תיקון 190

אנשים רבים שעוברים את גיל 60, אינם מודעים להטבות המשמעותיות שהם זכאים לקבל כחלק מתיקון 190 לפקודת מס הכנסה.  באמצעות התיקון, בני 60 ומעלה יכולים להפקיד כספים שבידיהם בקופות גמל, כאשר ההטבה המשמעותית היא היכולת למשוך את הכספים חזרה אליהם וליהנות בכל רגע נתון  מהטבות מס.

מדובר כנראה בהטבה המשמעותית ביותר עבור גמלאים, ולכן כדאי לכם מאוד להכיר אותה.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מהו תיקון 190?

בשנת 2012, נחקק בהמלצת משרד האוצר תיקון 190, במטרה להסדיר מספר עיוותים אשר נוצרו לאורך השנים בשוק הפנסיה. התיקון מאפשר הלכה למעשה לאנשים בני 60 ומעלה, להפקיד סכומי כסף רבים בקופות גמל נזילות, ולמשוך אותם בכל זמן. הפקדת הכספים בקופת הגמל, מעניקה יתרונות משמעותיים למפקידים, בכך שהיא טומנת בחובה הטבות מס משמעותיות, אופציית משיכת כספים נוחה במיוחד, נזילות מוחלטת של הכסף אשר נצבר בחשבון ההשקעה ועוד. לא משנה מהיכן מגיע הכסף – גם אם מדובר בסכומים שנחסכו על ידי המפקידים לאורך שנים רבות, וגם אם הכספים המופקדים הגיעו לידיהם זה עתה – הם זכאים ליהנות מאופציית ההפקדה של תיקון 190.

 

למה להשקיע בקופת גמל באמצעות תיקון 190?

ככלל, ניתן למשוך את הכספים המופקדים בקופת הגמל באמצעות שני אופנים: קצבה חודשית הניתנת לגמלאי מדי חודש, או משיכה של סכום הוני בבת אחת. כאשר גמלאי בוחר באפשרות משיכה חודשית, הוא פטור לחלוטין ממס רווחי הון –  הטבה נהדרת בהתחשב בתשלומי המס הקיימים כיום. גם כאשר מתבצעת משיכה בבת אחת, המס המשתלם עומד על 15% המחושבים ביחס לרווח הנומינאלי, כאשר המס על רווחים אלו ללא הטבה גבוה בהרבה מסכום זה. כך לדוגמא, מבוגרים רבים שמשלמים מדי חודש מס על קצבת הזקנה החודשית שמגיעה להם, יכולים באמצעות תיקון 190, להפקיד את הקצבה ישירות לקופת הגמל, למשוך אותה בכל רגע נתון, וליהנות מהטבות מס משמעותיות.

נוסף על כך, תיקון 190 מעניק פטור ממס בעת מעבר כספים מקופת גמל מסוימת לקופת גמל אחרת, או בעת מעבר מאפיק השקעה אחד לאפיק השקעה אחר. ואם באפיקי השקעה עסקינן, התיקון מעניק למשקיעים אפשרויות ליהנות ממגוון רחב ביותר של אופציות פיזור כספים, וחושף את המבוטחים לתחומי השקעה רחבים שכנראה לא הכירו עד עתה, דוגמת נדל"ן מניב, ניירות ערך סחירים ועוד. פיזור הכספים מעניק למשקיעים תחושת ביטחון בכל הנוגע להשקעה שלהם, ויוצר סיכון מינימלי באשר להשקעה בקופות הגמל.

סכום ההשקעה אינו מוגבל כלל. יחד עם זאת, השקעה המנוהלת באופן ישיר מול חברת ההשקעות או הביטוח יכולה להיתקל בתקרה מסוימת, בהתאם לגיל המפקיד. כמו כן, דמי הניהול נחשבים לנמוכים ביותר בהשוואה לערוצי השקעה אחרים.

תיקון 190

 

מי זכאי ליהנות מהטבותיו של תיקון 190?

כאמור לעיל, רק אנשים שעברו את גיל 60 יכולים להפקיד בקופות הגמל במסגרת ההטבות שמציע תיקון 190. בנוסף, על מנת לקבל את ההטבות הללו, על הגמלאי לקבל קצבה מינימלית המוענקת לו ממקום פנסיוני כלשהו, למעט 'קצבת שארים' שאינה נכללת כלל בחישוב הקצבאות.

על מנת לפתוח קופת גמל בתיקון 190, יש למלא טופס הצטרפות לקופת הגמל הנבחרת ולחתום על טופס הצהרה.

למידע נוסף על תיקון 190 לחץ כאן.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות