מענק להחזר מס הכנסה לנפגע פעולת איבה

מס הכנסה הוא מס אשר מקבלת המדינה על הכנסות אזרחיה מעבודה.

מדובר במס אשר מתחלק באופן לא שווה בין האזרחים, כאשר אדם אשר מרוויח סכומים גבוהים במיוחד, ישלם עשרות אחוזים ממשכורתו למדינה בכל חודש, ואילו אדם אשר משתכר מעט, לעיתים אפילו יקבל תוספת למשכורתו במקום לשלם. במאמר זה נדון במענקי מס ההכנסה, להם זכאים אנשים אשר נפגעו בפעולת איבה.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

שיקום פיננסי ככלי לשיקום מלא של נפגעי פעולות איבה

איך מתגברים על טראומה שאי אפשר לשכוח? מדובר בשאלה שאין לה תשובה אחת. כל אדם מתמודד עם הטראומה אותה חווה בדרך אחרת.

חלק מהאנשים יתכנסו לתוך עצמם, וחלק יחפשו באופן תמידי את המגע והנחמה של קרוביהם ואוהביהם. לעיתים קרובות, הנטייה בהסתכלות על אדם אשר זקוק לשיקום לאחר חוויה טראומתית כמו פגיעה בפעולת איבה, היא להתמקד בפגיעות הפיזיות מהן הוא סובל, ובפגיעות הנפשיות.

הטיפול הרפואי והשיקומי אשר נמשך שנים רבות, נתפס כאמצעי להעמיד אותו מחדש על רגליו מכל הבחינות. למרות כל המאמצים של טובי המומחים, אנשים רבים מתקשים לחזור לעצמם באופן מלא, וצריכים לקבל התאמות אשר יאפשרו להם לחיות חיים מלאים ומאושרים במצבם החדש.

אחד מהכלים החשובים ביותר לשם כך, הוא שיקום פיננסי. השיקום הפיננסי של אדם, מאפשר לו להרגיש עצמאי, ולהתחיל לבנות את הביטחון העצמי שלו מחדש כחבר תורם בקהילה ובחברה.

נפגעי פעולות איבה, הם אנשים אשר עברו חוויה קשה מאוד בשל היותם ישראלים, ללא אשמה או תרומה לכך מצדם. הם עברו חוויה קשה שהייתה עשויה לקרות לכל אזרח אחר במקומם, ולכן המדינה פועלת באופן יזום כדי להקל עליהם את נטל המיסים, ולאפשר להם להתפתח ולצמוח מחדש לאחר הפגיעה.

מענק להחזר מס הכנסה לנפגע פעולת איבה

 

מי הם נפגעי פעולות האיבה אשר זכאים למענק?

אחד מהכלים בהם עושה המדינה כדי להקל על נטל הפרנסה עבור נפגעי פעולות איבה, הוא מענק להחזר מס הכנסה. היא עושה זאת לצד מענקים נוספים, כמו החזרי מס על ציוד הדרוש לפתיחת עסק חדש, והמטרה המוצהרת היא לחזק את האדם הפגוע.

באופן טבעי, באלפי פעולות האיבה אשר ידעה המדינה, נפגעו אנשים שונים, בחומרה שונה. חלקם עברו טלטלה רגשית רגעית, אבל יכולתם להתפרנס בכבוד נותרה ללא שינוי למעשה.

לכן, החזר מס ההכנסה אינו ניתן באופן גורף לאנשים אשר נפגעו בפעולות איבה, אלא מתמקד באנשים שהפעולה השאירה אותם נכים. הנפגעים אשר זכאים למענק ולהחזר, הם אזרחים אשר הוגדרה להם על ידי ועדה מקצועית נכות, בשיעור של 20 אחוזים ועד 89 אחוזים.

ההחזר אשר ניתן הוא על שנת המס האחרונה. אוכלוסיית הזכאים מורכבת מאנשים בעלי מגבלות שונות לחלוטין, ולכן באופן טבעי יש הבדל בסכום ההחזר המקסימלי, אשר נקבע על פי אחוזי הנכות של הנפגע.

 

מי הם הנפגעים אשר אינם זכאים למענק?

לצד הנפגעים אשר זכאים למענק, ישנה אוכלוסייה גדולה ודואבת של אנשים אשר אינם זכאים לו. אנשים אלו אמנם לא זכאים להחזר מס הכנסה, אך הם עדיין זכאים למגוון הטבות. חשוב מאוד לנסות לברר לעומק על הקריטריונים למענקים השונים אשר מוענקים לנפגעי פעולות איבה, כדי לוודא שמיציתם את הזכויות שמגיעות לכם.

הפטור ממס הכנסה, מס אשר מוטל על משכורת, באופן טבעי לא ניתן למובטלים, והוא אינו מוחלף בסיוע כספי בסכום זהה. זאת, כדי לעודד את הנפגעים לצאת מהבית, ולהשתלב בחברה. מדובר באמצעי קריטי לשיקום האדם, אשר מונע ממנו להתבוסס בצרתו ולהתמקד בה.

נוסף על כך, אנשים אשר נקבעו להם עד 19 אחוזי נכות לא יהיו זכאים להחזר מס הכנסה. חשוב להדגיש, שאנשים אלו יהיו זכאים בהחלט למענק חד פעמי, אשר נקבע על פי מספר החודשים בהם הם סובלים מהנכות ודרגתה, מענק שיכול להגיע לסכומים מכובדים ביותר.

 

האם ניתן לקבל פטור מלא מתשלום מס הכנסה?

פטור מלא מתשלום מס, מוענק לאזרחים אשר נפגעו בפעולת איבה, אשר נקבעו להם מעל 89 אחוזי נכות. מדובר בנכויות קשות, אשר אנשים אשר מצליחים לעמוד בהן, ולצאת לשוק העבודה ראויים לכל שקל.

בסופו של דבר, הכניסה לשוק העבודה משתלמת לכלל הצדדים המעורבים. עבור הנפגע בפעולות האיבה, מדובר בדרך לצאת מהמשבר אשר פקד אותו. במקום לשבת חסר מעש בבית, ולשקוע בייאוש ובזיכרונות שלא מרפים, לצאת החוצה ולהשקיע את הזמן באופן פרודוקטיבי ומתגמל.

עבור המעסיק, מדובר בהעסקה של אדם בעל תעצומות נפש אדירות, אשר עבר חוויות קשות ביותר, עמד בהן ושיקם את עצמו. עבור המדינה, מדובר באינטרס מובהק בשל התרומה של הנפגע לכלכלה, והיכולת שלו לפרנס את עצמו באופן עצמאי, למרות כל הקשיים והמכשולים בדרך.

 

מהם המסמכים אשר יש להגיש במסגרת הבקשה למענק?

באופן טבעי, כדי להשיג את המענק ממס ההכנסה, ואת ההחזר אליו אתם זכאים, עליכם לעמוד במבחן האחרון, הבירוקרטיה. למרות כל הרצונות של המדינה להקל על הנפגעים בתהליך, עדיין חשוב מאוד לוודא שההקלות אינן מנוצלות לרעה, ושההטבה מגיעה אל האנשים להם היא מיועדת.

לכן, לצד מילוי הפרטים האישיים, עליכם להגיש מספר מסמכים כדי לקבל את ההחזר. קודם כל, עליכם להגיש טופס 106. טופס 106 הוא טופס אשר מונפק על ידי המעסיק עצמו, אשר מפרט את כלל המשכורות אשר שולמו לכם בשנת המס האחרונה.

לצד טופס 106, אשר מציג בפני הוועדה פירוט בחתך שנתי של מצבכם, עליכם להגיש גם תלוש שכר של חודש דצמבר. לבסוף, עליכם להשיג מרשות המיסים אישור על תשלום מס עבור שנת המס שהסתיימה. תשלום אשר יבהיר שההחזר אשר תקבלו מגיע לאחר ששילמתם את כל חובותיכם על פי החוק.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות