תכנון מס

תכנון מס
תכנון מס

לרוב, כאשר שומעים על תכנון מס נאמר הדבר בהקשר שלילי ובהקשר של חברות ענק שמנסות בדרכים יצירתיות "להתחמק" מתשלומי מיסים למיניהם.

אך בעוד שעולם תכנון המס בהחלט כולל פרצות שונות ומנהגים פסולים במהותם של חברות, בשאיפה להקטין בצורה מעוררת מחלוקת את חבות המס שלהן או של יחידים, יש גם היבטים חיוביים ולגיטימיים לחלוטין של תכנון מס עבור עסקים, חברות ויחידים.

כך שחשוב להבין מראש כי תכנון מס לכשעצמו אינו דבר שלילי או לא לגיטימי. כל פעילות עסקית מחייבת תכנון מס יעיל ונכון, אך בו בזמן יש כמובן לשלם את המס בפועל בהתאם למהות הפעילות העסקית – המיסוי לא רק לוקח כספים מהחברה או העסק אלא מהותו מימון השירותים הממשלתיים השונים לאזרחים כמובן.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מה זה תכנון מס?

תכנון מס מתבטא באופנים שונים. יש את תכנוני המס של חברות שכל מהותם היא הימנעות מתשלומי מס והסוואת פעילות כלכלית או את מיקום החברה על מנת להקטין או להעלים את חבות המס.

אלו תכנוני מס לגיטימיים תחת הגדרות החוק, אך פעמים רבות מדובר על אופן פעולה שניתן לראותו כלא מוסרי או אף בתחום ה"אפור" של פעילות מיסוי תקינה – מדובר למשל על רישום חברות במקלטי מס, רישום הכנסות מישראל על חברות זרות, רישום הכנסות מישראל כאילו מקורן או יעדן מדינה זרה, רישום בעלים זר במקלט מס וכן הלאה.

להבדיל,יש תכנון מס לגיטימי ומקובל לחלוטין שכל מהותו תכנון מראש ובאופן מקצועי לחלוטין של חבות המס של חברה. הכוונה בתכנון אינה שהחברה קובעת כמה וכיצד תשלם את המיסים לה, התכנון מתייחס לניהול ההכנסות וההוצאות, הרווחים וההפסדים בצורה מושכלת ומקובלת כך שהחשבונאות העסקית תהיה תקינה והחברה תשלם מס אמת בהתאם לפעילותה העסקית.

אין כל דבר רע בשאיפה של חברה לשלם כמה שפחות מס, כאשר תכנון מס הוא הדרך להשיג מטרה זו וגם להתנהל נכון כלכלית.

בפועל, תכנון מס לגיטימי ונכון כולל למשל מימוש הפסדים לפני סיומה של שנת מס, הקדמה או איחור של הוצאות שונות בהתאם לרווחים ולתכנון המס, ניהול ושימוש נכון בפחת על ציוד או נכסים, וכיוצא באלו.

תכנון מס

תכנון יעיל ונכון מתחיל כבר בבחירת צורת ההתאגדות של הפעילות העסקית – למשל חברה בע"מ, שותפות, אגודה שיתופית, עסק משפחתי וכיוצא באלו. במהותו, התכנון משתמש בהגדרות החוק, ב"פרצות" משפטיות למיניהן ובפרשנות מקצועית היכן שזו נדרשת על מנת להפחית את חבות המס של חברה או יחיד – כאשר הגבול בין תכנון נכון ולגיטימי לחלוטין ובין תכנון החורג מגבולות הסביר הוא גבול דק אשר כל אחד צריך לדעת שלא לחצות אותו. ניתן לכנות זאת הגבול בין הימנעות ממיסוי לבין התחמקות ממיסוי.

ביצוע נכון ויעיל של תכנון מס

שיטת המיסוי בישראל ובמדינות רבות בעולם מכירה בזכות של נישום (חברה או יחיד לצורך העניין) לתכנן את תשלומי המס על פי הגדרות החוק. ראשית כל, תכנון מס צריך שלא יהיה אגרסיבי (מורכב וסבוך במיוחד החורג מגבולות הסביר בפועל) או תכנון שמטרתו התחמקות ממס, יש להימנע מביצוע עסקאות מלאכותיות ושאר פעולות שאינן חוקיות או שהינן בתחום ה"אפור" של החוקיות והלגיטימיות.

ביצוע נכון של תכנון מס חייב בפועל לכלול ייעוץ וליווי של גורם מקצועי המתמחה במיסוי ובאפשרויות הקיימות, קרי רואה חשבון או יועץ מס. יש גם עורכי דין המתמחים במיסוי אך לרוב מקובל להתייעץ עם רואה חשבון.

תכנון המס האופטימאלי חייב לקחת בחשבון מגוון רחב של משתנים: חוקי המס בכל המדינות הרלוונטיות, בחירת סוגי העסקאות המתאימים ביותר לתכנון המס, ביצוע מראש של הליכים משפטיים מתאימים ורלוונטיים, ביסוס הפעולות על נתונים ומסמכים שניתן להציג ולהוכיח בעת הצורך, התעדכנות והתחשבות בשינויי חקיקה ומיסוי, הקפדה על צורת התאגדות נכונה, ניסוח חוזים נכון, התחשבות בתכנון העתידי של החברה או היחיד וכיוצא באלו בהקשר להפחתת חבות המס.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות