4 דרכים לשיפור דירוג האשראי שלכם

להרבה אנשים יכול להיות דירוג אשראי נמוך. זה יכול לנבוע מכל מיני סיבות – החל בחוב שלא שולם כי שכחתם מקיומו, וכלה בחוב גדול שנוצר עקב אי תשלום של הלוואות.

אם יש לכם דירוג נמוך, דעו שאתם לא לבד. לאחד מכל חמישה ישראלים יש דירוג אשראי נמוך.

מהסיבה הזו, איגדנו לכם מספר דרכים שבאמצעותן ניתן לשפר את דירוג האשראי.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

דירוג אשראי – מידע

דירוג האשראי הוא ציון בין 0-1000 שבעזרתו בנקים וגופי מימון נוספים משערים האם תעמדו בהתחייבות שלכם להחזר חוב. דירוג האשראי נקבע לפי נתוני האשראי שלכם. כלומר, אם נתוני האשראי שלכם ללא רבב – הדירוג שלכם יהיה גבוה. אם לא החזרתם הלוואה, חזרו צ'קים שנתתם, חרגתם ממסגרת האשראי, או לא שילמתם משכנתא בזמן, דירוג האשראי יהיה נמוך.

דירוג אשראי גבוה עוזר בקבל תנאים טובים יותר מהבנק. תוכלו לקבל מסגרת אשראי גדולה יותר, הלוואות עם ריבית נמוכה יותר ובאופן כללי הלוואות בתנאים טובים יותר. הסיבות הללו מביאות למסקנה כי חשוב מאד לדאוג לתהליך של שיפור דירוג אשראי.

 

דרכים לשיפור דירוג האשראי

כדי לשפר את דירוג האשראי יש לבצע מספר פעולות חשובות:

כרטיסי חיוב
  1. טיפול בחשבון העובר ושב

35% מדירוג האשראי נקבע לפי העובר ושב שלכם. לכן, אם חיובים מהעובר ושב חוזרים, דירוג האשראי יורד משמעותית. בדיוק בגלל זה הדבר החשוב ביותר הוא לסדר את חשבון העובר ושב. בדקו אילו חובות שם לא שילמתם, ומכאן ואילך דאגו לסדר חובות אלו ראשונים.

התנהלות אחראית עם חשבון העובר ושב משפרת פלאים את דירוג האשראי, כך שחשוב מאד להיות במעקב תמידי אחר חשבון זה.

 

  1. טיפול בחיובים חוזרים

אם חזר אחד החיובים שלכם (שלא קשור בעובר ושב) חשוב מאד לטפל בזה כמה שיותר מהר. דוגמה לכך היא צ'ק. אם אחד הצ'קים שלכם חזר, אל תתמהמהו, סדרו זאת עם הבנק כמה שיותר מהר. ככל שתחכו עם בעיות אלו כך ירד דירוג האשראי שלכם.

 

  1. תשלומי חשבונות היוצרים בעיות

ישנם מספר חשבונות שאם לא תשלמו ידווחו על כך וייפגעו בדירוג האשראי שלכם. נדגיש כי כמובן שחובה לשלם את כל החשבונות, אבל החשבונות האלו פונים במהרה לרשויות. אלו הם התאגידים דוגמת תשלומי מים וארנונה. התאגידים פונים למאגר נתוני האשראי, ומורידים מאד את דירוג האשראי.

 

  1. הגעה לקצה המסגרת

הגעה לקצה מסגרת האשראי היא בעייתית מאד, זאת משום שגם אם בחודש אחד הצלחתם להגיע עד לקצה המסגרת, בחודש שלאחר מכן תופיע הופעה לא צפויה בסופו, ותגרום לכם לריגה לא צפויה, שתוריד את הדירוג. חשוב לשים לב ולשמור כסף בצד.

 

התנהלות פיננסית חכמה

בשורה התחתונה, התנהלות פיננסית חכמה ומשוקללת תגרום לעליה של דירוג האשראי שלכם. חשבו לפני כל הוצאה שאתם עושים, ועקבו אחר החובות וההלוואות.

אמצעי תשלום

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות