החזר מס על עבודה מהבית

בשנה האחרונה, וכנראה גם בשנה הקרובה לפחות, עובדים רבים אשר היו רגילים לעבוד שעות ארוכות במשרד, מוצאים את עצמים מבלים את השעות האלו ב״משרד הביתי״.

עבור חלק מהעובדים מדובר בשינוי אשר לא רק משפיע על שגרת החיים אלא גם על ההוצאות הכלכליות. אז איך אפשר לקבל החזר מס על עבודה מהבית? על כך בכתבה הבאה.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

עבודה מהבית – ההבדל בין שכיר לעצמאי

עצמאים רבים מכירים לרוב את המשמעויות של עבודה מהבית או הקמה של משרד ביתי של ממש.

מדובר בהוצאות אשר מתחילות בבחירת דירה בעלת חלל מתאים שיוכל לשמש כמשרד, דרך הוצאות על ציוד משרדי מתאים וכלה בהוצאות שוטפות גבוהות יותר מאשר בדירות רגילות בשל השהות הארוכה בבית ושימוש גדול יותר בחשמל או בטלפון הביתי.

בהתאם לאופי העבודה, הוצאות אלו יכולות להגיע גם לסך של מאות או אלפי שקלים בחודש. בנוסף, יש להקמת משרד ביתי גם השלכות נלוות נוספות – דירה יותר גדולה משמעותה חשבון ארנונה גדול יותר, וכן עבודה מהבית דורשת גם חשבון אינטרנט בעל פס רחב יותר.

עבור שכירים, הוצאות אלו אולי קיימות בצורה כזו או אחרת אך הן אינן נדרשות מתוקף העבודה, ולכן לרוב הם אינם זכאים להקלות מס או יכולים לרשום הוצאות אלו כהוצאות מוכרות של העסק.

עם זאת, התקופה האחרונה הובילה שכירים רבים לעבוד מהבית – בין אם בעקבות הסגרים החוזרים ונשנים, שייכותם של חלק מהשכירים לקבוצות בסיכון גבוה, או פשוט מתוך צורך לצמצם את כמות העובדים במשרד ולהסיט חלק מהעובדים לעבודה מהבית. כך או אחרת, מדובר בשינוי בעל השלכות כלכליות משמעותיות הן עבור שכירים והן עבור עובדים עצמאיים.

החזר מס על עבודה מהבית

 

אילו הוצאות יכולות לזכות אתכם בהחזר מס עבור עבודה מהבית?

באופן עקרוני, מדינת ישראל מאפשרת למי שעיקר עבודתו מתבצעת מהבית לקבל החזר מס על הוצאות אשר קשורות להקמת או עבור תפעול של המשרד הביתי.

החזר המס מתקבל דרך המשכורת באמצעות הכרות בהוצאות. כלומר, כל הוצאה אשר קשורה לשימוש במשרד ביתי, תופיע במשכורת החודשית, ובסופו של דבר מס ההכנסה על המשכורת יהיה נמוך יותר, שכן הוא יחושב על סמך הכנסה נמוכה יותר.

ההוצאות העיקריות אשר ניתן לרשום כהוצאות מוכרות עבור משרד ביתי הן: תשלום על שכר דירה, פחת על רכישת הבית, אחוזים מסוימים מהמשכנתא, חלק מתשלומי הארנונה, חלק מהתשלומים על החשבונות החודשיים כמו חשמל, מים, טלפון, גז וכמובן אינטרנט וכן הוצאות הקשורות על הקמת ותחזוק המשרד כמו ריהוט משרדי, ציוד עבודה, תוכנות מתאימות ואפילו הוצאות הקשורות להדפסה.

בסופו של דבר, הכלל החשוב והעיקרי הוא שכל הוצאה אשר קשורה לעבודה יכולה להיות הוצאה מוכרת עבור החזר מס. החלק המורכב הוא להצליח להוכיח שמדובר בהוצאה שהיא אכן הכרחית עבור העבודה, ולהפריד בין ההוצאות הביתיות להוצאות הקשורות לעבודה.

 

אז איך אפשר לקבל החזר מס על עבודה מהבית?

אכן, החלק המורכב כאשר מדובר על עבודה מהבית הוא ההפרדה בין ההוצאות לצרכי מחיה וההוצאות לצורכי עבודה. איפה שניתן, חשוב להפריד בתשלום בין הוצאות עבודה להוצאות מחיה, וכמובן שיש לתעד כל הוצאה אשר משמשת לצורך עבודה מהבית.

כמו כן, בהנחה והמעסיק מעביר החזרים עבור הוצאות הקשורות לעבודה מהבית, אין אפשרות לקבל עליהם החזר מס. בנוסף, חשוב לדעת שבמקרים בהם קשה להפריד בין הוצאות המחיה להוצאות עבור עבודה כמו במקרים בהם אין חדר עבודה נפרד בבית, סביר כי ההחזר יתקבל רק עבור חלק מההוצאות אך לא עבור כולן.

הדרך להוכיח שהוצאות אלו קשורות לעבודה יכולה להיות מעט מורכבת. מי שבעבר נהג לעבוד במשרד ורק השנה החל לעבוד בבית, יכול לערוך השוואה בין חשבונות השנה שעבר לחשבונות השנה ולבקש החזר עבור ההפרש ביניהם.

במקרים אחרים, ניתן לחלק את החודש לימים ושעות ולבקש החזר על החלק היחסי על פי שעות העבודה החודשיות. לאחר ביצוע כלל החישובים ותיעוד כלל הקבלות, ניתן לפנות להגשת הבקשה.

על מנת להגיש את הבקשה יש למלא את טופס 135 של מס ההכנסה – טופס החזר מס לשכיר. בטופס זה עליכם למלא את פרטיכם ופרטי ההכנסות וההוצאות. עבור פרטי ההכנסות, יש לבקש בסוף השנה טופס 106 מהמעסיק ולבסס את נתוני ההכנסות על פי מה שהתקבל מהמעסיק.

בטופס 135 יש לרשום את ההכנסות הסופיות לאחר חיסור כלל ההוצאות עליהן אתם מעוניינים לקבל החזר מס. לרוב, כדאי לבדוק לפני מילוי הטופס את מידת הזכאות באמצעות הסימולטור של מס ההכנסה.

 

מה עוד חשוב לדעת על החזר מס על עבודה מהבית?

ראשית, חשוב לבצע כהלכה את כלל החישובים הנדרשים על מנת לבדוק את מידת הזכאות, וכן למלא את פרטי ההכנסות בצורה מדויקת. אם קיימות הכנסות נוספות מלבד ההכנסות מהמעסיק (כמו הכנסות מהשכרת דירה נוספת) יש לרשום אותן בטופס בקשה להחזר מס.

כמו כן, חשוב לדעת כי באופן כללי רשויות המס לא ששות לאפשר הקלות מס לעובדים שכירים העובדים מהבית. מדובר בהקלות אשר עד כה היו בלעדיות עבור עצמאיים, אך התקופה האחרונה כמובן טרפה את הקלפים.

עם זאת, החוק בנושא לא מבדיל בין עובד שכיר לעצמאי ומתייחס לכל ״אדם״ אשר עובד מהבית. כך שגם אם אתם נתקלים בסירוב ראשוני, דעו כי החוק לצידכם והקפידו להתעקש לקבל את זכויותיכם מרשות המס.

בנוסף, כיוון שמדובר בתהליך בירוקרטי מורכב, שדורש לא מעט חישובים והיכרות טובה עם האופן בו מדווחים הנתונים לרשות המיסים, מומלץ להיעזר ברואה חשבון המומחה לתחום החזרי מס. באופן זה, תוכלו להיות בטוחים מה באמת מגיע לכם, ויהיה לכם קל להתנהל מול הגופים השונים בתהליך.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות