5 הטיפים לבחירת מהנדס בדק בית לאיתור ליקויי בניה

תוכן עניינים

לפני שאתם רוכשים בית, היו בטוחים שהבית במצב טוב וראוי למגורים.

הדרך הכי טובה לדעת היא באמצעות בדק בית.

מהנדס בדק בית יבדוק עבורכם את הנכס, ויאתר פגמים במבנה ובמערכות, כמו צנרת, גג, מערכות חימום וקירור, יסודות, ניקוז וקירות תומכים.

כדי לדעת מה לעשות, הנה חמישה טיפים לבחירת מהנדס בדק בית לאיתור ליקויי בנייה:

 

היזהרו מהמלצות של מתווכים

המתווך שלכם אולי יפנה אתכם לכמה מהנדסי בדק בית שהוא מכיר, ויגיד שהוא ממליץ עליהם בחום. ייתכן שהוא באמת ימליץ על אנשים טובים, אבל גם מאוד ייתכן שיש כאן ניגוד עניינים. האינטרס של המתווך הוא למכור לכם את הנכס ולסגור את העסקה, כי ככה הוא עושה את הכסף שלו, ולכן ייתכן שהוא ימליץ לכם על מהנדס בדק בית שימצא פחות תקלות ממה שקיימות באמת, או שייפה את מצבם של הדברים, רק כדי שתקנו את הבית. אלא אם המתווך הוא מישהו שאתם מכירים באופן אישי וסומכים עליו – עדיף שתביאו מהנדס בדק בית מטעמכם.

 

בקשו המלצות מחברים שקנו דירות לפניכם

הכי חשוב זה למצוא מישהו אמין ועם ניסיון, שאפשר לסמוך עליו שיעבוד בשבילכם ויערוך את הבדיקה הכי מקיפה ומקצועית. התייעצו עם חברים שקנו דירה לאחרונה, או חברים של חברים, שיוכלו לתת לכם המלצה אישית והפניה למישהו רציני. ברגע שמצאתם כמה אנשי מקצוע שנראה לכם שתרצו להתקדם איתם, בדקו אם היו עליהם תלונות או תביעות בעבר. חיפוש פשוט בגוגל יגלה לכם הרבה על האנשים שאתם הולכים להפקיד את הבית שלכם בידיהם.

 

ערכו השוואה בין דו״חות בדק בית שונים

הדרך הכי טובה להעריך את התפקוד של המהנדס שאתם שוכרים, היא לבקש ממנו שיעביר לכם דו״חות קודמים של בדיקות שהוא ערך. הדוגמאות הללו ילמדו אתכם הרבה על צורת העבודה שלו, על הדרך שבה הוא מזהה בעיות, ועל הפתרונות שהוא מציע.

 

מהנדס בדק בית לאיתור ליקויי בנייה – רק עם ניסיון

מעבר להכשרות המקצועיות שמהנדס בדק בית חייב לעבור, העדיפו תמיד מישהו עם ניסיון של כמה שנים, שכבר ראה הרבה בתים בחייו ויודע לאתר קשת רחבה של בעיות. אם אתם קונים בית ישן, העדיפו מהנדס בדק בית שיש לו ניסיון עם בתים ישנים, גם אם זה יעלה קצת יותר.

 

שאלו מה התמורה למחיר

עלות של בדק בית משתנה לפי מיקום וגודל הבית, הניסיון של איש המקצוע, והיקף הבדיקה. יש מהנדסי בדק בית שיציעו ״אקסטרות״ על המחיר, כמו הטסת רחפן כדי לבדוק את הגג או שימוש במצלמות אינפרא-אדום למדידת לחות. מהנדסי בדק בית אחרים עשויים להכניס ״אקסטרה״ כזאת כבר בתוך המחיר.

 

אדריכלים

אהבתם את המאמר ? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב email
בדיקת זכאות להחזר מס