5 טיפים לחיסכון ארוך טווח  

רבים הם האנשים אשר רוצים לחסוך כסף לטווח ארוך למען מטרה מסוימת.

בין אם לקניית דירה, רכישת מכונית או סתם חיסכון למען הבטחת היציבות הכלכלית בעתיד, הרצון לחסוך לטווח ארוך אינו בהכרח מבטיח את היכולת לבצע זאת.

במאמר זה נסקור טיפים כיצד לבצע חיסכון ארוך טווח בצורה יעילה ואיכותית.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

הגדירו מטרה

כאשר מתחילים לחסוך לטווח ארוך, הדבר הראשון אותו נרצה להגדיר הוא היעד. לקניית מכוניות נצטרך לחסוך למשל כ – 150 אלף שקלים ואילו לקניית בית הסכומים יהיו גבוהים הרבה יותר ועל כן נצטרך להגדיר סכום אליו אנו שואפים להגיע. יעד זה יבטיח לנו שליטה על החיסכון שלנו והבטחת המשך השקעה בו עד להשגת היעד.

כאשר המטרה שלנו הינה חיסכון לטווח ארוך למען יציבות כלכלית בעתיד, נרצה להגדיר יעד של סכום קבוע אותו נשקיע בחיסכון בכל חודש. נכריח את עצמנו לעמוד ביעד החודשי בכל חודש ללא תלות בהוצאותינו החודשיות ועל ידי כך נבטיח לעצמנו שהכסף יכנס לקופת החיסכון.

 

תכננו את החיסכון

כאשר מתחילים להשקיע לטווח ארוך, עלינו להיות בעלי אג'נדה מוגדרת. נרצה לבנות תוכנית מסודרת ומתאימה אשר תתאים ליכולות הכלכליות שלנו. למשל, אם אנו בעלי הכנסה גבוהה והוצאות מועטות, נוכל להרשות לעצמנו להשקיע לטווח ארוך סכומים גבוהים יותר מאשר אנשים בעלי הכנסה נמוכה או הוצאות שוטפות גבוהות.

חיסכון כספי

 

סביבה תומכת

אחד הדברים החשובים ביותר על מנת להצליח להשקיע לטווח ארוך מבלי להישבר באמצע ולמשוך את הכסף הינה סביבה תומכת. לכל אדם יהיו רגעי משבר בהם הוא עלול להתפתות ולרצות לקחת מכספי החיסכון לשימוש מידי. כאן נכנסת הסביבה הקרובה לו אשר באמצעות עידוד והזכרת המטרה החשובה למענה השקיעה לטווח ארוך מלכתחילה, תמנע ממנו מלמשוך את הכסף.

 

השקעה מסודרת

ישנן מגוון דרכים שונות להשקעה לטווח ארוך. ניתן לקנות דירה להשקעה, להחליט על חלק מסוים מהסכום בחשבון הבנק שלנו שהוא חיסכון לטווח ארוך, להשקיע בחברה לטווח ארוך ועוד. מומלץ גם שימוש באנשי מקצוע כמו סוכנות לביטוח פנסיוני אשר תדע לנהל את הכסף שלנו בצורה יעילה ומקצועית ולהבטיח שהחיסכון שלנו ישמר לטווח ארוך.

 

טווח קצר יותר קל

אחד הקשיים העיקריים בהשקעה לטווח ארוך הוא שלעיתים לא רואים את הסוף ומתייאשים. כאשר מתחילים לחסוך על מנת להגיע לסכום מסוים לאחר זמן מסוים, רצוי לחלק את תקופת הזמן הארוכה לתקופות קטנות יותר, בהן נציב לכל תקופה יעד משלה. נרצה להרגיש שאנו עומדים בתוכנית שלנו ועל כן הצבת יעדים קצרים יותר תספק לנו תחושה זו ותשמור לנו על המוטיבציה.

ניקח למשל אדם הרוצה להשקיע במטרה לקנות בית בעוד כ – 10 שנים. לאחר השנה הראשונה של החיסכון, הסכום אותו יחסוך האדם יהיה יחסית שולי מסך כל הסכום הסופי ועל כן הוא עלול לחוש רחוק מהיעד הסופי ולאבד מוטיבציה. במידה ויגדיר לעצמו מטרות לכל שנה, לאחר השנה הראשונה הוא יראה שעמד ביעד לשנה זו ועל כן תוכניתו מתקדמת כמצופה והוא יהיה מרוצה.

 

לסיכום

חיסכון לטווח ארוך הינו דבר מומלץ אם כי כרוך בלא מעט קשיים. במאמר זה סקרנו מספר טיפים שיעזרו לכם בניסיון לחסוך כסף לתקופת זמן ארוכה וישפרו את סיכוייכם להגיע ליעד הרצוי.

קופה וכסף

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות