החזרי מס לגיל הזהב

עם ההגעה לגיל השלישי, מתרחשים שינויים רבים באופי החיים. לרוב הדבר מתבטא בהפסקה או בצמצום של התעסוקה, התגברות של בעיות בריאותיות וכן זכאות להטבות והקלות שונות בעקבות המצב החדש.

שינויים אלו מתבטאים גם בהקלות והחזרי מס, אותם ניתן לקבל מסיבות שונות. אז מהם החזרי המס המגיעים למבוגרים בגיל הזהב? על כך בכתבה הבאה.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

הסיבות האפשריות לקבלת החזר מס בגיל הזהב

במדינת ישראל מלבד הקלת מס ספציפית המבוססת על גיל, ישנן גם מספר הקלות הקשורות למצבי חיים אשר סביר שיתקיימו אצל מי שהגיע לגיל הזהב. להלן מספר מקרים עיקריים אשר בגינם ניתן לקבל החזרי מס על הכנסות בגיל הזהב:

 

  1. הפחתת שיעור מס החל מגיל 60 – ההקלה הבסיסית והרחבה ביותר היא הקלה בשיעור המס עבור מי שעבר את גיל 60. מדובר בהקלה של 10 אחוז משיעור המס ללא קשר לגובה ההכנסה הקיימת בפועל.
  2. נקודות זיכוי ממס בגין גיל פרישה – עוד הקלה משמעותית ביותר היא נקודות זיכוי ממס עבור מי שהגיע לגיל הפרישה. רשות המיסים מספקת נקודות הקלה במס הכנסה מסיבות שונות ומגוונות אך בסופו של דבר נקודות אלו מצטברות לידי הקלות במס, לא משנה מאיזו סיבה הצטברו. כל נקודת זיכוי מהווה הקלה של כ-220 ש״ח בחודש וכ-2600 ש״ח בשנה. לעיתים, קיומן של מספר רב של נקודות בצירוף של מדרגת מס נמוכה מספיק יובילו לפטור מתשלום מס הכנסה.
  3. הקלה במס מקצבת פנסיה – עבור מי שמקבל קצבת פנסיה חודשית, קיימת הקלה במס המאפשרת פטור ממס על 35 אחוז מגובה הקצבה בפועל. להקלה זו קיימת תקרה של 7,200 ש״ח בחודש.
  4. הקלות מס בגין נכות – הקלה זו רלוונטית עבור כל מי שסובל מנכות של 90 אחוז ומעלה ומאפשרת פטור ממס באופן כללי החל מתחילת תקופת הנכות. הדבר משמעותי בעיקר עבור מבוגרים אשר סובלים מבעיות בריאותיות שונות ולעיתים לא מודעים לכך שבעיות אלו יכולות לזכות אותם באחוזי נכות ומכך לא רק בהקלות מס אלא גם בקצבאות וסיוע מסוגים שונים. חשוב לדעת כי את הקלות המס ניתן לקבל רק לאחר הגשת הבקשות לאחוזי נכות למוסד לביטוח לאומי וקבלת אישור מועדה רפואית על אחוזי נכות.
  5. החזרי מס עבור סיעוד – אדם אשר זקוק לסיוע ומתגורר במחלקה סיעודית זכאי להחזרי מס. הקלה זו תקפה גם עבור צאצאיו של אותו אדם אשר לעיתים ממנים את שהותו במחלקה הסיעודית ולכן הקלות המס יחולו עליהם.

 

הקלות נוספות אשר ניתן לקבל בגין נקודות זיכוי מס

בנוסף להקלות אלו, חשוב לדעת כי אדם אשר זכאי לנקודות זיכוי ממס הכנסה בגין גיל פרישה, יכול לנצל אותם גם במקרים בהם הוא לא מקבל משכורת קבועה.

כך למשל, אם אותו אדם מחזיק בניירות ערך ופיקדונות שונים אשר צוברים ריבית, לרוב יהיה עליו לשלם מס בשיעור של 15 עד 25 אחוז בהתאם לסוג התוכנית וגודל הפיקדון. עם זאת, במקרים מסוימים ניתן לקזז את המיסים על הרווחים עם נקודות הזיכוי ממס ההכנסה ובכך בסופו של דבר לשלם מס נמוך הרבה יותר.

החזרי מס לגיל הזהב

עוד מקרה נפוץ בו ניתן להסתייע בנקודות הזיכוי של מס הכנסה הוא במקרים בהם מתקבלות הכנסות משכר דירה עבור דירה אשר בבעלות הזכאי. אם שכר הדירה עולה על 4500 ש״ח בחודש, ההכנסה המתקבלת חייבת בתשלום מס. עם זאת, גם כאן ניתן להסתייע בנקודות הזיכוי ממס הכנסה ובכך לשלם מס נמוך יותר.

 

איך עובד החזר מס?

במדינת ישראל, רשות המיסים קובעת את שיעור המס החל על הכנסות מסוימות של אותו אדם על פי הכנסותיו בשנה הקודמת.

כך, על אף שמס הכנסה משולם באופן חודשי עבור כל משכורת, הוא מחושב באופן שנתי על בסיס שנת מס שלמה. אופן חישוב זה יוצר לא אחת פערים בין שיעור המס שקבעה רשות המיסים לשיעור המס בפועל אשר על אותו אדם לשלם.

במקרים בהם הטעות תהיה לרעת המשלם, הוא לא יקבל דיווח לכך מרשות המיסים ויהיה עליו לשים לב לכך בעצמו, לבצע את כל החישובים הנדרשים ולהגיש בקשה להחזר מס לרשות המיסים. כיוון שאנשים רבים לא מודעים לכך שהם זכאים לקבל החזר מס, הם לא מגישים את הבקשה והכסף נשאר אצל המדינה.

 

איך מגישים בקשה לקבלת החזר מס?

לא משנה מה העילה בגינה זכאי אדם להחזר מס, הבקשה להחזר מס מתנהלת באופן דומה עבור כולם. על המבקש להגיש טופס המסכם את כלל הכנסותיו, בין אם באמצעות המעסיק ובין אם באמצעות הצהרה על הכנסות מסוגים שונים. בנוסף, יש למלא טופס של רשות המיסים ובו לציין הקלות והטבות שונות להן זכאי המבקש.

עבור כלל ההקלות וההטבות יש לצרף מסמכים ואישורים אשר מוכיחים את הזכאות של המבקש להטבות אלו. את כל אלו יש להגיש באופן פיזי אצל פקיד שומת המס המקומי. תהליך האישור לוקח מספר חודשים והכסף יכול להיות מוחזר עד כשנתיים מיום אישור הבקשה.

כמו כן, חשוב לדעת כי גם אם העילה להחזר המס התקיימה במשך מספר שנים, יש לבקש החזר מס עבור כל שנת מס בנפרד. בנוסף, במקרים של בקשות להחזרי מס רטרואקטיביים על שנים קודמות, כדאי לדעת כי ההגבלה היא עד 6 שנים אחורה משנת המס הנוכחית.

ברוב המקרים, לאור מורכבות התהליך וכן לאור הקושי לחשב בצורה מדויקת מה המס שאותו אדם היה צריך לשלם ביחס למס אותו הוא שילם בפועל, רבים נעזרים בשירותיהם של יועצי מס או רואי חשבון המומחים בתהליך הגשת בקשות להחזרי מס. סיוע של גורם מומחה ילווה כמובן בתשלום עמלה מסוימת אך אחוזי ההצלחה בתהליך כזה הם גבוהים יותר.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות