דרכים שבה תמלול הקלטות תעזור מול מע"מ ומס הכנסה:

שירותי התמלול, הם למעשה המרת קבצי וידיאו או סאונד בלבד לטקסט כתוב.

במאמר הבא נדבר על יתרונות תמלול קבצי סאונד, בדגש על הדרכים שבהן שירות זה יכול לייעל ולעזור לכם בתהליכים שונים מול מס הכנסה או מע"מ, איפה ניתן לקבל שירות מסוג זה ומהם התנאים שעליכם לוודא לפני בקשת שירותי התמלול.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מהו תמלול?

תמלול הוא המרה של קובץ סאונד לטקסט כתוב ומסודר. ישנן דרכים רבות ומגוונות לקבל שירות זה והכל כמובן תלוי לצורך מה התמלול ימשמש לאחר מכן כטקסט כתוב. כיום, בעידן הטכנולוגי ישנן אפליקציות המצליחות להמיר שמע מהמיקרופון לטקסט, אפשר גם לעשות זאת באופן עצמאי (עם הרבה סבלנות וריכוז) וישנן חברות פרטיות שנותנות מענה לשירות מסוג זה.

 

למה תמלול משמש?

לאנשים רבים עולה הצורך בשירותי תמלול ממגוון רחב של מסגרות ומקצועות:

  1. תמלול הקלטות של דיונים חשובים ורבי משתתפים, הקורים בתאגידים או חברות גדולות.
  2. תמלול הרצאות\ פודקאסטים: סיבה זו יכולה להיות למטרות מקצועיות כמו הנגשת התוכן לחירשים וכו', או למטרות פרטיות כמו לימודים, תיוק חומר משמעותי או סיכום פרטי שישמר לאורך זמן.
  3. תמלול משפטי: תמלול משפטי יכול להיות של הלך הדיון עצמו בבית המשפט. חומר זה ישמש בעתיד לראייה אם וכאשר היווצר מצב בו הסכם הדיון הופר או לא בוצע ועל כן יש לבצע משפט או תביעה נוספים.
    ניתן לבקש תמלול של דיון בבית המשפט עד כ24 שעות לפני תחילת הדיון.

 

יתרונות תמלול משפטי:

בין אם התמלול נעשה כראייה או בין אם הוא תיעוד של הלך דיון בבית המשפט, יש לו יתרונות גדולים ומשמעותיים בשבילכם, זאת מתוך כמה עובדות חשובות שנציין מטה:
הקלטה היא ראייה קבילה בבית משפט- כידוע, בית המשפט פוסט על סמך ראיות. אם אתם מתכננים להגיש תביעה או להתכונן לדיון על תביעה שהוגשה נגדכם, הקלטות הן ראיות מעולות וקבילות, על מה שהוכח שנאמר בזמן אמת קשה מאוד לפקפק.
אם נחשוב על זה, ישנם המון גופים שהבינו ומכסים את עצמם בצורה משפטית כל הזמן: "חלק מהשיחות מוקלטות לצורך בקרה ושיפור השירות" – כמובן שגם לצורך משפטי במידה ויעלה.
כמובן שהם לא מחויבים להעביר אליכם את ההקלטות, ולכן חשוב ליצור קבצי שמע והקלטות משל עצמכם בכדי לא להיות תלויים בהם במידה ותצטרכו לתבוע או לדרוש את זכויותיכם שהופרו.
עוד סיבה שישנו צורך בהקלטות של שיחות, אם העסק שלכם כולל בני משפחה או חברים קרובים, שחלק מההסכמים הם לא רשמיים וקורים בעל פה. במצב כזה אם תגיעו למצב של אי הבנה\ ויכוחים או אי הסכמות למיניהן ותרצו לפרק את השותפות בבקרת הליך משפטי, חשוב מאוד שיהיו לכם ההוכחות ושתהיו מכוסים מבחינה משפטית.

תדר

 

איש תרגום

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות