תיקון 190 – עבור מי הוא מתאים?

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה חולל שינוי בעולם ההשקעות והחיסכון, אך האם הוא הביא שינוי לכולם?

נעים להכיר – תיקון 190

כמעט מכל הכנסה שיש לכם, בין אם היא מתלוש המשכורת או מהשקעות בשוק ההון, יורד לכם מס הכנסה אשר הולך לרשות המיסים ומשם ממשיך הלאה למדינה. לעיתים אף נראה כי לא שווה להשקיע בכל מיני דברים בגלל אחוז המס הגבוה מאוד שיש על ההשקעות הללו.

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, אשר נכנס לתוקף בשנת 2012, פתח אופציית חיסכון והשקעה שפטורה ממס או בעלת הקלות מס, כמובן שעל כך יש תנאים והתאמות מיוחדות שכעת נפרט אותם.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

מתאים לאנשים מעל גיל 60

תיקון 190 מאפשר לאנשים מעל גיל 60 למשוך מקופת הגמל שבה השקיעו את הכסף שלהם בצמוד להטבות מיוחדות אשר הופכות את ההשקעה הזאת לכדאית מאוד. בעיקרון ניתן למשוך מקופת הגמל בכל גיל, אך רק מעל גיל 60 נכנסות לתוקף ההקלות הללו.

  1. משיכה כקצבה – משיכת הסכום בצורת קצבה חודשית, עבור מושכים מעל גיל 60, פטורה לגמרי ממס הכנסה, תלויה בהימצאות קצבה חודשית אשר גבוהה מ-4,525 שקלים.
  2. משיכה כוללת – משיכת כל הסכום בקופה, עבור מושכים מעל גיל 60, מעוגנת במס נמוך יותר מאשר מס רווח הון, מס של כ-15 אחוזים בלבד (לעומת 25 אחוזים מס רווח הון).

 

הטבות אלו הופכות את המשיכה מקופת הגמל עבור אנשים מעל גיל 60 לכדאית מאוד ביחס לאפיקי חיסכון והשקעה אחרים.

 

צריך לעניין אנשים מתחת לגיל 60

על מנת שיהיה אפשר להשתמש באופציה של תיקון 190 לפקודת מס הכנסה צריך שיהיה כסף בקופת הגמל ממנה מנסה המבוגר למשוך. על כן, צעירים חייבים להתעניין ולהבין שהחוק מדבר אליהם בכך שהוא נותן להם אפיק חיסכון מצוין לקראת השלב שבו יהיה מעל גיל 60 ויוכל ליהנות מהטבת המס.

באם אנשים מעוניינים להשקיע בשוק ההון או בבורסה, "לשחק" עם הכסף ולעבור בין אפיקי השקעה, קופת הגמל מאפשרת לעשות זאת עם עמלות ומסים נמוכים בהרבה ביחס לאפיקי השקעה אחרים.

 

מתאים לכל המצבים הפיננסיים

בגלל שיש הכרח להיות בעל קצבה שתהיה גבוהה מ-4,525 שקלים, על פניו נדמה כי התיקון מתאים רק לאנשים יחסית אמידים בעלי הון. אך בפועל, האפשרות למשוך את כל הסכום בפעימה אחת ולקבל הטבת מס ביחס למשיכת רווח משוק ההון, מתאימה לכולם ומאפשרת לכל האנשים, מבלי תלות במצבם הפיננסי, ליהנות מהתיקון.

 

עבור כל האנשים בכל הגילאים ובכל המצבים הפיננסיים אשר מחפשים פתרון השקעה וחיסכון לכסף שלהם, תיקון 190 הכניס שינוי משמעותי. אופציית חיסכון אשר מאפשרת מעל גיל 60 לקבל הטבות ואפילו פטור מלא ממס הכנסה על הרווחים שהקופה תעשה עבורכם.

עץ עם שטרות

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות