החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה

מדינת ישראל מעניקה לא מעט זכויות והטבות שונות עבור נפגעי פעולות איבה ובני משפחותיהם.

ההבנה כי משפחות אלו עוברות קשיים מיוחדים עקב הפגיעה שנגרמה להם, וכן העובדה כי הם נפגעו בשל השתייכותן הלאומית, הובילו את המדינה ליצור תשתית רחבה של תמיכה במשפחות אלו.

אחד ממנגנוני התמיכה האלו הוא החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מה זה אומר ומי זכאי לכך? על כך בכתבה הבאה.

 

נפגעי פעולות איבה ובני משפחותיהם – איך החוק מגדיר זאת?

ראשית, יש להכיר את ההגדרה החוקית עבור נפגע פעולות איבה. על פי החוק בישראל, פעולות איבה מוגדרות כפעולות של אויבי המדינה כלפי אזרחי המדינה.

הפעולה יכולה להיות הן פעולת טרור בשטחי המדינה והן פעולת טרור מחוץ לשטחי המדינה. כמו כן, אזרחי המדינה מוגדרים גם כתושבי חוץ או אזרחים שאינם מתגוררים בישראל. חשוב לציין כי על מנת להכיר באדם כנפגע פעולת איבה, על המדינה להגדיר את האירוע בו הוא נפגע כפעולת איבה.

במסגרת זאת, המדינה לרוב מגדירה כל אירוע אשר בו נגרמו נזקי גוף או נזקי נפש לאזרח ישראלי על ידי אויב המדינה כאירוע איבה. בנוסף, גם פגיעה באדם על רקע מוצאו הלאומי או האתני (כלומר בשל היותו ישראלי או יהודי), כמו במגוון של פעולות טרור שהתקיימו במסגרת הסכסוך הישראלי-פלסטיני, מוגדרת כפעולת איבה.

החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה

אם פעולה המוגדרת כפעולת איבה הובילה למותם של אזרחים ישראלים, בני משפחותיהם זכאים למגוון של הטבות וזכויות, אשר נועדו לתמוך בהם ולסייע להם להתמודד הן עם הקשיים הנפשיים והן עם הקשיים הכלכליים בעקבות האובדן. אחת ההטבות האלו היא החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה.

 

מהו מס קנייה ועל מה הוא משולם?

בישראל מוטל מס קנייה על מגוון של מוצרים על פי החלטת הממשלה. לרוב, מדובר במוצרים המוגדרים על ידי הממשלה כמוצרים שאינם משמשים לצריכה שוטפת, וכן עבור מוצרים שהממשלה מעוניינת לצמצם את רכישתם בשל השפעתם המזיקה לאדם ולסביבה, כמו סיגריות ואלכוהול.

עם זאת, מלבד מוצרים אלו, מרביתו של מס הקנייה מוטל דווקא על מוצרים חיוניים שכל אחד משתמש בהם – כלי רכב, טלוויזיות, מכונות כביסה, תנורי בישול ומגוון שלם של מוצרים טכנולוגיים כמו טלפונים סלולריים. מבחינת הצרכן, קשה לזהות את מס הקנייה כיוון שהוא מגולם כבר במחיר הסופי של המוצר.

עם זאת אין ספק שניתן להרגיש אותו בכיס ולזהות את הפרשי המחירים הגדולים בין מרבית מוצרי הצריכה בארץ לבין המחיר של אותם מוצרים במדינות אחרות בעולם. שיעור מס הקנייה משתנה בין מוצרים שונים, וכן נתון לשינויים שונים בעקבות החלטות ממשלה מעת לעת.

 

מי זכאי לפטור ממס קנייה?

חשוב לדעת כי על אף הפרשי המחירים בין ישראל למדינות העולם, גם יבוא אישי של מוצרים המחויבים במס קנייה דורש תשלום של אותו מס (ביחד עם מיסים אחרים כמו מס ערך מוסף ומכס).

המקרים החריגים בהם קיים פטור ממס קנייה הם ברכישה של מוצרים עבור ייצוא ובמספר מסוים של חומרי גלם המשמשים לצרכים תעשייתיים. בנוסף, בני משפחותיהם של נפגעי פעולות איבה, אמנם לא זכאים לפטור קבוע, אך יכולים לקבל החזר על מס קנייה ששולם במקרים מסוימים.

 

איך נקבעת הזכאות להחזר מס קנייה עבור בני משפחה של חללי פעולות איבה ואיך ניתן לממש אותה?

על פי החוק בישראל, בני המשפחה של אדם אשר נהרג במהלך פעולת איבה, זכאים לקבל החזר של מס קנייה ששולם במקרים מסוימים.

מדובר הן בהורים שכולים, אלמנות או יתומים של אדם הנהרג בפעולת איבה. כל אלו זכאים לקבל מענק חד פעמי, המהווה החזר על מס קנייה, ששולם עבור מוצר אשר נקנה עבור שימוש בעסק עצמאי, או עבור ביסוס של עסק עצמאי חדש.

הזכאות לאותו מס נקבעת בוועדת שיקום מיוחדת אשר תבחן את צרכי המשפחה, אופי העסק וכמובן גובה ההוצאות, שיעור המס ומידת הזכאות בקבלת ההטבה. על מנת לממש את הזכות בקבלת החזר מס קנייה עבור מוצר, יש לפנות אל פקיד השיקום בסניף של המוסד לביטוח לאומי המטפל בצרכי המשפחה.

 

עוד דברים שחשוב לדעת על החזר מס קנייה

בנוסף להחזר המוצע עבור בני משפחותיהם של נפגעי פעולות איבה בעבור רכישה של מוצר המשמש לפעילותו של עסק עצמאי, יכולים לקבל הטבה זו גם מי שמוגדרים על ידי החוק ככאלו שנפגעו בפעולות איבה. אם נפגע פעולת איבה הוגדר כבעל דרגת נכות של 25 אחוז, הוא זכאי למסלול של שיקום כלכלי באמצעות עסק עצמאי.

בהנחה ואושרה זכאותו לאותו מסלול, הוא יוכל לקבל החזר חד פעמי על מס קנייה עבור מוצר אשר משמש לפעילות או לביסוס העסק. המוצר חייב להיות מוצר הקשור באופן ישיר לפעילות העסק, ועל העסק להיות כזה המשמש מקור פרנסה עבור אותו נפגע.

גם במקרה הזה, תהליך אישור הזכאות למענק המשמש כהחזר עבור מס קנייה, מתבצע באמצעות ועדת שיקום אשר קובעת את גובה ההחזר לו זכאי הנפגע ועל איזה ציוד יחול ההחזר. כמו כן, גם עבור מימוש ההטבה הזו, יש לפנות אל פקיד שיקום בסניף של המוסד לביטוח לאומי כדי להתחיל בתהליך בדיקת הזכאות.

זכויות אלו הינן רק חלק ממגוון רחב של זכויות המוענקות לנפגעי פעולות איבה ובני משפחותיהם במדינת ישראל. במקרים רבים, אותם נפגעים, לא מודעים כלל לזכויותיהם או מכירים רק חלק קטן מאותן זכויות.

על כן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בהחזרי מס ובסיוע לנפגעים, על מנת להגיע למימוש מלא של כלל הזכויות, ולקבל את חבילת השיקום המלאה שהמדינה מציעה.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות