רכישת דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה היא ברוב המקרים העסקה החשובה ואם לא הגדולה ביותר בחייכם שבו מושקעים מרבית הכסף שלכם. לכן, אם אתם חושבים לרכוש נכס להשקעה חשוב שתדעו כי תחום הנדל"ן הוא האחראי לרבים מעשירי העולם, כך שיש המון סיבות לחשוב שמדובר בהשקעה נכונה.

אם זאת, מומחים מסכימים, כמו בכל השקעה, עדיף להיות בקיאים לפני שמשקיעים מאות אלפי שקלים, במיוחד עם מדובר ברכישת דירה מקבלן.

הצעדים לפני ביצוע עסקה

קבלן, בדיוק כמוכם – הקונים, מעוניין להרוויח מהעסקה כמה שיותר, אך שתבצעו מספר צעדים חשובים לפני רכישת דירה מקבלן:

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

  1. בדקו את האזור שבו הדירה מיועדת להיות ואת הדירה עצמה – לסביבה שבה אתם מעוניינים לגור יש השפעה על אורח החיים שלכם, סביבה עוינת תהפוך את השגרה לסיוט מתמשך שלאו דווקא יהיה אפשר להיפטר ממנו, וסביבה מזמינה תעזור לכם לגדל את הילדים או להעביר את שגרת היום יום בצורה נעימה ורגועה.
    בעת בדיקת הדירה, חשוב לבדוק את היתרונות (כיווני אוויר, גודל והתכנון הפנימי והחיצוני) ואת החסרונות (מבני תעשייה באזור הדירה, כבישים סואנים, מפעים אקולוגיים שונים וכו').
  1. תהליך רכישת הדירה מקבלן גוררת לעיתים חתימה על זיכרון דברים – חשוב לדעת שמדובר על מסמך שדינו כדין חוזה לכל דבר ועניין. לכן במידה ותרצו לבטל אותו, מומלץ לפנות אל איש מקצוע בתחום כמו עורך דין מקרקעין.
  1. שימו לב שהקבלן מחויה לצרף לחוזה הרכישה מספר מסמכים חשובים: מפרט טכני של הדירה על פי החוק, התוכניות השונות של הדירה / קומה, הוראות תחזוקה למערכות השונות ולטיפול בחומרי הגימור הנמצאים בדירה ועוד.
  1. בעת קבלת העתק החוזה לפני החתימה, עיינו בו בסביבה שקטה בו תרגישו בנוח, כמו ביתכם. התייעצו עם אנשי מקצוע מטעמכם בנוגע לחוזה והגיעו לניסוח חוזה סופי ביחד עם הקבלן ואנשי המקצוע.
  1. מומלץ לעקוב אחר תהליך הבנייה במקביל לעבודתו של הקבלן, כך שבמידה והוא אינו עומד בלוח הזמנים שלכם, תוכלו לטפל בזה באופן מידי.
  1. ברגע שהדירה מוכנה אל תמהרו לקבל את הדירה. מומלץ לדרוש שמסירת הדירה תיעשה בצורה מסודרת לאחר שטופלה וסודרה מכל עקבות הבנייה והשיפוץ על מנת שתוכלו לבחון האם קיימים פגמים ברצפה, בקירות או בכל מקום אחר בדירה. בדיקה יסודית תעזור לכם לפנות לקבלן בדרישה שייקח אחריות על פגמים אלו. התייעצו עם איש מקצוע וצרו פרוטוקול אשר מתעד את כל אותם פגמים, שאותו תוכלו להגיש לקבלן טרם קבלת הדירה.
  1. חשוב לזכור שאחריות הדירה לא מסתיימת בעת קבלת הדירה ולמעשה קיימים חוקים המגנים של זכויותיהם של הדיירים וכן גם על זכויותיו של הקבלן. מרגע מסירת הדירה ועד כשבע שנים מיום זה הקבלן נדרש לתקן כל ליקוי אשר נגרם בעקבות הבנייה אלא אם הוכיח אחרת.

עורך דין מקרקעין

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות