מדריך להתנהלות כלכלית נכונה למתחילים

מה אם הייתי אומר לך שאתה מפסיד לפחות כמה אלפי שקלים בשנה? ולא רק שאתה יכול לחסוך את ההפסד הזה, אתה יכול אפילו להרוויח! איך? קח כמה דקות לקרוא את זה/

 

מינוס ותקציב

כל פעם שאני שומע את הסיפור הזה אני אומר לעצמי: "איך אפשר להיות פראיירים כאלה" –

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מאז החתונה ועד היום הם בזוגיות מעולה. נשואים באושר כבר למעלה משלושה עשורים. ילדים נחמדים. נכדים מתוקים. השתדלו לתת חינוך טוב בבית ואמרו שהכי חשוב זה להיות בן אדם. הם קוצרים פירות לא רעים מהיבול שנטעו לפני שנים רבות.

אבל תמיד תסכל אותם שבמשך שנים רבות, הכסף שממנו חיו – לא תמיד היה שלהם. הם מממנים בדרך קבע את אחזקת הרכב של מנהל הבנק, את שיפוץ הלשכה שלו. המימון הגיע לכ-2,800 ₪ בשנה. חיו במינוס כרוני שהעיב לא מעט על חיי היומיום.

זהו תיאור של משפחה ממוצעת, שחיה את מרבית חייה בנחת, מלבד עניין אחד – המינוס! במחקר שנעשה לאחרונה עולה שזוג שחי במינוס של 10,000 ש"ח עד הפנסיה משלם במהלך חייו לבנק כ-200,000 ש"ח! מהלך כלכלי לא הגיוני בעליל. נדמיין לרגע מה ניתן לעשות ב-200,000 ₪, ונגיע למסקנה שלחיות במינוס זו שגיאה חמורה.

השינוי האפשרי ינבע ממודעות עמוקה שחייבים לקחת אחריות על כספינו, ולנהל אותו לטובתנו ולא לטובת הבנק. השינוי צריך להיות מלווה בתוכנית הבראה שתסתמך על חיים לפי תקציב. ניהול כספי משפחה שווה לניהול כספי עסק.

כמו שעסק מתנהל רק עם תקציב מחושב מראש, כך גם אנחנו. החיים לפי תקציב רגועים יותר – יש וודאות לגבי כל ההוצאות שלנו, ובעזרתו אנחנו מקבלים שיקוף של ההתנהלות הכלכלית שלנו. כל מי שחושב על שינוי כלכלי, צריך להתחיל מבניית תקציב נכונה.

פלוס ירוק ומינוס אדום

 

הרגלים ושינויים

כולנו חיים לפי הרגלים בכל תחומי החיים וגם בתחום הכלכלי. כולנו יודעים ששינוי הרגלים בתחום הכלכלי יביאו אותנו לעצמאות כלכלית. שינוי הרגלים כלכליים מורכב ברובו משינוי התנהגותי ורק חלק קטן ממנו הוא כלים טכניים למיניהם.

רבים מאיתנו רוצים מאוד לחסוך, אבל ההרגל הוא לומר – "אם יישאר כסף בסוף החודש, נשים בצד ונחסוך"… אבל בפועל זה לא קורה, כי תמיד יש משהו חשוב במהלך החודש, וכשנגמר החודש כבר לא נשאר מה לחסוך.

אין קשר בין גובה השכר ליכולת לחסוך. יש כאלה שתמיד במינוס ומשכורתם גבוהה ומולם יש את אלה שתמיד חוסכים ומשתכרים הרבה פחות. שינוי בהרגלים לא חייב להיות גרנדיוזי, אפשר להחליט על שינוי מינורי.

פותחים הוראת קבע לחסכון של 100-200 ₪ שיורד מיד בראשון לחודש, כמו תשלום חשמל. 200 ₪ שנחסכים במשך 10 שנים עשויים להניב לנו 30,000 ₪, עם חישובי הריבית. כשחסכון הוא הרגל, תמיד יהיה לנו "פיתוי" חיובי להגדילו.

לסיום אביא לכם אמירה חכמה של רוברט קיוסאקי [מחבר "אבא עשיר, אבא עני" – רוצו לקנות]: "מרבית האנשים אינם מבינים שבחיים לא חשוב כמה כסף אתה מרוויח, אלא על כמה כסף אתה מצליח לשמור".

 

צרכנות נבונה

חסכון בחשמל מעטים יודעים שאפשר לחסוך בצריכת החשמל באמצעות שימוש במכונת ומייבש הכביסה וכן במדיח הכלים, בשעות בהם התעריף זול יותר. נסו ותחסכו. מצורפת תמונה עם הזמנים והתעריפים

כרטיסי אשראי – כלי פיננסי המקל עלינו את החיים. קניות בכרטיסי אשראי קלות יותר למעקב עקב הרישום של כל קניה באתר האינטרנט של כרטיס האשראי. מכשול לא קטן שעל פניו נראה קטן הם דמי השימוש החודשיים שנעים בין 10-20 ₪ לחודש. לאלה שיש 5 כרטיסים, המכשול הזה עשוי להגיע ל-1,200 ₪ בשנה.

לכן השתמשו בשני כרטיסים בלבד, וגם אותם ניתן להשיג דרך מועדונים שונים שאין בהם דמי שימוש לפחות בשנה הראשונה. בתום השנה בקשו שנה נוספת, ובמידה ולא מסכימים, אמרו שלום יפה וחפשו כרטיס אחר ללא תשלום. לעובדי הוראה ועמיתי חבר למשל, כרטיס אשמורת של ישראכרט ללא דמי שימוש כלל.

יש עוד דרך ארוכה כדי לחסוך ולצבור הון, אבל תחילת הדרך עוברת דרך הטיפים האלה- הימנעות ממינוס ובניית תקציב, יצירת הרגלי חיסכון נכונים, והתנהלות בצרכנות נבונה. כל זה עוד לפני שדיברנו על קרנות השתלמות ופנסיה, אבל נשאיר משהו גם לפעם הבאה.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות