החזר מס קנייה על רכישת ציוד לעסק לנפגע פעולת איבה

החזר מס לנפגעי פעולות האיבה מאפשר למדינה לבוא לקראתם, מתוך תפיסה שהם כבר תרמו מעל לנדרש, ולעיתים הקריבו את בריאותם עבור המקום בו הם חיים. השיקום של נפגעי פעולות איבה מתמקד פעמים רבות בעולם הנפש, ושוכח שמאחורי הנפגע יש לעיתים משפחה הזקוקה לפרנסה.

במאמר זה נדון על אחד מהחזרי המס הייעודיים לשיקום כלכלי של נפגעי פעולות איבה – החזר מס על רכש ציוד לעסק.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

החזר מס הקנייה על רכישת ציוד לעסק ככלי לשיקום כלכלי ואישי

שיקומו של אדם אשר עבר טראומה הוא תהליך ארוך, שדורש סינרגיה בין מספר תחומי עיסוק ובעלי מקצוע. כאשר מנסים לתפור תוכנית שיקום לנפגעי פעולות איבה, לרוב יש נטייה להתמקד בקשיים הנפשיים מהם הם סובלים.

הטראומה אשר עולה וצפה שוב ושוב דווקא ברגעים הכי לא צפויים, החלומות שלא נותנים מנוח, והזיכרונות החיים שלא מרפים. הטיפול בכך הוא אמנם ארוך וקשה, אך הוא אפשרי בעזרת צוות של פסיכולוגים ופסיכיאטריים, ושילוב של שיחות טיפוליות וטיפול תרופתי. לצד הטיפול הנפשי, חשוב מאוד גם להחזיר את האדם לתפקוד בחברה.

התפקוד בחברה נחוץ לתהליך ההחלמה, ומאפשר לנפגע לשמור על אופטימיות בתהליך ההבראה, ולהיות בקשרים חברתיים. מעבר לכך, פעמים רבות לנפגע פעולת האיבה יש חובה לפרנס את משפחתו, חובה שאינה נמחקת עקב הטראומה שחווה.

החזר מס קניה על רכישת ציוד לעסק, הוא כלי של המדינה לסייע בכך. החזר המס מסייע לנפגע פעולות איבה לשדרג עסק קיים, או להקים עסק חדש, ולקבל הנחה משמעותית ברכישת ציוד הליבה היקר. בניית העסק החדש, תבוא פעמים רבות במקביל לבניית הנפש מחדש.

 

החזר מס קנייה על רכישת ציוד לעסק לנפגע פעולת איבה

מי הם נפגעי פעולות האיבה הזכאים להטבה?

מאחר ופעולות איבה בישראל אינן נדירות, קיים מגוון עצום של נפגעים, שלכל אחד סיפור קשה ומורכב משלו. חלק מהנפגעים סובלים בעיקר מקושי נפשי, ללא מוגבלות פיזית. אחרים סובלים מקושי נפשי אשר מקביל לחלוטין לנכות של ממש, המקשה עליהם לבצע גם פעולות יום יומיות פשוטות.

מאחר וקיים מגוון עצום של נפגעי פעולות איבה, מנפגעי חרדה בזירת האירוע, לבעלי נכות כמעט מלאה, המדינה הייתה צריכה לקבוע רף שמעליו ישנה זכאות להטבה. במקרה של החזר מס קניה על רכישת ציוד לעסק, הזכאים להטבה יהיו אך ורק נפגעי פעולות איבה, אשר נקבעו להם 25 אחוזי נכות בוועדה מקצועית.

מעבר לכך, עליהם להיות בעלי אישור לשיקום כלכלי בעסק עצמאי, אישור שדרושה עבודה בירוקרטית מסוימת כדי להשיג. שני התנאים הללו מאפשרים למקד את ההטבה לסקטור שזקוק לה במיוחד, זאת לצד שמירת הזכות להטבות נוספות לשאר אוכלוסיית נפגעי פעולות האיבה.

 

מדוע ההחזר חל אך ורק על פריט אחד?

החזר המס על רכישת ציוד לעסק, אינו מאפשר לקבל הנחה במס על רכישת כל הפריטים הדרושים לכם. לרוב, ההחזר יינתן רק על פריט ספציפי, אשר נמצא בליבו של העסק החדש אותו אתם בונים, או שהוא חיוני מאוד לשדרוג עסק קיים.

דוגמאות לפריטים כאלו הם למשל ציוד ריתוך עבור אדם אשר בבעלותו מסגריה, רכש של תנור מקצועי ומתקדם למאפייה ועוד. כאשר בוחרים להגיש את הבקשה, כדאי לוודא שמדובר בציוד ההכרחי והיקר ביותר לעסק שלכם. ההחזר חל לרוב אך ורק על פריט אחד, ובמקרים חריגים על מספר פריטים אשר נרכשים כסט.

הסיבה לכך שההחזר חל אך ורק על פריט אחד, היא כדי למנוע ניצול לרעה של ההטבה, ברכישה של ציוד שאינו דרוש במטרה להעביר אותו למכרים וחברים. סיבה נוספת, היא כדי לוודא שההטבה הולכת ישירות לטובת שיקום כלכלי, ולהקמת עסק חדש ומצליח.

 

איך נקבע האם הציוד הנרכש עומד בתנאי ההטבה?

למרות הרצון להעניק סיוע לכל נפגעי פעולות האיבה העומדים בקריטריונים שנקבעו, המדינה עדיין שואפת לפקח, במטרה לוודא שהציוד הנרכש אכן עומד בתנאי ההטבה, ויביא לשיקום כלכלי ולבניית עסק חדש.

כדי לעשות זאת, מוקמת וועדה אשר מתכנסת באופן תקופתי לאישור הבקשות להחזר המס על רכישת הציוד, ובאחריותה לבדוק האם הציוד הנרכש עומד בכלל התנאים הנדרשים.

פעמים רבות, יש צורך בוועדה דווקא כדי לאשר פריטים חריגים באופן יחסי, אשר אינם עומדים באופן מלא בתנאים אך נחוצים מאוד לנפגע פעולת האיבה בדרכו להקמת העסק.

במקרים אלו, חשוב מאוד שתהיה אוזן קשבת והתכנסות אנושית שתוכל לדון בבקשה באופן מורכב יותר, ולא רק על פי סכמות נוקשות של חקיקה ותקנות רשמיות.

 

כיצד להגיש את הבקשה להחזר המס?

תהליך הגשת הבקשה, צריך להתחיל לאחר קבלת כלל האישורים הנדרשים. ראשית כל, עליכם לוודא שאתם שומרים את כלל האסמכתאות לביצוע הרכישה, כולל התמחור של הפריט שברצונכם לרכוש, וגובה המס המוטל עליו. קחו בחשבון, שלעיתים גובה הפיצוי שיאושר לכם אינו כולל את מלוא סכום המס המוטל על הפריט, אלא רק על חלקו.

לכן, אם אתם במצב כלכלי אשר לא מאפשר לכם לעמוד בכך, כדאי להמתין לאישור ההחזר לפני ביצוע הרכישה בפועל. במידה וכבר ביצעתם את הרכישה, והבקשה שלכם אושרה בוועדה הייעודית, תוכלו להגיע ולהגיש את כלל הטפסים במחלקת השיקום של משרד הביטוח  הלאומי הקרוב לבית מגוריכם.

 

מאחר ומדובר בהחזר חד פעמי – כדאי לשקול היטב לפני הגשת הבקשה

המיסוי על פריטים יקרים הנחוצים להקמת עסק, יכול להיות בשיעור של עשרות אחוזים ממחיר הפריט הדרוש לכם. חשוב מאוד לזכור, שההחזר אשר ניתן לכם, ניתן באופן חד פעמי בלבד. אם תנסו לעשות בו שימוש עבור עסק אשר לא תוכנן כהלכה, תבזבזו הזדמנות פז.

עליכם לגשת להקמת העסק ולבקשת ההחזר רק לאחר שבניתם תוכנית עסקית מדויקת, ושבדקתם שאכן יש לכם את המשאבים הדרושים להקמת החברה החדשה.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות