מי זכאי להחזר מס

לפי נתוני רשות המיסים, קרוב למיליון אזרחים מידי שנה בישראל מגלים מי זכאי להחזר מס לגמרי במקרה: חבר שסיפר על בדיקת מס שביצע דרך חברה המעניקה את השירות, שכנה שהופתעה לגלות כי נגבו ממנה בטעות סכומים גבוהים יותר ממה שצריך, קולגה שקיבל טלפון משמח ממחלקת הנהלת חשבונות ועוד עשרות אלפי דרכים שבהן קיים סיכוי שתגלו כי גם לכם מגיע החזר כספי ממס הכנסה ובסכום בלתי מבוטל.

שינוי באורח החיים, עדכון סטטוס ותרחישים שונים עשויים לגרום לכם לקבל מרשות המיסים כסף "מיותר" שכבר שולם. לאורך השנה גובה הרשות את הסכום הדרוש לה מכם על סמך נתונים מסוימים שדווחו לה ממקום עבודתכם. אלא שכל שינוי המתבצע בחייכם, מחייב את הרשות בשינוי תעריפים או אפילו ביטול של גובה המס שהיא גבתה מכם קודם – מה שגורם לכך שישנה האפשרות כי מגיע לכם החזר מס.

היות והרשות לא יכולה להתמודד לבדה עם בירור נתונים מעמיק לגבי הסטטוס הנוכחי של כל אזרח במדינת ישראל, היא מפעילה מערך החזר תשלומים מהיר ויעיל דרך חברת החזרי מס הישר לחשבון הבנק שלכם, אם התגלה כי הנכם זכאים לכך.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מיטל מנהריה למשל, עדיין שהתה בבית עם בנה בן החצי שנה כאשר חברה שקפצה לקפה, סיפרה כי היא הייתה זכאית להחזר מס והיא בדיוק קיבלה החזר על סך 7,500 ₪ – רק מפני שהאריכה את חופשת הלידה שלה. ההחזר חושב לטובתה עוד מהתקופה שלפני חתונתה, בה למדה ימים ולילות לבחינות התואר וחתמה אבטלה במקביל.

מיטל מיהרה לפנות לחברת החזרי המס והתברר כי מגיע לה ולבעלה החזר העומד על סך 11,250 ₪ – סכום המורכב מהעובדה כי בעלה לא עבד במשך תקופה של כמעט שנתיים וכי עליו לקבל זיכוי, מכך שהאריכה את חופשת הלידה ומגילוי על כך שקיימות נקודות זיכוי לתואר הראשון, שלא קיבלה מעולם.

 

חוששים לבדוק זכאותכם להחזרי מס? זו כנראה הסיבה:

למרות הפוטנציאל האישי של כל אזרח ליהנות מהחזר כספי בסכום בלתי מבוטל, רבים עדיין נרתעים מההליך הקצר והפשוט וחוששים כי דווקא בירור מעמיק יותר של פרטיהם, יחשוף כי הם שילמו מעט מידי מס ועל כן תמהר המדינה ותגבה מהם כספים נוספים. אך למעשה, ההיפך הוא הנכון: תעריפי המס הינם קבועים ומחושבים לפי נתונים אישיים שמדווחים לרוב מהמעסיק שלכם במקום העבודה.

היות ומחלקת הנהלת החשבונות מעבירה את הפרטים כפי שנמסרו על ידכם בתחילת שנת המס (טופס 106) ובאופן ממוחשב, סביר להניח שלא ייווצרו שום תקלות מיוחדות. שינוי במצב חייכם האישי, הוא זה שלרוב יוביל לכך שתקבלו את ההחזר, באופן רטרואקטיבי עד שש שנים אחרונה לפי החוק.

מהו החזר מס

חשוב לציין, כי ככל גוף מדיני ובירוקרטי, תשובות הבדיקה עשויות לקחת זמן ממושך וכן כרוכות בפתיחת תיק בעלות של כ200 שקלים בקירוב (יכולים לחול שינויים בסכום המדויק). על כן, חברה המתמקדת בביצוע החזרי מס לשכירים, יכולה לחסוך לכם זמן יקר בשל ניסיונה וקשריה, לזרז את התהליך ולספק לכם תשובות בזמן קצר במיוחד, שבמסגרתו גם תקבלו את מלוא ההחזר הכספי, אם בסופו של דבר אכן נמצאתם זכאים.

 

מי זכאי להחזר מס והסיבות להחזר

קיימות לא מעט סיבות שיכולות להסביר את הסיבה שבעקבותיה אתם צפויים לקבל החזר מס: הארכת חופשת לידה, ילדים שנמצאים בחינוך מיוחד ועברו וועדת השמה, משיכת כספי פנסיה או קופת גמל לפני הזמן וכבר נוכו ממס, הורים המשלמים מזונות, הפסדים או רווחים בשוק ההון, תרומות בהיקפים גדולים לעמותות או ארגונים, ביטוח חיים פרטי, מכירת נכסים ותשלום מס שבח ועוד.

מספיקה סיבה אחת כדי לגרום לכם לעמוד בזכאות להחזר וככל שיש ברשותכם מכלול גדול יותר של נסיבות, הרי שסכום ההחזר יגדל.

אורי השיפוצניק, נפל מסולם גבוה ושבר את רגלו. בצער רב הוא נאלץ להפסיק את עבודתו לחלוטין בשלושת החודשים הבאים וחזר לפעילות הדרגתית רק עם סיום תקופה זו. כמעט שנתיים עברו מאז המקרה והוא פנה לבדיקה לראות מי זכאי להחזר מס. הוא כלל לא חשב כי יקבל חזרה מאות שקלים בשל חופשת מחלתו בזמן הפציעה.

חופשת מחלה או קבלת דמי אבטלה, הן שתי סיבות נוספות ומיוחדות שבגינן מתקבל החזר: מס הכנסה פועל על סמך נתוניו השנתיים של העובד וגובה את חלקו על סמך שנת העבודה כולה, בהתאם לממוצע השכר. אך במקרה של אורי, לא נרשמה שנת עבודה מלאה בשל פציעתו ולכן הוא זכאי להחזר בעבור אותם חודשים.

 

כיצד מקבלים החזר מס?

כדי לבדוק אם הינך זכאי להחזר מס, יש לבצע בקשת החזר מס עבור מס הכנסה. הבקשה כוללת צירוף של טופס 106 (ריכוז המשכורות השנתי של העובד) מכל מקומות העבודה שבהם פעל העובד לאורך תקופת הבדיקה (שש שנים או פחות). במידה ויש, חשוב לצרף גם אישורים מהמוסד לביטוח לאומי אודות לידה, אבטלה, פציעת עבודה או שירות מילואים וכן פירוט של הפקדות לביטוח חיים או קופת גמל, תרומות שניתנו על ידו, ניירות ערך וכד', המהווים אף הם בתנאים מסוימים, אפשרות לזכאות להחזר.

פקיד השומה המקבל אליו את הבקשה, יחליט האם זכאי אותו עובד להחזר ומהו גובה הסכום. לאחר שהוא מאשר זאת, התשלום יועבר ישירות לחשבון הבנק של אותו עובד. חשוב לציין כי ההליך נמתח על פני רצף בירוקרטי מתיש ומייאש ועשוי להסתיים בהעברת כסף לחשבונכם רק כעבור חצי שנה, עקב העומס הרב המוטל על פקידי השומה.

לכן חברה המבצעת החזרי מס, תוכל לקחת על עצמה את המטלה ולקצר משמעותית את זמני הבדיקה וההמתנה, לאסוף מכם את המסמכים הדרושים מראש ולהתמודד בשמכם עם המערכת המסורבלת. באחריות החברה לעשות כל שביכולתה כדי להשיג לכם החזר כספי מלא המורכב מכלל הזיכויים המגיעים לכם, עד האגורה האחרונה.

 

מי זכאי להחזר מס

 

מי זכאי להחזר מס – עוסקים עצמאיים וחברות

עד סוף שנת 2016, יניב עוד היה מאמן עסקי ותיק שקיבל בעלי עסקים קטנים במשרד הקטן שהקצה באחד מחדרי הבית לטובת עיסוקו. כעצמאי, הוא נהנה מידי שנה מהחזר שנגזר מהוצאות המשרד השוטפות שלו וכן תשלום יחסי של החשמל והארנונה. אך עם תחילת 2017, יניב החליט להרחיב את היקף פעילותו ופתח חברה המעניקה ליווי ויעוץ עסקי.

כעת, הוא עדיין זכאי להטבות מסוימות אך חלים עליו חוקים ודרישות אחרים בתכלית הכוללים הגשה של מאזנים, נתונים פיננסיים ודו"חות רווח והפסד. הוא נדרש לשלם מקדמות מס שנתיות, כאשר ההחזר הניתן לו יוכל להתרחש רק במצב שבו נרשמו לחברה הפסדים, או שחלה טעות בחישוב המס.

בעוד שהשכיר נהנה מהתעסקות מינימלית או אפסית עם רשות המיסים, עצמאיים ובעלי החברות פוגשים בה הרבה יותר, על סמך הדרישות הקיימות בחוק ובהתאם לאופן עיסוקם. גם עצמאיים וגם בעלי חברות יכולים לבדוק בכל עת את זכאותם לקבלת החזר מס עד שש שנים אחורה ולהגיש בקשה באמצעות חברה מקצועית ומנוסה, הפועלת מזה שנים ארוכות מול רשות המיסים.

השירות הניתן יוכל לחסוך לאנשי מקצוע עסוקים כמו יניב זמן יקר מאוד שעשוי לגזול מעבודתם ולאפשר ביצוע של הליך מהיר ויעיל, שבסופו ייבדקו כל התנאים והאפשרויות שבמסגרתן ייתכן ומגיע לו החזר כספי.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות