מהו ייעוץ מס ולמי הוא מתאים?

תוכן עניינים

ייעוץ מסיועץ מס הינו אדם המוסך לתת ייעוץ בנושאי מיסים, וכמו כן מוסמך מכוח החוק לסייע במילוי דוחות עבור רשות המיסים בישראל וייצוג נישומים בפני רשויות אלו.

סמכויות אלו מוקנות ליועץ המס מכוח פקודת מס הכנסה. במהלך השנים מעמדו של יועץ המס הוסדר בחוק נפרד הקובע את הגבלת העיסוק במקצוע, ייעוץ המס למורשים בלבד אשר עומדים בתנאי החוק בלבד.

המעוניינים לעסוק בייעוץ מס צריכים לעבור לימודים במסגרת לימודי תעודה המעניקים את ההסמכה ולימודם נמשך עד כשנתיים. חשוב לציין כי בוגרי הלימודים יכולים לעסוק בייעוץ מס באופנים שונים אך רק רישום בפנקסי יועצות המס מאפשר ייצוג של נישומים.

יועצים אלו הרשומים במוסדות רשות המיסים הינם בעלי רשיון ועברו את המבחנים הנחוצים. כמו כן רשאים היועצים לייצג נישומים גם במוסד לביטוח לאומי בעניינים שונים.

משרדי ייעוץ מס – תפקידים ושירות

משרדי ייעוץ מס מתמחים בתחום המיסים באופן ייחודי ויכולים לעזור באופן משמעותי לפרטים ולחברות שונות באספקטים פיננסיים רבים.

א.       ייעוץ כלכלי לחברות, לפרטים, ולעצמאיים על דרך התנהלות כלכלית נבונה, תכנוני מס אפקטיביים, מילוי דוחו"ת שנתיים וטפסים רלוונטיים נוספים.

ב.       ייצוג הנישומים בפני מוסדות שונים כמו משרדי מס הכנסה, המוסד לביטוח לאומי וניהול משא ומתן בפני גורמים אלו למקסום אינטרס הלקוח.

ג.        ניהול חשבונות, חישובי שכר, הצהרות הון, פתילת תיקים במוסדות מס וייעוץ להתנהלותם.

ד.       ביצוע החזרי מס לשכירים ותיאומי מס.

ה.       טיפול בעצמאים – פתיחת תיקים למס ערך מוסף, התנהלות מול ביטוח לאומי, מס הכנסה, וכן ייצוגו של הלקוח בפני מוסדות אלו והכנת הצהרות הון וניהול חשבונות.

חשוב לציין כי יועצי מס מנוסים יכולים עם הזמן להוות נכס משמעותי עבור עצמאים וחברות או עסקים קטנים.

מכיוון שיועץ המס בקיא באופן נרחב בכל ניואנסים ושינויי חקיקה בנושאי מס, לא אחת משמש יועץ המס כעוזר להתנהלותם של עסקים קטנים ויכול להכווין את בעל החברה או העסק בנושאים פיננסיים כמו השקעות, פנסיה ותזרימי מזומנים.

ייעוץ מס והחזר לשכירים

אחד מן האלמנטים המשמעותיים בהם יכולים משרדי ייעוץ מס לעזור לשכירים רבים הינה באמצעות החזרי מס.

כיום שכירים רבים אינם מודעים לזכויותיהם על פי חוק, ואינם יודעים כי עקב פעולות שונות, הם זכאים להחזרי מס של מאות ועד אלפי שקלים בשנה.

משרדי ייעוץ המס עוזרים בבחינת הנסיבות השונות, מילוי הטפסים והגשות הבקשה השונות לקבלת הזיכוי במס. יועץ המס מלווה את הלקוח בכל שלבי ההליך.

להלן מספר דוגמאות לפעולות המזכות ממס וניתנות לבדיקה והגשה על ידי משרדי ייעוץ מס:

הליכי המיסוי במדינת ישראל מורכבים ומסועפים לחוקים ולתקנות שונות הדורשות מומחיות וניסיון רב. בחלק גדול מן המקרים, יש צורך בבחינה פרטנית של הנסיבות ולאור העובדה כי אין כללי אצבע בנושא סבוך זה, ייתכן כי דרך פעולה אחת תהיה אפקטיבית יותר מדרך אחרת למרות הנסיבות הדומות.

לשם מקסום החזרי המס וייעוץ מס מיטבי מומלץ להיעזר בשירותי ייעוץ מס אשר יבחנו את נסיבות המקרה בהתאם לנסיבות הספציפיות ויתנו פתרון שיביא להחזרים ולפטורים גבוהים ככל האפשר עבור הלקוח הספציפי.

אהבתם את המאמר ? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב email
בדיקת זכאות להחזר מס