החזר מס בעקבות חל"ת

שנת 2020 הייתה לא שגרתית עבור כולם ובפרט, עבור עובדים שכירים, אשר חלקם מצאו את עצמם מאבדים את מקום עבודתם, בשל משבר הקורונה. הדבר הוביל לכך, שרבים מם העובדים נקלעו למצב כלכלי לא קל. חלק מהעובדים הוצאו לחופשת חל"ת, בעוד שעובדים אחרים הועברו למשרה חלקית, תמורת שכר נמוך יותר וכד'. ניתן לומר כי שוק העבודה בכללותו חווה משבר אשר השפיע הן על עסקים עצמאיים והן על עובדים שכירים.

השינויים במצב התעסוקתי של שכירים משפיע הן על השכר שהם מרוויחים והן על גובה המיסים שהם נדרשים לשלם.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

ניכוי מס משכר העובדים

בהרבה מצבים, מס הכנסה גבוה מנוכה משכרם של עובדים, אשר יכול הוא להגיע אפילו לאלפי שקלים. ייתכן, כי נגבה מס יתר על המידה ורשות המיסים לא אחראית להחזיר את ההפרשים לעובד השכיר, אלא מתפקידו לפנות אליה ולבקש את החזר המס, באם ימצא כי מגיע לו.

תשלום של מס הכנסה גבוה נוצר כתוצאה מכך שהינו מחושב לפי בסיס שנתי ולכן, בכל חודש מופרש ממשכורתם של עובדים שכירים – מס, באופן פרופורציונאלי, בהתאם למה שהם נדרשים לשלם עבור שנה שלמה. ניכוי המס נשען על ההנחה כי העובד ישתכר במהלך כל חודשי השנה במשכורת זהה ובהתאם לכך, המס שינוכה ממשכורתו יהיה זהה בכל חודש.

מסיבה זו, עשויים להיווצר פערים, בין המיסים שהיה צריך העובד לשלם ובין המיסים שנגבו ממנו בפועל. באם יתברר בסוף השנה כי המס שנגבה ממנו הינו גבוה יותר ממה שנדרש הוא לשלם בפועל, ייתכן כי וכל הוא לקבל החזרי מס.

 

חישוב מס הכנסה

ככלל, מס הכנסה הינו גוף שגובה מיסים בגין ההכנסות המדווחות, של כלל אזרחי המדינה. מדי חודש בחודשו, כל מקום עבודה מעביר דיווח למס הכנסה בנוגע לגובה השתכרות העובדים שהוא מעסיק ובהתאם לכך, מנוכה מס משכרם של העובדים, ע"י מס הכנסה.

אולם, ייתכנו מצבים בהם היקף משרתו של עובד מצטמצם והדבר איננו מדווח למס הכנסה ולפיכך, לרוב, עשוי להתרחש מצב שבו העובד משתכר בפחות, אך המס המס שנגבה ממשכורתו נשאר זהה לזה שהיה נגבה כאשר היה משתכר בשכר מלא (לפני שהיקף המשרה שלו הצטמצם).

באופן זה, עשוי להצטבר לטובתו של העובד – הפרשי שכר שהוא זכאי יהיה לקבל, אולם, יהיה עליו לפנות בבקשה יזומה בכדי לקבל את החזרי המס המגיעים לו והדבר מתבצע בד"כ באמצעות הגשת טפסים ומסמכים רלוונטיים.

 

דמי חל"ת עבור תקופת הקורונה

חל"ת, אשר משמעותה הינה "חופשה ללא תשלום, מתאשר מצב שבו העובד נתון במצב שבין תעסוקה ובין אבטלה. בתקופת ימי הקורונה, תפס המושג "חל"ת" תאוצה, כאשר בהרבה מקומות עבודה, הוצאו עובדים שכירים לתקופת חל"ת, עקב פיטורים, עקב צמצום היקף המשרה שלהם ועוד.

הדבר נבע כתוצאה מהסגרים שהוטלו על המדינה, כאשר מקומות העבודה, מצד אחד החליטו שהם אינם מפטרים את העובד, אך מצד שני, לא היה באפשרותו לשלם לו משכורות, בשל המשבר הכלכלי שאליו הם נקלעו. הפעילות הכללית של המשק הצטמצמה והדבר הביא לצמצום בכמות העובדים וכתוצאה מכך, נוצר מצב בו הרבה עובדים נכנסו לתקופה של חל"ת.

באופן רגיל, עובד איננו משתכר בתקופה בו הוא נמצא בחל"ת, אולם במהלך תקופת הקורונה, שולמו תשלומי חל"ת לעובדים השכירים, שנפלטו ממקומות העבודה כתוצאה מהמשבר.

 

מצבים בהם קיימת זכאות לקבלת החזר מס

ככלל, החזרי מס ניתן לבקש עד 6 שנים לאחר סיומה של שנת המס שבגינה מבקשים את ההחזרים. קיימים מצבים שונים שבהם עובד יהיה זכאי לקבל החזר מס מאת מס הכנסה וביניהם:

עובד שכיר שהוצא לחל"ת עקב משבר הקורונה כאמור, כתוצאה ממשבר הקורונה, מעסיקם שונים נאלצו לפטר עובדים או להוציאם לחל"ת. באופן זה, נוצרו מצבים שבהם, עובדים קיבלו שכר גבוה בתחילת שנת 2020 ובהמשך, לאחר הוצאתם לחל"ת, הם קיבלו דמי ביטוח בסכומים נמוכים יותר, אך המס המצטבר שנגבה מהם, היה מותאם לשכרם הגבוה בלבד. בגלל שההכנסה החודשית שלהם פחתה, ייתכן כי רבים מהם יימצאו זכאים לקבלת החזר מס.
שינוי הסטטוס המשפחתי של העובד באופן כללי, תינוק שנולד לעובד מזכה אותו בהפחתה בתשלום המס. במידה ולעובד נולד תינוק והוא לא הספיק לעדכן את מעסיקו על כך, סביר להניח כי נקודות המס המגיעות לו, בגין הולדת התינוק, לא עודכנו במשכורתו. כתוצאה מכך, המס שנגבה ממשכורותיו באופן רגיל, ימשיך להיגבות, כל עוד שלא עודכן עבורו – הולדת התינוק. באופן זה, ייתכן כי נגבה מס גבוה מדי ממשכורותיו של העובד והוא עשוי להיות זכאי בקבלת החזרי מס מאת מס הכנסה.
עובדת שהוצאה לחל"ת בזמן שהייתה בהריון באם עובדת ילדה לקראת סוף השנה והיא הפסיקה לקבל משכורות ממעסיקה, מצד אחד אך גם טרם קיבלה תגמולי לידה מביטוח לאומי, מצד שני, ייתכן כי נגבו ממנה תשלומי מס עבור אותה השנה, מבלי עשויה היא להיות זכאית לקבלת החזרי מס, בגין אותה שנה שבה היא יצאה לחופשת לידה.
החזר מס כתוצאה מהפסד בשוק ההון ייתכנו מצבים בהם עובדים שכירים מצאו את עצמם במצב כלכלי לא קל ולפיכך, השתמשו הם בכספים של השקעות שביצעו הם בשוק ההון. במצבים אלה, ייתכן כי יהיו זכאים הם לקבלת החזרי מס, שנובעים מההפסדים שנוצרו עבור אותם שכירים בשל ההשקעה בשוק ההון.
עובד שיצא לחופשה ללא קבלת תשלום ממקום עבודתו באם עובד היה בחופשה ללא קבלת תשלום ממקום עבודתו, סביר להניח כי יהיה זכאי הוא לקבלת החזרי מס בשיעור מסוים. הדבר עשוי לנבוע כתוצאה מירידה בגובה שכרו, במהלך השנה שבגינה זכאי הוא לקבלת החזרים.
אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות