פטור ממס רווחי הון – קופת גמל להשקעה

בשנים האחרונות הגיע לשוק מוצר פיננסי חדש אשר שינה את חוקי המשחק – קופת גמל להשקעה. מדובר במוצר אשר משלב את היתרונות של החיסכון הפנסיוני של קופות הגמל והטבות המס יחד עם הגמישות של מוצרי ההשקעה האחרים כמו פוליסות חיסכון או פיקדונות.

אז מה זאת בדיוק קופת גמל להשקעה? מה ההבדל בינה לבין המוצרים האחרים והאם משתלם לפתוח אחת? על כך בכתבה הבאה.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

קופת גמל להשקעה – איך הכל התחיל?

לא מעט משקיעים לא מכירים את קופות הגמל להשקעה וחושבים כי מדובר בשם נוסף עבור אותם קופות גמל ישנות ומוכרות. הסיבה לכך היא שקופות הגמל להשקעה קיימות בארץ שלוש שנים בלבד ועל אף הנהירה היחסית להשקעה בהן, הן עדיין לא מוכרות כמו מוצרי ההשקעה האחרים.

קופות הגמל נולדו במהלך הקדנציה של שר האוצר הקודם משה כחלון ונועדו להתחרות באפיקי ההשקעה אשר מציעים הבנקים כמו הפיקדונות. מוצרים אלו לרוב לא משתלמים ומציעים ריבית נמוכה למדי.

עם זאת, כיוון שהציבור לא בהכרח מכיר את המוצרים האחרים בשוק או חושש ממוצרים המושקעים בשוק ההון, חלקים גדולים בציבור מעדיפים להשתמש במוצרים של הבנקים בעלי הריבית הנמוכה. השקת קופות הגמל להשקעה נועדה בעיקר לאפשר לציבור הרחב מכשירי השקעה פשוטים וגמישים אשר מאפשרים חיסכון בסכומים לא גדולים, לטווחי זמן שונים ואפילו לפנסיה.

 

קופות גמל להשקעה – תוכנית חיסכון נזילה

הרעיון בעצם בקופות הגמל להשקעה הוא לאפשר תוכנית חיסכון נזילה ומשתלמת לציבור הרחב. הדבר נעשה דרך שילוב של מספר מאפיינים אשר הופכים את קופות הגמל למשתלמות ביותר.

פטור ממס רווחי הון - קופת גמל להשקעה

 

נזילות

אולי היתרון הבולט ביותר של קופות הגמל להשקעה הוא שמדובר במכשיר השקעה נזיל. כלומר, ניתן למשוך את הכסף מהקופה בכל רגע נתון. מדובר בהבדל משמעותי אל מול קופות הגמל הישנות אשר היוו מכשיר חיסכון לגיל פרישה והיה ניתן למשוך מהן את הכסף רק כקצבה פנסיונית.

מדובר ביתרון משמעותי שכן במצב הזה על אף תשלומי המס הנדרשים במשיכה, מדובר במוצר שלא ״נועל״ את הכסף ומאפשר למשקיע להשתמש בחיסכון במידה ועולה צורך.

 

גמישות

יתרון משמעותי נוסף של קופות הגמל להשקעה על פני מוצרי השקעה אחרים הוא הגמישות. בניגוד למוצרים בהם נדרש לשלם מס קניה ומכירה במעבר בין מסלולים, בקופות הגמל להשקעה ניתן לבצע את המעברים ללא תשלום נוסף.

כך, משקיע אשר בחר במסלול סולידי ומעוניין לעבור למסלול מנייתי, יכול פשוט להעביר את הקופה בשיחת טלפון אחת פשוטה. מעבר לכך, קופות הגמל להשקעה מאפשרות גם מעבר בין החברות השונות ללא חיוב במס מכירה.

 

הטבות מס

זה אמנם לא החלק המשמעותי ביותר במאפיינים של קופות גמל להשקעה, אך במקרים מסוימים מדובר ביתרון חשוב של קופות הגמל על פני המוצרים האחרים. כיוון שקופת גמל להשקעה מבוססת על קופות הגמל הפנסיוניות, הן מאפשרות, מלבד נזילות ומשיכה של הכספים בכל עת, גם משיכה של החיסכון כקצבה פנסיונית.

במקרה כזה, הקופה פטורה ממס על רווחי הון, דבר אשר יכול להיות משמעותי בעיקר בחיסכונות לטווח ארוך אשר צברו לא מעט כסף לאורך השנים.

 

דמי ניהול יחסית נמוכים

קופות הגמל להשקעה מציגות הגבלה על גובה דמי הניהול בדמות של 1% על הצבירה ו-4% על ההפקדה. עם זאת, רוב החברות מציעות דמי ניהול נמוכים משמעותית והיום דמי הניהול הממוצעים נעים בין 0.6 ל-0.8 אחוז על הצבירה ואפס אחוז על ההפקדה. בכך, מדובר באחד המכשירים המנוהלים הזולים ביותר שניתן למצוא בשוק.

 

הגבלת הפקדה שנתית

עוד מאפיין משמעותי של קופות הגמל להשקעה הוא ההגבלה השנתית על ההפקדה. כיום התקרה נקבעה על סכום של 70 אלף ש״ח בשנה. מדובר בסכום אשר בעיקר מתאים עבור חסכונות שוטפים ופחות מתאים עבור השקעות משמעותיות. עם זאת, כיוון שקופות הגמל הן על בסיס שמי, ניתן לפתוח קופה עבור כל אחד מבני המשפחה ובכך להגיע לתקרת השקעה גדולה יותר.

 

למי מתאימה ההשקעה בקופות גמל להשקעה?

המאפיינים של קופת הגמל להשקעה הופכים אותה למוצר יחסית גמיש. ניתן להשתמש בה כמעין תחליף לפיקדונות הבנקאים ולהשתמש בה כמכשיר חיסכון משתלם לטווח קצר-בינוני וכן היא יכולה לתפקד בתור חיסכון פנסיוני בנוסף או במקום פנסיה ממקום העבודה.

הגמישות הזאת הופכת אותה למוצר שיכול להתאים למשקיעים רבים ודמי הניהול הנמוכים הופכים אותה לתחרותית במיוחד ביחס למכשירי ההשקעה האחרים הקיימים בשוק. ניתן להגיד כי כמעט לכל אחד יכולה להתאים השקעה בקופת גמל להשקעה ועבור לא מעט אנשים מדובר כנראה במוצר עדיף על פני השקעות אחרות קיימות. אחד השימושים אשר מנצלים בצורה הטובה ביותר את היתרונות של קופות הגמל להשקעה הוא שימוש בקופה בתור חיסכון לילדים.

כיוון שמדובר בקופה שמית ניתן לפתוח קופה עבור כל ילד ולחסוך סכומים משמעותיים בעלות ניהול נמוכה ובאפשרויות תשואה משתנות בהתאם למסלול הקופה.

 

ניהול אישי של קופת גמל להשקעה

בנוסף לאפשרות להשתמש בקופת גמל להשקעה כמכשיר חיסכון מנוהל, ניתן גם להשקיע בקופה בניהול אישי ולבצע את פעולות הקניה והמכירה באופן עצמאי. עבור משקיעים בעלי חיסכון של פחות ממיליון ש״ח, הניהול של הקופה האישית יתבצע באמצעות השקעה במדדים ועבור מי שמחזיק מעל מיליון ש״ח בקופה, ניתן לנהל את ההשקעות באופן עצמאי לחלוטין.

הניהול של קופת הגמל לא חייב להיות מורכב במיוחד ועבור רבים השקעה במדדים כמו תעודות סל או קרנות מחקות יאפשר הן את הגמישות והעצמאות הנדרשת מחד אך לא ידרוש מומחיות מעמיקה בשוק ההון מאידך. היתרון המשמעותי של ניהול עצמאי הוא כמובן חיסכון נוסף בדמי הניהול על ההפקדה והצבירה.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות