החזר מס על ריבית מפיקדון או תוכנית חיסכון

אחד החששות העיקריים של פועלים ועובדים בעולם המודרני, נוגע להבטחת חיים ברווחה כלכלית בגיל הפרישה.

החיים בגיל השלישי, לאחר שהכוח לעבוד הולך ויורד, מחייבים היערכות פיננסית זהירה והבנה מעמיקה של כלל הפרמטרים והתקנות בתחום.

אחד מהנושאים אשר חשוב לשים אליהם לב, עבור פנסיונרים חדשים המגלים את זכויותיהם, הוא החזר מס על ריבית מפיקדון או תכנית חיסכון.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

החזר מס על ריבית מפיקדון או תכנית חיסכון ככלי לשיפור חייהם של בני גיל הזהב

רוב המדינות המפותחות, נהנות מתופעה מבורכת של הארכת תוחלת החיים של האוכלוסייה. הארכת תוחלת החיים נגרמת עקב שיפור בתנאי המחייה, המזון והמגורים, התקדמות של השירותים הרפואיים, והרגשת רווחה כללית.

לצד היתרונות המשמעותיים של חיים ארוכים ובריאים יותר, ישנם גם מכשולים העומדים בפני האזרחים המתקרבים לגיל פרישה, כיצד להבטיח שהחיסכון הפנסיוני יצליח לכלכל אותם היטב בעשרות השנים הבאות.

רוב האנשים, נוקטים בגישה הפרקטית, ומנסים להשקיע זמן רב ככל האפשר בעבודה, ופועלים כדי להגדיל את החיסכון הפנסיוני, ולצמצם את הזמן בו יצטרכו לחיות על החסכונות.

דרך אחרת שחשוב מאוד לשקול, היא להתעמק באפשרויות של החיסכון הפנסיוני, ובסעיפים השונים הקשורים בו. אנשים אשר משקיעים את כספם בתבונה, ומבינים היטב את הכללים של תוכניות החיסכון וההשקעות, מגיעים פעמים רבות לגיל פרישה עם עתודות משמעותיות, ודאגה אחת פחות על הלב.

החזר מס על ריבית מפיקדון או תוכנית חיסכון

אחד מהכלים שחשוב מאוד להכיר, הוא החזר המס על ריבית מפיקדון או תוכנית חיסכון. מדובר באמצעי פשוט וקל לתפעול במידה ואתם עומדים בתנאים, שבהפעלתו תגלו לפתע פתאום שאתם זכאים לעשרות אלפי שקלים של החזר מס מהמדינה, החזר שמגיע לכם בזכות, ולא בחסד.

 

מי הם האנשים אשר זכאים להחזר המס על ריבית מפיקדון?

באופן טבעי, כאשר מדובר על החזר מס, רבים ינסו לעוט על המציאה, ולבדוק האם הם נכללים בקטגוריות הנדרשות. המס על השקעות ועל רווחי הון הוא מיסוי אשר רבים מעוניינים לחמוק ממנו, מאחר והוא יכול לעשות את ההבדל בין השקעה מוצלחת להשקעה אשר בסיכומה החוסך הפסיד כסף.

לכן, בחוק אשר נחקק בשנת 2003, קבעה המדינה באופן חד וברור מי הם האנשים אשר זכאים להחזר המס על ריבית מפיקדון ותוכניות חיסכון. אנשים אלו, הם אך ורק אזרחים אשר נולדו לפני שנת 1949, אשר מחזיקים בחיסכון אותו ברצונם לפדות.

נוסף על כך, כדי לממש את ההטבה, עליהם לצאת לפרישה. אדם אשר בוחר להמשיך לעבוד יוכל לעשות זאת, ולנצל את ההטבה מאוחר יותר, כאשר יחליט שהגיע זמנו לנוח.

 

מהם הסכומים המקסימליים לקבלת ההטבה?

הסכום עליו תוכלו לקבל החזר, הוא אינו אין סופי. באופן טבעי, אנשים אשר ידם משגת, ועבדו במשרות נחשבות ומובחרות, יוכלו באופן תאורתי לעשות שימוש בפטור ממס על ריבית מפיקדון כדי לקבל החזר בסכומי עתק, כאשר כוונת המדינה בחקיקת החוק הייתה דווקא לעזור לאוכלוסייה מגוונת יותר.

לכן, נקבע סף לסכום הכסף אשר ניתן לדרוש עליו החזר. סף זה, תלוי בין השאר בשאלה האם גם החוסך וגם בן או בת זוגו נולדו לפני שנת 1949.

במידה ורק החוסך נולד לפני המועד המצוין בחוק, הסכום המקסימלי של הריבית בשנת 2020 אשר תוכלו לקבל עליו החזר כספי, עומד על 13,560 שקלים. במידה ועברתם את הסכום הזה, מאחר והשקעתם את כספכם באופן חכם או שהשקעתם סכום משמעותי יותר, תוכלו לקבל את ההחזר עד הסכום המצוין, ולשלם את מלוא המס על יתרת הסכום.

כאשר שני בני הזוג נולדו לפני שנת 1949, הזכאות של החוסך להחזר גדלה, והוא יהיה זכאי להחזר מס על ריבית שנתית של עד 16,680 שקלים.

 

התנהלות כלכלית נבונה תוך בחינת ההטבות השונות תוביל לחיסכון משמעותי

אנשים רבים נרתעים מבחינת האפשרויות להחזרי מיסוי.

חשוב מאוד להבין, לא מדובר בכלי לרמאות, או באמצעי להתחמק מתשלום מס אליו אתם מחויבים, אלא בחלק מזכויותיכם כאזרחים במדינה. המדינה קבעה שאתם תהיו זכאים להטבות מסוימות, וחבל מאוד שלא לפעול כדי לנצל אותם, ולהפוך את חייכם לטובים יותר ופשוטים יותר.

הבירוקרטיה הכרוכה ברוב התהליכים הללו היא אמנם סבוכה, אך ניתן בעזרת השקעה של ימים בודדים להבין אותה על בוריה, ולהתחיל תקופה חדשה של התנהלות כלכלית חכמה יותר, וחסכונית יותר. בסופו של דבר, ניצול של כלל ההטבות יוביל לשיפור משמעותי באיכות החיים של כל אחד, ובהפחתה של החששות הפיננסיים הטורדניים.

 

מעל גיל 60 ישנה זכאות גם למשיכת כספים השמורים בקופת גמל להשקעה ללא ריבית 

דוגמה לאפשרות נוספת לשפר את מצבכם הפיננסי בגיל השלישי, היא החקיקה הנוגעת למשיכת הכסף אשר חסכתם בקופת גמל להשקעה. קופת גמל להשקעה, נועדה באופן טבעי לפתיחה לאחר גיל הפרישה, כאשר תהיו זקוקים לכסף. המדינה מצדה, מציעה מיסוי מינימלי על סכומים אשר נמשכו לאחר גיל הפרישה, מתוך מחשבה שמדובר בכסף אשר יאפשר לאזרחים המבוגרים להיות עצמאיים ולדאוג לכל צרכיהם.

למרות זאת, לעיתים קרובות אנשים מגלים שכספם מושקע בתוכניות פנסיוניות אשר כוללות עמלות גבוהות מדי, אשר הופכות את החיסכון למעשה ללא משתלם. לכן, במידה ורוצים, המדינה מאפשרת למשוך מעל גיל 60 בבת אחת את כלל סכום החיסכון, ללא תשלום ריבית, ולעשות בו שימוש להשקעה חכמה יותר.

 

כדאי לשקול להיעזר בסיוע מקצועי

לפני שמקבלים החלטות קריטיות לגיל הפרישה, חשוב מאוד לוודא שאתם מקבלים החלטה נבונה, אשר תואמת לשאיפות האישיות שלכם, ולמצבכם הפיננסי בפועל. ניתן בהחלט להיעזר במקורות מידע שונים, ומומלץ אפילו לשקול להיעזר בסיוע מקצועי, אשר יסייע לכם להבין את מצבכם, ולבצע בו שינויים על פי הצורך.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות