5 יתרונות בקבלת ייעוץ עסקי למסעדה

מסעדות בישראל צצות כפטריות אחר הגשם. מידי שנה נפתחות עוד ועוד מסעדות, שהן לרוב התגשמות חלום של אדם אחד, משפחה או כמה חברים קרובים.

אם כן, אתם וודאי תוהים, איך זה שהצרכנים לא מרגישים את הגידול העצום במספר המסעדות? התשובה, לצערנו, פשוטה וכואבת ענף המסעדנות הוא ענף קשה ומסעדות רבות נסגרות בשנים הראשונות לפעילותן.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

כיצד ניתן להתמודד עם התופעה?

מסעדה כושלת היא לא גזירת גורל. ניתן להקים את המסעדה ולהפוך אותה לרווחית במיוחד. לשם כך, יש לשכור שירותי ייעוץ עסקי למסעדות. להלן נבין מהם הקשיים בענף וכיצד ייעוץ עסקי נכון ומותאם לענף הספציפי יסייע לכם להגשים את החלום ולפתוח מסעדה רווחית משלכם.

 

קשיים רגולטורים

נראה שאין ענף במשק עליו מוטלות חובות רגולטוריות רבות כל כך, כמו ענף המזון. תכלית הדרישות סבירה למדי – שמירה על מזון איכותי ומניעת הרעלת מזון. אך בעוד התכלית הגיונית ונכונה, היישום שלה מחפיר. צווי הרישוי והפיקוח דורשים שלל תקנות לא רציונליות, במקום לקבוע מטרות בהן צריך כל בעל עסק לעמוד. התקנות מתייחסות לגובה התקרה, גודל המטבח, מספר הגפילטע פיש שמותר לשים בצנצנת אחת ועוד כהנה וכהנה.

בנוסף, נדרשים שלל אישורים והליכים בירוקרטיים כדי לקבל רישיון עסק למסעדנות. כל ההליך הרגולטורי והבירוקרטי דורש משאבי כסף וזמן רבים ומהווה חסם משמעותי בכניסה לענף.

 

סטטיסטיקה

תחרות עיקשת

אמנם הביקוש למסעדות בישראל גבוה, אך גם ההיצע לא קטן. משכך, קיימת תחרות קשה בין המסעדות הגורמת לשולי הרווח מכל מנה להיות קטנים יחסית. התוצאה היא שמסעדה חייבת למכור מנות רבות מידי יום כדי להיות רווחית. מלבד התחרות מה שגם מקטין את שולי הרווח הוא הצורך בכוח אדם משמעותי במטבח ובחוקי שכר המינימום והתנאים הסוציאליים המחייבים את המעסיקים להשקיע לא מעט בעובדים שלהם, מבלי שניתן לגולל את מלוא ההשקעה לסועדים.

 

תכנון לקוי

הקצאת משאבים לא נכונה של כוח אדם ומכונות, מאפיינת ענפים רבים במשק. עם זאת, עקב הדרישות הרגולטוריות ושולי הרווח הנמוכים, תכנון לקוי בענף עלול להוביל להתמוטטות מסעדה. זהו קושי נוסף בענף בארץ. כעת נבין מהם היתרונות שבקבלת ייעוץ עסקי.

 

היתרונות – התמודדות עם רגולציה

במסגרת הליווי העסקי, יסייעו לכם לעמוד בכל התנאים הרגולטורים הנדרשים. כך, תחסכו את כאב הראש ועלות ההשקעה ברגולציה ויפתר לכם חסם כניסה משמעותי לענף.

 

התמודדות עם בירוקרטיה

לא די להתמודד עם הרגולציה. גם הבירוקרטיה וועדות הרישוי דורשות התעסקות לא מעטה, שגם היא תיחסך בייעוץ העסקי

 

תכנון נכון של כוח אדם ומכונות

בעזרת המודלים הכלכליים המתאימים, היועץ העסקי יבנה לכם תוכנית שתעזור לכם למקסם את התועלת מכל עובד ומכל מכונה וכך תחסכו בעלויות רבות.

 

ייעוץ שיווקי

אנשים רבים נוטים לזלזל בשיווק. יש להבין, ששיווק נכון הוא המפתח להצלחת העסק. היועץ יבנה אתכם אסטרטגיית שיווק נכונה שתגביר את החשיפה שלכם ואת מעגל הלקוחות שלכם.

 

תמחור נכון של מנות

ישנן שלוש מתודות עיקריות לתמחור מוצר. לפי עלויות הייצור בתוספת שולי רווח, לפי המחיר בשוק או תמחור חדירה – להתחיל במחיר נמוך ולאט לאט להעלות אותו. הבחירה באסטרטגיית התמחור היא קריטית למדי ותשפיע על הצלחת כל העסק.

כמו כן, ניתן לתמחר באופן מסוים חלק מהמנות ובאופן אחר אחרות, באופן שיפתה את הלקוחות להגיע למסעדה אך בסופו של דבר הם ישאירו בה יותר כסף. בניית מערך מחירים נכון תיעשה גם היא בעזרת היועץ העסקי.

 

לסיכום

לייעוץ עסקי למסעדות שלל יתרונות. העיקריים שבהם, הם עזרה מול הרגולציה והבירוקרטיה, הקצאת משאבים נכונה, שיווק טוב ותמחור נכון של כל מנה. בהצלחה!

לחיצת יד

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות