מיסוי חברות

חלק בלתי נפרד מדיני התאגידים והחברות בישראל ובעולם כולו הוא מיסוי. הכנסות ממיסים המשולמים על ידי חברות וגורמים עסקיים מהווים מקור הכנסה משמעותי עבור המדינה וזו אחת הסיבות המרכזיות לצורך של הכלכלה המקומית לעודד הקמה וצמיחה של כמה שיותר חברות מצליחות – לצד החשיבות שביצירת מקונות עבודה, חדשנות וכן הלאה.

מיסוי חברות בישראל מתנהל בעיקר תחת מס החברות, כאשר בשנים האחרונות מס זה נמצא על סדר היום הציבורי באופן נרחב למדי. מיסוי חברות דרך מס החברות הוא האופן של המדינה "ליהנות" מפירות הצמיחה של חברות עסקיות ולגבות את חלקה של המדינה בדומה למס ההכנסה שנגבה מיחידים ושכירים.

הגדרת מס החברות

כאמור, מיסוי חברות מתקיים בעיקר תחת מס החברות. בכל מדינה מס חברות רלבנטי ונפרד, כאשר יש מדינות המשמשות כמקלטי מס ובהן שיעור מס החברות הינו אפסי או קרוב לכך, יש מדינות בהן שיעור מס החברות גבוה מאוד ויש מדינות – כמו ישראל – בהן מס החברות נחשב סביר ואף שואף לכיוון הנמוך לעומת יתר מדינות המערב.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מס החברות מוטל על ידי המדינה ונגבה על ידי רשות המיסים. המס הוא על החברה עצמה וללא קשר לבעלי מניותיה –כי ההפרדה המשפטית בין החברה כיישות עצמאית לבים בעלי מניותיה היא מהותה של הקמת חברה.

מס חברות מוטל על רווחי החברה, כך שחברה שמרוויחה יותר משלמת באופן עקרוני יותר מס וחברה שמפסידה לא משלמת מס חברות. במסגרת ההגדרות הפרטניות של כל מדינה, מיסוי חברות במסגרת מס החברות כולל רווחים מהכנסות מסוימות ואינו כולל הכנסות ממקורות אחרים (למשל רווחי הון הכוללים שיעור מס שונה לעומת מס החברות).

מס החברות המוטל על החברה אינו תחליף לחבות מס ההכנסה המוטלת על בעליה של החברה כיחידים. בישראל, נהוג שחברות משלמות מקדמות מס באופן חודשי ובסיום שנת המס מתבצע חישוב שומה הגורר תוצאה של תשלום מס נוסף או קבלת החזר מס לחברות עקב תשלום מקדמות גבוהות מדי ביחס לרווח בפועל.

מס החברות בישראל מול העולם

נכון לסוף שנת 2013 מס החברות בישראל עומד על שיעור של 25%. זאת לאחר ביטול מתווה הפחתת מס החברות שהיה אמור להוריד את המס לשיעור נמוך של 18% (ביטול שהגיע לאחר המחאה החברתית של 2011 והגירעון התקציבי האדיר שהממשלה נקלעה לתוכו).

בעבר הרחוק מס החברות בישראל עמד על שיעור של מעל 60%. במהלך שנות התשעים וראשית שנות האלפיים מס החברות בישראל היה 36%, כאשר אחרי 2003 המס ירד לשיעור הנוכחי של 25%. משרד האוצר מתכנן להעלות את מס החברות בישראל לשיעור של 26% בשנת 2014 או בשנים הקרובות, בעיקר בשל הצורך לייצר עוד הכנסות למדינה ולסגור את הגירעון התקציבי האדיר שנוצר בשנים האחרונות.

לעומת העולם, מיסוי חברות בישראל נמצא במקום סביר וניתן לומר שדי "באמצע". יש מדינות עם שיעור מס חברות גבוה מאוד כגון יפן, ארה"ב, צרפת ובלגיה, ולעומת זאת יש מדינות מקלטי מס עם מיסוי חברות נמוך עד כדי כמעט לא קיים.

ישראל, בדומה למדינות קטנות אחרות, נוקטת בגישה של מס חברות בינוני, אך לא נמוך מדי. יש מדינות אירופיות רבות בהן מס החברות האפקטיבי הינו פחות מ-20%. כך שמיסוי החברות בישראל תואם יחסית לגודלה ובהשוואה לעולם, אך יש גורמים מקצועיים הקוראים להעלות אותו לאזור ה-30%.

השלכות המס

מיסוי חברות הוא מקור הכנסות משמעותי עבור המדינה. לשיעור מס החברות השפעה ישירה על המדינה , על הכלכלה שלה ועל הציבור שלה. מס חברות נמוך מעודד השקעות זרות והקמת פעילויות עסקיות במדינה, אך מנגד, מס חברות נמוך מדי מונע הכנסות מהמדינה ומקטין את הכספים שהמדינה יכולה להשקיע באזרחיה.

מיסוי חברות נמוך מדי מגדיל את האי שוויון בחברה ויוצר תשתית ליצירת גירעון תקציבי גדול מדי למדינה.

כך גם להקלות מס מפליגות להן זוכות חברות גדולות השפעה משמעותית על הכנסות המדינה ועל התקציב הממשלתי הזמין לטובת האזרחים והשירותים הממשלתיים השונים.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות