הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין

סכסוכים בין בעלי דירות בבניין מגורים משותף יכולים להיפתר על ידי הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את השירות הזה, מה התנאים לקבלתו ומה המסמכים הנדרשים. בנוסף, נבין מה אפשרויות התשלום ולמי אפשר לפנות בכל מקרה של דילמה או התלבטות

סכסוכים בין דיירים הם חלק בלתי נפרד מחוויית המגורים בבניין משותף. בין אם מדובר על בניין מגורים רגיל או רב קומות, תמיד צריך להיערך למצב שבו מתעוררים ויכוחים בין חלק מהדיירים או בין כולם.

אבל במקרים סטנדרטיים, סכסוכים מן הסוג הזה יכולים להיפתר על ידי פניה מסודרת אל ועד הבית. במקרים קיצוניים, יכול להיות שלא תהיה ברירה אלא לפעול על בסיס הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

מהו שירות הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין?

שירות הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין מופעל על ידי משרד המשפטים. מטרת השירות היא מצד אחד להקל על מי שמעורבים בסכסוך בין דיירים בבניין מגורים משותף, אך מצד שני גם להקל על העומס בבתי המשפט. בשביל להשיג את המטרות הללו, יש אפשרות לתאם הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין בצורה מסודרת וליהנות מיתרונות השירות.

השירות של הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין מאפשר לדון בתביעות אודות סכסוכים הקשורים לבתים משותפים, כפי שהם רשומים בפנקס הבתים המשותפים, או בסכסוכים שקשורים לבתים שאינם רשומים בפנקס הבתים המשותפים. בכל מקרה, הרישום פחות רלוונטי כי בית משותף לעניין זה הוא כל מבנה שיש בו שתי דירות או יותר.

 

מהן הסמכויות של המפקח על רישום המקרקעין?

למפקח שדן בתביעות אודות סכסוכים הקשורים לבתים משותפים יש את אותן סמכויות של בית משפט שלום שדן בתביעות אזרחיות. עם זאת, יש גם מגבלות שחלות על הסמכות ועל המאפיינים של הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין:

  • מפקח על רישום המקרקעין רשאי על פי החוק לדון בסכסוכים רק על סמך תביעה שהוגשה אליו כדין
  • את הדיון בתביעה ניתן על פי החוק לנהל רק אחרי שמשלמים את האגרה שנקבעה בתקנות
  • מפקח על רישום מקרקעין אינו רשאי לספק שירותי ייעוץ משפטי או לשמוע טענות שהן לא במסגרת הדיון הרשמי
  • עובדי המוקד הטלפוני ועובדי לשכת המפקח על רישום המקרקעין רשאים לספק מידע המוגבל לעניינים טכניים ופרוצדורות בלבד

 

במילים אחרות, הסמכויות של המפקח על רישום המקרקעין זהות לזה של שופט בבית משפט שלום – אך כל שאר המאפיינים של השירות הם מעט שונים. מבחינת החוק, יש צורך לרכז את כל הנושא הנדון סביב הסכסוך תחת קורת גג אחת ורק אחרי שמשלמים על הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין.

 

עם מי מתייעצים לגבי הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין?

החדשות הטובות הן שכל אחד מהדיירים המעורבים בתהליך של הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין רשאי על פי החוק לקבל שירותי ייעוץ מגורמים אחרים. מבחינה חוקית, מותר לקבל ייעוץ, הכוונה והדרכה בכל סניף של האגודה לתרבות דיור או אצל עורכי דין.

פניה אל עורכי דין יכולה להיות פתרון מעולה עבור דיירים ששוקלים הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין. במידה ותביעה כזו כבר הוגשה, המטרה של התייעצות עם עורכי דין תהיה לנסות לתכנן אסטרטגיה שתעלה את הסיכוי לשכנע את המפקח על רישום המקרקעין. במקרים של סכסוכים קשים בין הדיירים, תשלום שכר טרחה לעורך דין עבור הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין היא בהחלט דרך מעולה לחסוך עוגמת נפש.

 

בגין איזה סכסוכים ניתן לתאם הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין?

הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין אפשרית רק במקרים הנקובים בחוק. ראשית, הסכסוכים אודותיהם ניתן להגיש תביעה בפני המפקח על רישום המקרקעין כוללים את השתתפות בעלי הדירות בהוצאות הדרושות לאחזקת הרכוש המשותף.

שנית, ניתן לתאם הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין גם בגין סכסוכים בין בעלי דירות בנוגע להרחבת דירה, מתקנים משותפים לרבות מעליות, כבלים וצלחות לווין או התאמות לרכוש המשותף לשימושם של אנשים בעלי מוגבלויות.

לשם השוואה, סכסוכים אחרים שבגינם מגישים הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין הם אלו שקשורים לליקויים שנגרמים מדירה אחת לדירה אחרת או לחיזוק הבית המשותף בפני רעידות אדמה. כמו כן, ניתן לתאם הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין בגין סכסוכים בין בעלי דירות לפי התקנון המוסכם של הבית המשותף או לפי התקנון שמצוי בתוספת לחוק המקרקעין.

 

כך יודעים האם כדאי לבצע הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין

המסמכים הנדרשים לטובת הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין הם כתב תביעה מודפס, תקנון וייפוי כוח. בכתב התביעה עצמו, יש לוודא בין היתר פירוט של שם לשכת המפקח שאליו מוגשת התביעה, פרטי תובע ונתבעים, תיאור תמציתי של נושא התביעה, כתובת מלאה ובתביעות כספיות גם פירוט של החוב הנוגע לתקופת התביעה לפי סוגי הוצאות וחודשים.

אבל האמת היא שהמגבלות הטכניות על הגשת תביעה למפקח על רישום המקרקעין הן לא הנושא היחיד שאליו כדאי להידרש. מלבד מגבלות אלו והנושאים השונים שבגללם בכלל מותר מלכתחילה להגיש תביעה כזו, רצוי להביא בחשבון את השפעת הסכסוך על המגורים בבניין המשותף.

אם מגיעים למסקנה שלפיה עדיף לפתור את הסכסוך מחוץ למשרדו של המפקח על רישום המקרקעין, ניתן יהיה לעשות זאת באמצעות גישור. כמו כן, אפשר להתחיל בניסיון לפתור את הסכסוך על ידי פניה אל עורך דין שמכיר את התחום. רק אם גם זה לא עוזר, אפשר לתאם הגשת תביעה מלאה ומסודרת.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות