא באלו בנוסף ינוכו גם הוצאות שהוצאו לצורך תיקון הציוד. הוצאות המשמשות לצורך ייצור ההכנסה בלבד אשר יוכרו ככאלו על ידי מס הכנסה ינוכו במלואן.

הוצאה נוספת אותה ניתן לנכות הינה תשלומי ריבית משכנתא בשל רכישת דירה. ההוצאה תנוכה רק כאשר הדירה רשומה על שמו של השכיר בלבד, ניתן לנכות עד 80% מהחלק היחסי של הריבית המותרת בניכוי.

הוצאות לשכיר העובד מהבית

עובדים אשר הוצאות אלו לא נוכו להם מתשלומי מס הכנסה זכאים בסיומה של שנת המס להגיש בקשה לקבלת החזרי מס בעבור אותן הוצאות ששימשו בעבור ייצור ההכנסה בצירוף דו"ח מס להחזר. לשם קבלת החזרי המס על השכיר העובד מביתו לפנות לפקיד השומה של מס הכנסה ולהגיש בקשה להחזרי מס. החזרי מס יתאפשרו רק כאשר השכיר יוכל להוכיח כי ההוצאות עליהן הוא דורש החזר הוצאו לשם ייצור ההכנסה ולא לשימוש ביתי וכאשר המעביד לא שילם החזרים בעבור אותן ההוצאות.

כאשר ההוצאות חיוניות לשם עבודתו של השכיר וכאשר אין מניעה חוקית להתיר את ההוצאה. המעביד אינו מחויב על פי החוק לשלם החזרים בעבור הוצאות אלו של שכירים העובדים מהבית, המעביד ישלם את ההחזרים רק במקרה בו עוגן הנושא בחוזה העבודה בין השכיר למעביד.

המסמכים הנדרשים לשם קבלת החזרי מס בעבור אותן הוצאות המותרות לניכוי הינם טפסי 106 מכלל מקומות העובדה של השכיר בשנים הרלוונטיות בגינן הוא דורש החזרי מס ובצירוף קבלות על תשלומי ההוצאות.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות