3 התנאים לזכאות לפטור ממס שבח

שוק הנדל"ן במדינת ישראל רושם עוד ועוד עליות. לצד העלייה במחירי הדיור, שמערימה קשיים כלכליים ונפשיים על זוגות צעירים רבים, לא מעט ישראלים עושים רווח נאה ממסחר בנדל"ן. כל מי שעוסק מעט במכירה של נדל"ן במדינת ישראל, אפילו לא באופן מקצועי, בוודאי נתקל במונח "מס שבח".

למרות שרובנו מבינים את ההיגיון שמאחוריי גביית מיסים, אף אחד מאיתנו לא אוהב לשלם אותם. אז איך ניתן לקבל פטור מתשלום מס שבח? ואם כבר שילמתם מס שבח – האם ניתן לקבל עליו החזר? בטקסט שלפניכם ננסה לענות על השאלות הללו, יחד עם עוד מידע רב בנושא החזר מס שבח. את הטקסט הזה כתבנו יחד עם מומחי הנדל"ן של האתר https://nadlan-tax.co.il.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מה זה מס שבח

מס שבח הוא למעשה הדרך של המדינה להרוויח משוק הנדל"ן. במצב בו אדם מוכר את זכותו על נכס מקרקעין (למשל דירה) עבור סכום גבוה יותר מהסכום שהוא שילם עבורה – הוא יוצר רווח.  המדינה דורשת חלק מהרווח הזה, וגובה אותו תחת השם 'מס שבח'.

חשוב לציין שמס שבח נגבה מתוך הרווח הריאלי. רווח ריאלי הוא הרווח שנותר למוכר לאחר ניכוי של ההוצאות שהבעלות על הנכס גררה. למשל, שיפוצים מפחיתים מהרווח הראשוני – והסכום הנותר הוא הרווח הריאלי. דוגמא נוספת להוצאה הרלוונטית לרווח הריאלי הן תשלום לעורך דין טיפול בענייני המכירה.

 

מה הם התנאים לקבלת פטור על מס שבח

חשוב לדעת שחלק מעסקאות הנדל"ן הן למעשה פטורות מתשלום מס שבח. ישנם שלושה תנאים לקבלת פטור ממס שבח. ישנם תרחישים נוספים בהם ניתן לקבל החזר מס שבח, אך אלו הם שלושת התנאים העיקריים המעניקים פטור:

  • שווי הדירה עומד על 4,603,000 ש”ח או פחות מכך. חשוב לציין שגם אם שווי הדירה היה גבוה מהסכום הנקוב, המס מחושב על החלק היחסי (כלומר עד 25% על כל שקל מעל 4,603,000 ש”ח).
  • אין בידי המוכר יותר מדירה אחת בעת המכירה. יחד עם זאת, החוק מחריג סיטואציות מסוימות בהן יש למוכר יותר מדירה אחת.
  • הנכס הנמכר עומד בקריטריון הקבוע בחוק ל-'דירה מזכה'.

עוד דבר שחשוב לציין הוא שניתן להגיש בקשה לדחיית תשלום המס – דבר המוביל להפחתה בסך התשלום הסופי. ניתן להפחית את שיעור מס השבח גם על ידי פריסת התשלום לכמה שנים.

מטבעות

 

סיכום

לסיכום כדי לקבל החזר על מס שבח גבוה מדי ששילמתם – אנחנו ממליצים לכם בחום לפנות לחברה המתמקצעת בכך. כפי שניתן לראות בטקסט שמולכם, תחום מס השבח הוא מורכב ומסועף.

כדי להתמודד עם המערכות הבירוקרטיות השונות, לאתר את הטפסים הנכונים ולמלא אותם כראוי – הדבר הנכון ביותר לעשות יהיה לפנות לחברה מקצועית. החזר מס שבח יכול להכניס לכם גם מאות אלפי שקלים, ששייכים לכם לפי החוק. אל תוותרו על כסף שמגיע לכם בזכות.מחשבון

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות