תוכנית עסקית – מה השוני בין עסק לעסק

כאשר מחליטים על הקמת עסק חדש, נכנסים עם המון התלהבות, אבל המציאות הרבה יותר נוקשה.

תוכנית עסקית היא הכרח על מנת להבין האם המיזם כלכלי בעל עתיד.

הכנתה מציגה תמונת מצב ומאפשרת לבחון האם המיזם עתיד להיות רווחי, האם התרחישים אפשריים והאם צפוי רווח תוך זמן קצר ממועד ההשקעה במיזם.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

העידן בו אנו חיים מציע אופק עסקי מגוון וישנם עסקים והבדלים רבים ביניהם.

הנה מספר הבדלים בין עסקים, שמשנים את אופייה של תכנית עסקית

 

זמינות השירות ברדיוס

השירות אשר מציע עסק משתנה מדלת לדלת. עסק אשר מציעה שירות בתחום המשפטי, ככל הנראה יהיה רווחי, אך זה לא יהיה רלוונטי אם ישנן עוד לפחות 3 פירמות משפטיות בסביבת העסק. במידה ויש תכנון לפתוח עסק בסביבה בה יש מתחרים ותחרות על הלקוחות, על התוכנית העסקית לכלול מערך סיכונים מורחב ומעמיק, תחקיר על עסקים דומים באזור ואופן תמכור השירותים המוצעים. בנוסף לכל עסק המציע שירותי מזון יכול להגדיל את קהל היעד עם ישתמש בשירות משלוחים ויגדיל את רדיוס השירות שלו. כך הוא יכול לצאת ממרחב השירות המיידי שלו ולהתרחב למרחבים עסקיים אחרים באזורו.

 

שטרות

סוג השירות המוצע

מן הסתם, שירות של מכירת מוצרים יהיה שונה מעסק שהשירות המוצע בו הוא מכירת מזון ומשקאות. הכוונה היא – חנות אשר מוכרת מוצרים שאינם למאכל מצריכה הכנה ותוכנית מפורטת, אך עסק המציע שירותי מזון צריך לקחת בחשבון את העניין הכלכלי, מאחר וישנן הוצאות וריזיקות רבות בחישוב: תעודות כשרות, מוצרי בישול, ביטוח על כל מוצרי הבישול, תשלום חודשי לחברה המציעה שירותי תיקונים, ספקים יום – יומיים וספקים ב' במידה והספקים הקבועים לא זמינים, והרשימה  רק ממשיכה.

 

ציבורי מול פרטי

שירות המוצע מטעם משרד ציבורי לרוב יהיה מסובסד, מתוקצב ובעל גב תמיכה של משרד ממשלתי. דוגמה מצוינת לכך היא משרד החינוך, התרבות והספורט אשר מסבסד בערים רבות חוגי ספורט ונבחרות עירוניות. דוגמה הפוכה לכך היא ענפי ספורט בתחום פרטי, אשר מתחרים בהם באופן תחרותי תמורת פרסים כספיים. מתאגרפים מקצועיים, אשר מכוני האגרוף שמאמנים אותם צריכים להסתמך על פרסום לענף הספורט, להביא מתעמלים רבים, לפתוח חוגים בשעות הצהריים ובגדול – להיות ערוכים עם מערך שירותי אימון מגוונים כדי למקסם רווחים.

 

איך מבדילים

במאה ה- 21, ישנן אפשרויות רבות לצמוח מבחינה עסקית בזכות חוש היזמות, הכרת השוק וצרכים שונים של הסביבה, אקטואליה ואינספור אפשרויות. המכנה המשותף לכל אפשרויות אלה הן בניית תוכנית עסקית נכונה ומותאמת אישית לעסק שלכם, ובהתאם לענף שהוא שייך. שימוש ביועץ עסקי ולייצר ביחד איתו עתיד כלכלי לעסק החדש, יכול למנוע בעתיד סיבוכים כלכליים, למזער נזקים ולהכין מראש להשתבשויות אפשריות וכך להיות מוכן.

 

מטבעות

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות