החזר מס קנייה על מכשירי חשמל ביתיים לנפגע פעולת איבה

נפגעי פעולות איבה נושאים על גופם את צלקות ההקרבה שלהם למען המדינה. אין שום דבר שיכול לפצות אותם על הטראומה הנוראה שחוו, כאשר המינימום שהמדינה יכולה לעשות עבורם, הוא להקל עליהם את חיי היום יום, ולהמתיק את השגרה בעזרת הקלות קטנות במיסוי.

במאמר זה, נעסוק בהטבה אשר רוב נפגעי פעולות האיבה אינם מודעים אליה כלל – החזר המס על מכשירי חשמל לבית.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

ההקלות על נפגעי פעולות האיבה נועדו לסייע להם להתגבר על המשבר

אדם אשר עבר טראומה, יכול להיראות לאנשים סביבו בסדר גמור. הוא ימשיך לתפקד היטב במקום העבודה, יצהיר שהוא עבר הלאה, יתנהל כשורה באירועים משפחתיים, אך בפנים משהו השתנה. חלק מהנפש נשאר בחוויה הטראומתית.

הדמיון לא מרפה, ושאלות כמו מה היה אם רק עולות שוב ושוב. הקשיים הללו הופכים את השיקום מאירועים של פעולות איבה לקשה הרבה יותר משיקום סטנדרטי, ומחייבות את האדם לתעצומות נפש אדירות.

הליך השיקום הזה חשוב לא רק לאדם הסובל, אלא גם למדינה. נפגעי פעולות האיבה הם בשר מבשרה, אנשים ששילומו ביוקר על קיום מדינת ישראל. בנוסף, למדינה יש אינטרס מובהק לסייע להם לצאת מהמצב אליו נקלעו, כדי שיוכלו לשקם את חייהם, ולהיות חברים תורמים ופעילים בקהילה.

חלק מההטבות המוענקות לנפגעי פעולות איבה, הן הטבות על רכישת דיור, ועל השתתפות בסיוע נפשי ובריאותי. הטבה פשוטה יותר, אך חשובה לא פחות, היא החזר המס על רכישה של מוצרי חשמל ביתיים, צורך בסיסי של כל אדם, וסיוע שיקל על נפגעים רבים.

 

החזר מס קנייה על מכשירי חשמל ביתיים לנפגע פעולת איבה

מהי המטרה העיקרית של הטבות המיסוי הייעודיות לציוד ביתי

בשונה מרכישת רכב או דירה, רכש של ציוד לחלל המגורים הוא לא מותרות. ניתן לחשוב שמתן ההטבה יעודד את האנשים לרכוש ציוד חדש, אשר יקל עליהם את חיי היום יום, ויאפשר להם שמירה על שגרת חיים סבירה, למרות כל הקשיים. אחת מהבעיות במתן הקלות מס, היא שקשה מאוד להגיע בעזרתם אל כלל האנשים הזקוקים להם.

הטבות לרכישת דירה למשל, יסייעו ספציפית לאדם צעיר שנפגע ורוצה להקים לעצמו משק בית, אך לא יסיעו כלל לאדם מבוגר המבקש לשפר את חייו כאן ועכשיו. לכן, ההטבה והחזר המס על מכשירי חשמל ביתיים, מאפשרים למדינה להגיע לכל אחד מנפגעי פעולות האיבה, ולסייע לו באופן אישי בדברים הקטנים, בחיים עצמם.

 

כיצד נקבע גובה ההחזר על כל פריט והאם צריך להסתבך עם חשבוניות?

מכשירי חשמל מגיעים במגוון עצום של מחירים, אשר נקבעים על פי מגוון פרמטרים. מבחינת החזר המס, הוא אינו מוענק ללא קשר לפריט אותו תבחרו.

אם תרצו לרכוש טלוויזיה בעשרות אלפי שקלים, אשר תמלא חלק עצום מקיר הסלון שלכם, לא תהיו זכאים להחזר מלא של המס, מסיבות מובנות. מאחר ולמותגים שונים מחיר אחר, המדינה קובעת את גובה הפיצוי על פי ערך ממוצע של המוצרים השונים.

כך, כאשר אתם ניגשים לקנייה, תוכלו לדעת שמוצרים בעלות ממוצעת יחסית יזכו אתכם בהחזר שלם, ואם ברצונכם לרכוש פריטים יקרים יותר, יהיה עליכם לקחת בחשבון שתאלצו לשלם חלק מהמס למרות קבלת ההטבה. כמובן, לאחר הרכישה חשוב מאוד לשמור את החשבוניות והקבלות, כדי שתוכלו להוכיח שהיא אכן בוצעה כראוי.

 

כיצד מוגשת הבקשה וכמה פעמים ניתן להגיש אותה?

את הבקשה להחזר מס עליכם להגיש ישירות אל המוסד לביטוח לאומי, הנמצא בסמוך למקום מגוריו של הנפגע. הבקשה צריכה להגיע אל המוסד לביטוח לאומי לא יאוחר משנה ממועד הרכישה. עליכם לוודא שאתם מגישים את הבקשה בצמוד למספר מסמכים.

חשבוניות מס וקבלות מקוריות מבית העסק, צילום תעודת זהות, כולל ספח בשל הצורך להצהיר על המצב המשפחתי, והצהרה המעידה שהנפגע עומד בכלל התנאים לקבלת ההטבה, ושהוא לא קיבל החזר מס קניה בעבר. חשוב להדגיש שההטבה ניתנת באופן חד פעמי בלבד, ועל פי מספר פרמטרים הקשורים לאופי הנפגע.

על הנפגע להיות עם דרגת נכות בשירות של בין 10 ל-19 אחוזים, אשר נקבעה לפני שנת 1996, ומזכה אותו בתגמול נכות חודשי. הוא צריך להיות נשוי, או להתגורר יחד עם בת או בן זוג על פי הסכם חיים משותפים, כאשר לפני מועד פעולת האיבה בה היה מעורב היה רווק.

עליו להיות הורה לילד עד גיל 21 אשר מתגורר עמו. מדובר בתנאי סף לקבלת החזר המס, שכל אדם אשר לא עומד בהם לא יהיה זכאי. הגבול של 20 אחוזי הנכות נקבע מאחר ומעל 20 אחוזי נכות, מזכים את הנפגע במענק שנתי לרכישת ציוד ביתי.

 

מצבים של כפל בהטבות המס

פעמים רבות, נפגעי פעולות איבה זכאים לכפל הטבות, בין אם בשל אופי הפגיעה בהם, או פשוט בגלל גוף בו היו חברים. משרד הביטחון למשל, מעניק לעוסקים בו הטבת מס על מגוון רחב של מוצרים, וסיוע כלכלי נרחב יחסית.

חלק מהטבות אלו ישללו את זכאותכם להחזר על מכשירי חשמל ביתיים, וחלק לא. כדאי מאוד לבדוק לאילו הטבות את זכאים, ואילו מימשתם כבר, כך שתוכלו לוודא שמימשתם את ההטבות המשתלמות ביותר עבורכם.

 

מהם המוצרים עליהם ניתן לקבל החזר?

המוצרים עליהם ניתן לקבל החזר מס, כוללים מוצרים אשר השימוש בהם הוא שגרתי לחלוטין, ונחוץ לכל אדם. מכשירים אלו כוללים ציוד למטבח, מקרר לשמירת האוכל ותנור בישול, לצד טלוויזיה ומכונת כביסה.

הבחירה במוצרים אלו נעשתה מאחר והם מקיפים את רוב הצרכים של אדם בישראל. הם מאפשרים לו לשמור על מזון באיכות גבוהה, להקפיד על היגיינה אישית אשר מונעת מחלות, וגם להעביר את זמנו הפנוי בנעימים.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות