החזר מס על ביטוח חיים

לא מעט ישראלים מחזיקים בביטוח חיים מסיבות שונות.

אחת הסיבות העיקריות היא עבור קבלת משכנתא, אך עבור לא מעט ישראלים אחרים מדובר פשוט במוצר חיוני אשר יסייע להם בעת צרה.

כיוון שהמדינה מעוניינת לעודד את השימוש במוצרי חיסכון מסוימים, היא מציעה הטבות מס כאלו ואחרות וביניהן – החזר מס על ביטוח חיים.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מה זה אומר ואיך מקבלים את זה? על כך בכתבה הבאה.

 

ביטוח חיים – למה לעשות את זה ומדוע מקבלים על זה החזר מס?

ביטוח חיים הוא אחד ממוצרי הביטוח הנפוצים ביותר. מדובר בעצם בפוליסה אשר מבטיחה תשלום של קצבה חודשית או סכום חד פעמי במקרה של מות המבוטח או במקרים של אובדן כושר עבודה או נכות.

במקרה של מוות, מי שיקבל את הקצבה יהיו המוטבים של המבוטח כפי שהוא הגדיר, לרוב בני משפחה אשר תלויים בו כלכלית ועל כן מותו, מלבד הנזק הנפשי, יגרום להם גם למצוקה כלכלית.

כמו כן, סוג מאוד נפוץ של ביטוח חיים הוא ביטוח חיים למשכנתא. במקרה הזה, המוטב בביטוח החיים הוא לא בני המשפחה אלא הבנק ממנו נלקחה המשכנתא. כך, הבנק מבטיח לעצמו שבמקרים של מות המבוטח, המשכנתא עדיין תשולם על ידי חברת הביטוח.

החזר מס על ביטוח חיים

ביטוחי חיים מאפשרים ביטחון ויציבות כלכלית לאחר מקרי מוות ולכן המדינה מעוניינת לעודד את רכישתם על ידי האזרחים. זאת הסיבה בגינה המדינה מציעה הקלות מסוימות כמו החזרי מס עבור ביטוח חיים אשר להם זכאי כל מי שמבוטח בביטוח חיים.

 

החזר מס עבור ביטוח חיים – מי זכאי לכך?

בדומה למגוון רחב של מקרים בהם קיימת זכאות להחזר מס, גם במקרים של החזר מס עבור ביטוח חיים רוב האזרחים אינם מכירים את החוק, אינם מודעים להטבה לה הם זכאים ולכן גם לא מנצלים אותה וכספים רבים הולכים לטמיון.

באופן כללי, כל מי שרכש ביטוח חיים ומפקיד לאותו ביטוח סכום שנתי, זכאי להחזר מס עבור הסכום שהפקיד באותה שנה. החזר המס עבור ביטוח חיים תקף גם עבור מי שביטוח החיים שלו משולם על ידי המעסיק בניכוי מהמשכורת וגם על ידי מי שמפקיד לביטוח החיים באופן עצמאי.

עם זאת, מי שמפריש כספים לביטוח החיים באמצעות מקום העבודה מקבל את הטבת החזר המס באופן אוטומטי בזכות הדיווח של מקום העבודה. במקרה של הפקדה באופן אישי, יש לטפל בהחזר המס באופן עצמאי ולהגיש את הטפסים המתאימים לפקיד שומת המס ברשות המיסים.

 

מה גובה החזר המס עבור ביטוח חיים?

על פי החוק בישראל, כל מי שמפקיד כספים לביטוח חיים זכאי להחזר מס בסך של 25 אחוז מסכום ההפקדה השנתי שלו. בנוסף, קיימת גם תקרת הפקדה אשר מי שמפקיד סכומים מעל אותה תקרה לא זכאי להחזר מס עבורם.

הסכום השנתי המוגדר כעת הוא 34 אלף ש״ח אך הוא עשוי להשתנות לאורך השנים בהתאם להחלטות של רשות המיסים. כך, הסכום המקסימלי אותו ניתן לקבל כהחזר מס עבור ביטוח חיים בשנה אחת הוא 8 וחצי אלף ש״ח.

כמובן שהדבר תקף עבור כל פוליסה כך שעבור משפחות בהן יש יותר מביטוח חיים אחד מדובר בהחזרים אשר עשויים להצטבר לסכומים גדולים במיוחד כל שנה. בנוסף, חשוב לדעת שכיוון שמורידים את סכום החזר המס מסכום ההפקדות הכללי לביטוח, יורדת גם חובת המס השנתית.

 

אני זכאי להחזר מס בעבור תשלום על ביטוח חיים – איך אני מקבל את זה?

על מנת לקבל את החזרי המס עבור ביטוח החיים יש למלא טופס 135 המהווה דוח שנתי וכן טופס 106 מהמעסיק המפרט את ההכנסות השנתיות של העובד.

בנוסף לאלו, יש לפנות לחברת הביטוח על מנת לקבל אישור שנתי של כלל ההפקדות אשר בוצעו לביטוח החיים באותה שנה. יש להגיש טפסים אלו באופן ידני אצל פקיד השומה המקומי. בניגוד לבקשות אחרות, את הבקשה להחזר מס על ביטוח חיים לא ניתן להגיש באופן מקוון.

בנוסף, חשוב לדעת כי הבקשות להחזר מס מוגשות עבור כל שנה בנפרד. כלומר, אם אתם מחזיקים ביטוח חיים כבר 10 שנים, עליכם להגיש בקשה נפרדת להחזר מס עבור כל שנה בה הפקדתם כספים לפוליסת הביטוח. כמו כן, הזכאות להחזר מס תקפה רק עבור 6 שנות המס האחרונות.

על כן, בשנת 2020 ניתן להגיש בקשות להחזר מס עבור השנים 2014-2020 בלבד. בנוסף, כדאי לדעת כי כל בקשה להחזר מס מובילה לבדיקה כללית של סכום המס ששולם באותה שנה בהתאם להכנסות ולהפרשות ממקום העבודה ולעיתים מתגלה שעל אף ההחזר לו אתם זכאים, אתם נמצאים בחוב למס הכנסה ועליכם דווקא להוסיף כספים.

 

קבלת החזרי מס – איך עושים את זה נכון?

כיוון שמדובר בתהליך מורכב שדורש היכרות עם מגוון רחב של חוקי מס, סוגים שונים של הפרשות, ולא מעט חישובים מורכבים, כדאי לבצע את התהליך בסיוע של רואה חשבון, אשר ילווה את התהליך באופן מקצועי.

על אף שמדובר בתהליך אותו כל אחד יכול לבצע באופן עצמאי, מילוי לא נכון של הטפסים וחוסר היכרות עם פרטי החוק יכולים להוביל לפסילת הבקשה או לקבל של החזר מס נמוך מהסכום לו אתם זכאים באמת.

כמו כן, לרוב מדובר בתהליך מורכב אשר גוזל לא מעט זמן ודורש פנייה לגורמים שונים וביצוע מגוון של תיאומים וחישובים. שימוש ביועץ מקצועי, על אף העמלה שהוא גובה, יבטיח שירות מצוין, ובסופו של דבר יהיה משתלם יותר מאשר ביצוע התהליך בכוחות עצמכם.

בנוסף, שכירת שירותיו של איש מקצוע תוכל לספק לכם ייעוץ גם בתחומים אחרים, בהם אתם עשויים להיות זכאים להחזרי מס, כמו עבודה מהבית, קניות בחו״ל או תאונות עבודה.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות