מהנדסים עצמאיים –  איך תעשו ביטוח אחריות מקצועית

בימינו, כל בעל עסק עומד בפני אתגרים רבים, בניהול, סגירת עסקאות, חישובים כלכליים וכו'.. מה שגורם לבעלי המקצוע להיות עסוקים בצרות רבות אך מה אם הדברים הלא יומיומיים? הנדירים, והמצערים, מה קורה ביום שבו לקוח לצורך העניין מחליט להגיש תביעה כנגד בעל מקצוע בשל רשלנות, אי עמידה בתנאים, או הפרת חוזה.

אז מה זה בעצם ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח זה הוא ביטוח שמכסה את בעל המקצוע במקרים של תביעות נזיקין המוגשות נגדו, הפוליסות מתחלקות לתחומים שונים וניתן להוסיף ולהוריד תנאים בהתאם למקצוע, לסיכונים שבו לטווחי פעילותו וכו'..

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מדוע ביטוח זה חשוב עבור מהנדסים

מהנדסים כמו רופאים ועורכי דין לדוגמא מתעסקים באופן קבוע בקשר מול לקוחות מרובים, אך לעומת רופאים ועורכי דין, מהנדסים לרוב עצמאיים, מה שאומר שאין מי שיקבע עבורם איזה ביטוח הם צריכים לעשות ויחייב אותם להיות מבוטחים ע"י ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים. כמו שכבר נאמר מהנדסים מתעסקים עם המון לקוחות, פרויקטים שונים במקביל וכסף רב שעובר בידיים שלהם – כך שבמקרה ותוגש תביעה כנגד מהנדס, ככל הנראה שהפיצויים שידרשו יהיו גבוהים בהתאם.

בנוסף, מהנדסים אחראיים על פרויקטים שקיימים לטווח ארוך מאוד, כמו בתים, בניינים וכל מיני סוגי מבנים אחרים. מבנה, יכול עם הזמן להשחק, להיהרס ועלולים להתגלות בו פגמים, לכן חשוב גם להיות מבוטחים בביטוח אחריות מקצועית לאורך זמן, גם בתום שבע שנים מסיום פרוייקט, תביעה יכולה להיות מוגשת בגין רשלנות כלפיי המהנדס.

 

סעיפים חשובים בפוליסה למהנדסים

ביטוח כיסוי עבור אחרים שותפים נכנסים ויוצאים   מרמה ואי יושר
הפרת חובת הסודיות תקופת גילוי הרחבה לצד ג'
איבוד מסמכים  הגדרת עיסוק ביטוח חבות מעבידים
חריגה מסמכות  כיסוי לאחר הפסקת פעילות
הוצאות דיבה הגנה בהליכים פליליים

 

חלק מהסעיפים הללו הם סעיפים פוטנציאליים שתוגש תביעה בגינם במקרה ואתה מהנדס וכשלת בדבר מה בתפקידך וחלקם מהווים כיסוי והגנה שקשורים לרכישת הפוליסה עצמה  לדוגמא:

חריגה מסמכות – כיסוי גם במקרה והייתה חריגה מסמכותו של המהנדס (בתום לב בלבד)

כיסוי לאחר הפסקת פעילות – כיסוי שקיים בחלק מחברות הביטוח ותפקידו להוריד 14% מתשלום על הפוליסה בכל שנה של רצף ביטוחי, וברגע שיש ותק של 7 שנים המבוטח פטור מתשלום פוליסת ההמשך, סעיף זה יכול לחסוך המון כסף מפני שמהנדסים, כפי שנאמר, פועלים לרוב לאורך הרבה שנים.

 

היכן וכיצד תוכלו לרכוש ביטוח זה

ישנן חברות רבות שמוכרות פוליסת ביטוח אחריות למהנדסים, וכשניגשים לבחור, צריך לשים לב שיש את הסעיפים המוזכרים למעלה, מפני שהם חשובים במיוחד עבור מהנדסים. בכל מקרה של רכישת פוליסת ביטוח כזו כדאי להיוועץ באיש מקצוע שעובד בתחום מספר שנים לפחות ומכיר את התרחישים האפשריים ואת סוגי הפוליסות.

ביטוח

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות