החזר מס למטפלים ומטפלות

עבור חלק גדול מאיתנו, די במשמע המילה "מס" כדי שנגלגל עיניים ונעביר נושא במהירות. האסוציאציות הנקשרות במיסוי אינן חיוביות ברובן, ובדרך כלל מעלות בראש מחשבות על בירוקרטיה סבוכה, פקידים אטומים ולשון משפטית גבוהה שנועדה להתקיל את האזרח הקטן.

יש לא מעט צדק במחשבות אלו, אולם הבנה בחוקי מיסוי היא דבר חשוב הטומן בחובו אפשרות לרווח כלכלי לא מבוטל. בכתבה הבאה ניגש לתחום המיסוי מתוך ההקשר הטיפולי ונדון בהחזרי מס למטפלים ומטפלות.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

החזר מס – קווים לדמותו

לפני שנגיע לעולם הטיפולי, מוטב להסביר בכמה מילים מהו החזר מס באופן כללי. כולנו משלמים מס הכנסה באופן שנתי. מדובר במס יחסי אשר לוקח אחוז מסוים מהכנסתנו אל קופת המדינה עבור צרכיה השונים.

סכום המס הנגבה נקבע לפי יכולת ההשתכרות, ואחוזי מס ההכנסה מחושבים לפי תקרת השכר של המתפרנס: ככל שהשכר גבוה יותר, כך גם אחוז המס גבוה יותר בהתאם. לא פעם, ועקב סיבות שונות, נוצר מצב בו האזרח משלם מיסים עודפים וזכאי למעשה להחזר על חלק מהמס שהוא משלם.

הקריטריונים לכך מגוונים ונובעים בין היתר מתקופות אבטלה, הארכת חופשת הלידה, החזרי מס על תרומות שבוצעו ועוד. משלמי מיסים רבים לוקים בחוסר מודעות להחזרים להם הם זכאים, וכך כספים אשר מגיעים להם בזכות שוכבים בקופת המדינה.

על מנת לקבל את ההחזר המיוחל יש צורך במעט עבודה: בירור מצב תשלום המיסים הפרטי לאשורו (בירור עם מקום העבודה, מיצוי הזכויות בהתאם לקריטריונים וכו'), והגשת הטפסים המתאימים. אמנם מדובר בנטל מסוים אך במקרים רבים הוא משתלם למדי ועשוי להביא להחזרים בסך של עד עשרות אלפי שקלים.

בהקשר זה ראוי לציין, שהחזרי המס תקפים באופן רטרואקטיבי עד שש שנים אחורה – מחד תקופה לא קצרה כלל בה נצברים סכומי כסף משמעותיים, מאידך פרק זמן אשר מחייב את תובע הכספים לא להיות שאנן ולשים לב למצבו הבירוקרטי והפיננסי.

החזר מס למטפלים ומטפלות

 

משפחות צעירות נהנות יותר?

על מנת לעודד חזרה מהירה של הורים טריים למעגל העבודה, יחד עם עידוד הילודה והגידול הדמוגרפי, יזמה בשנת 2009 חברת הכנסת דאז שלי יחימוביץ' חוק סוציאלי למדי:

הוצאות בגין העסקת עוזרת בית או מטפל עבור ילדים מתחת לגיל 14 יוכרו במס, ויעניקו נקודות זכות להוריהם בדוח ההכנסה השנתי. טיפול בילדים הוא עסק יקר למדי והכרה בו לצרכי מס הוא צעד כלכלי נבון אשר יכול להשתלם הן לאינטרסים של המדינה והן למשק הבית של המשפחה הצעירה.

בית המשפט העליון עיגן חוק זה בפסק דין שנתן הנוגע לעניין, אולם למרבה הצער, בסופו של דבר החוק לא יצא אל הפועל. אף על פי שזכה לתמיכה של סיעות שונות מכל צדי המפה הפוליטית החוק לא עבר את אישור הכנסת.

עם זאת, היות וקיימת כבר התשתית לביסוסו, קיימת התקווה שחוק זה יועלה מחדש ויזכה לאישור המליאה. עם תמיכה ציבורית ענפה ופעילות לובינג משמעותית דבר כזה בהחלט ייתכן.

 

כל דכפין יקבל פטור

חלק מההיגיון העומד בבסיס החזרי המס הוא מתן הטבות לשכבות החלשות אשר קשיי הפרנסה שלהן משמעותיים יותר מאלו של הציבור הרחב. לכן, אנשים הסובלים מנכויות שונות, זקנים, ניצולי שואה ונפגעי פעולות איבה זכאים לפטור חלקי עד מלא ממס הכנסה.

בנוסף לכך, אדם המטפל באדם סיעודי או קשיש, זכאי גם הוא להחזר מס בגין הוצאות הטיפול בו או בעבור החזקתו במוסד טיפולי.

הטבה זו תקפה עבור בן משפחה אחד (למשל, אם שני אחים מטפלים באב חולה רק אחד מהם זכאי להוצאות טיפול מוכרות במס) אך אם זאת היא עדיין יכולה להצטבר לכדי סכום מכובד שיסייע בכלכלת המשפחה. התקרה המקסימלית להוצאה מוכרת היא עד 35 אחוז מסך עלויות הטיפול וההחזקה במוסד.

כמובן שלזכות זו פרמטרים רבים וסכום ההחזר הסופי נקבע מרמת ההשתכרות של בן המשפחה ורמת הנכות של האדם הנסעד. יש לציין שפטור זה מוענק עבור רק מצבים ברמת חומרה גבוהה למדי, כגון נכות קשה, עיוורון, אי שפיות, פיגור או שיתוק.

על מנת לקבל את זיכוי המס עבור טיפול באדם נתמך יש לסור אל משרדי מס ההכנסה הקרובים למקום המגורים עם ערכת הטפסים הרלוונטית, אשר כוללת את המסמכים הבאים: תעודה רפואית מגורם רפואי מוסמך, בקשת זיכוי ממס רלוונטית לעניין, חשבוניות מקור להוצאות המוכרות ומידע עבור אימות הזכות בין המשלם לתובע ההחזר.

 

"מענק לידה"

אולי אין מדובר במטפל או המטפלת הקלאסית, אבל גם אם חדשה שזה עתה ילדה היא למעשה מטפלת 24/7 וגם היא עשויה להיות זכאית להחזר מס.

הכניסה להריון ובעיקר חופשת הלידה שבאה לאחר הגעת הצאצא לעולם, עלולה לפגוע באופן מהותי ברמת השכר הקבועה שלה. עם זאת במקרים רבים ההכנסה המדווחת נשארת כשהייתה, והמס על ההכנסה אינו הולם את המצב האקטואלי.

בסיטואציות כאלו זכאית האם הטרייה להחזר מס רטרואקטיבי של עד שש שנים (כולל ריבית והצמדה, כך שהסכום המוחזר יכול להיות גבוה מסכום המקורי). למעשה אין מדובר במענק לידה אמיתי, אלא בכסף שהגיע בטעות לקופת המדינה ושייך כדת וכדין לאם הטרייה.

 

איך מבררים זכאות להחזר מס?

על מנת לברר זכאות להחזר מס, ניתן להיעזר בשירותם של גופים פרטיים כגון עורכי דין או רואי חשבון המתמחים במיסוי, אשר יסייעו בהגשת הבקשה בעבור תשלום עמלה על שירותם.

לחילופין, ניתן לאמץ גישה עצמאית יותר ולהגיש את הבקשה לבד, בעזרת שירותים אינטרנטיים או באמצעות מחקר מקיף בחוקי המיסוי (אשר נגישים למעשה לעיני כל) – אופציה זו תהיה ככל הנראה זולה יותר, אולם תצריך בהתאם גם מידה רבה יותר של יוזמה ואסרטיביות בתהליך.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות