רואה חשבון להחזרי מס

תוכן עניינים
רואה חשבון להחזרי מס
רואה חשבון להחזרי מס

כל שכיר במדינת ישראל וכמובן גם כל אדם עצמאי משלם מיסים כגון מס הכנסה וביטוח לאומי. מיסים אלה נגזרים מסך ההכנסה השנתית, אך בדרך כלל העברת ניכוי המס נעשית בכל חודש. בעזרת רואה חשבון להחזרי מס ניתן לקבל החזרים, לעיתים, כמעט בלתי אפשרי לעשות זאת לבד.

המציאות מלמדת שאנשים רבים, שכירים אך גם עצמאיים משלמים מס הכנסה ולפעמים גם ביטוח לאומי בעודף. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה זו?

מה שניתן ולמעשה כדאי מאוד לעשות זה לפנות לרואה חשבון המתמחה בייעוץ בנושא זה. באמצעות תהליך פשוט של ייעוץ וליווי, ניתן לקבל החזרי מס נכבדים. והבשורות הטובות אף יותר – ניתן להגיש בקשה לקבלת החזר גם באופן רטרואקטיבי, עבור השנים שחלפו. כמקובל, החזר מס אפשרי לתקופה של 6 שנים. לכן, לא כדאי להסס ולהתעכב כדי לא לאבד את הזכאות המקסימלית להחזר.

 

איסוף נתונים ובדיקתם

ייעוץ וליווי של רואה חשבון להחזרי מס מצריכים לבצע קודם לכל בדיקת רקע מקיפה. בדיקת רקע זאת מתחילה בשיחה עם הלקוח, לשם בירור ראשוני. בשיחה זו יבקש רואה החשבון לדעת מיהו הפונה מבחינה אישית ומקצועית.

נתונים אישיים, שלא תמיד נראים ממין העניין למעשה עשויים בהחלט להביא לכך שהחזר המס המגיע יהיה גדול במיוחד. שכן זאת יש לדעת – כל מיני אפיונים אישיים ומשפחתיים עשויים להביא להפחתת חבות המס, הפחתה שעד כה לא באה לידי ביטוי.

רואה החשבון, כמו כל גורם המטפל בענייני כספים, לא יכול להסתפק רק בשיחה עם הלקוח שכן יש צורך בתיעוד. עבור רשויות המס, לא ניתן להתייחס כראוי לכל בקשה להחזר מס ללא תיעוד מתאים שלמעשה מספק את האסמכתא לכך ששולמו כספים ביתר ועל כן מגיע החזר מס.

אפילו תיעוד שלכאורה לא נוגע להכנסות עשוי להביא למצב שבו קיימת זכאות להחזר. למשל, מי שרכש ביטוחים מסוימים הקשורים בחיים או בריאות ומי שהפריש לפנסיה אמור לקבל הטבות מס מסוג ניכוי וזיכוי. מי שלא קיבל את ההטבות הללו, המגיעות לו, יוכל בהחלט לקבל החזר אם יגיש בקשה מתאימה בצירוף אישור מחברת הביטוח.

 

ניצול נקודות זיכוי בעזרת רואה חשבון להחזרי מס

חוקי המס בישראל מאופיינים במורכבות רבה. בין היתר, הדבר נובע מכך שלא קיים מס הכנסה אחיד ולא לכולם מגיעות אותן ההקלות מתשלום המס. המס בישראל מחושב באופן מדורג, דהיינו קיימות מדרגות מס. לכך יש להוסיף שהנחה לנישומים (משלמי המס) ניתנת בהתאם לניקוד המוענק להם המכונה בשם "נקודות זיכוי". כך, רואה חשבון שרוצה לבדוק האם הלקוח זכאי להחזר מס יצטרך לבדוק מצד אחד את ההכנסות (ברמה שנתית) ומצד שני את סך נקודות הזיכוי המגיעות.

פעמים רבות מתגלה שאזרחים מן השורה לא היו מודעים לנקודות זיכוי המגיעות להם והמעסיק לא עדכן באופן נכון את אותן נקודות זיכוי. אם מחלקת השכר או חשב השכר לא עדכנו נכונה את נקודות הזיכוי המשמעות, אם כן, היא תשלום מיותר למס הכנסה. עד כמה זה חשוב? לא ניתן להפריז בחשיבות העניין. הפחתה של נקודת זיכוי אחת, למשל, תביא לכך שמשולם עודף מס בכ-2500 ₪ ויותר.

 

קריטריונים רבים להחזר

רואה חשבון להחזרי מס הבקיא בכל חוקי המס הנהוגים בישראל יכול לסייע לכל פונה לבדוק את הזכאות להחזר. בין היתר, החזרי מס מגיעים לחיילים משוחררים, להורים לילדים הסובלים מנכות או מוגבלות, לאנשים שבמשך תקופה מסוימת לא עבדו בשל מחלה, והחזרי מס בגין פיטורין, לאנשים התומכים בקרוב משפחה חולה המאושפז במוסד רפואי או טיפולי. גם תושבי ישובים מסוימים זכאים להנחה במס, שלא תמיד באה לידי ביטוי ובמקרים כאלה – החזר מס הוא זכות שכדאי לנצל.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הגנה פיננסית - החזרי מס
הגנה פיננסית
החזרי מס
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות