קניית נכס נדל"ן – איך לעשות את זה נכון

רוב משקיעי הנדל"ן בישראל מסכימים כי הרווחים מהנדל"ן בישראל נמוכים ביותר, במיוחד אם בשנים הבאות ערכו של הנכס לא ייעלה.

במידה והחלטתם להשקיע בנכס נדל"ן בארץ, ייתכן ויש לכם רבות.

במאמר זה נענה על שאלות אלו, ונסביר איפה ואיך הכי כדאי להשקיע בנכס נדל"ן.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.


הגדרת מטרות

דבר ראשון שעושים כשניגשים לעסקת נדל"ן, הוא להכין תוכנית עסקית. החליטו מראש מה הן המטרות, השאיפות והיעדים שלכם, ומשם תוכלו להחליט לגבי איזו סוג השקעה מתאימה לכם.
החליטו מראש מה חשוב לכם – תזרים מזומנים? עליית ערך?. בחרו מה גודל המשכנתא וטווח המחירים שאתם מוכנים לקחת, והגדירו זמנים, תשואות רצויות וגבולות להשקעה וכדומה.

דבר ראשון, לפני שאתם בונים לעצמכם את התוכנית העסקית לרכישת הנכס, עליכם לשאול את עצמכם האם אתם רוצים מהנכס הכנסה פאסיבית או להשקיע מעט יותר כדי להגדיל את ההכנסה.
הכנסה פאסיבית היא בעצם הכנסה של שוכר לטווח ארוך, שוכר לטווח ארוך מביא שקט וכמעט לא דורש התעסקות אבל התשואה נמוכה יותר. בהכנסה אקטיבית תצטרכו להשכיר לטווחים קצרים יותר ולהשקיע ולהתעסק יותר בנכס, אך ההכנסה תהיה גדולה יותר.

 

סוגי קניית נכס – יתרונות וחסכונות

היתרון של קניית נכס "על הנייר" היא שמחירו כנראה יהיה נמוך מהרגיל, אך ברוב המקרים השקעה זו לא תהיה מוצלחת, זאת משום שהכסף שהשקעתם לא מניב עבורכם כסף עד לקבלת המפתח. כמו כן, לפעמים מתחילים לשלם ריבית עוד לפני קבלת המפתח. לעומת זאת, כשקונים נכס מוגמר, מרוויחים תשואה כבר מההתחלה. אמנם, פעמים רבות הנכס מצריך שיפוץ מסוים, אך עיכוב זה לרוב זניח וכנראה תוכלו להשכיר את הנכס כבר בחודשים הקרובים לאחר הקניה.

אז היכן כדאי לקנות?

לסיכום, נאמר כי לדעתנו אין תשובה ברורה בנושא הזה, זאת מאחר ואפשר למצוא עסקאות טובות בכל מקום. עסקאות אלו פשוט מצריכות תכנית עסקית, יעדים ברורים, ומחקר שוק מקדים ואיכותי.

קבלת מפתחות

מומלץ להתרחק ממקומות יקרים כמו ירושלים ותל אביב, אשר הדירות שם יקרות ביחס לשאר הארץ, והתשואה עבורן נמוכה ולא כדאית. מסיבה זו, מומלץ ללכת לכיוון הפריפריה ולהשקיע שם. במרבית המקומות בפריפריה, ניתן לקנות דירות בפחות ממיליון שקלים, וכן גם להגיע לתשואה גבוהה יותר מהתשואות במרכז (אשר זו עומדת על כ4-5%) בהשקעה פאסיבית או בשכירויות ארוכות טווח.

כמו שציינו קודם, אפשר להשקיע השקעה יותר אקטיבית בנכסים ולהשכיר אותם לטווח קצר יותר, וכך גם להגיע לרווחים גבוהים בהרבה. במידה והמצב הוא כזה, עדיף לקנות נכסים דווקא באזור תל אביב, בת ים, חולון וראשון לציון ובדרך זו ניתן להגיע לתשואות גבוהות יותר של 10-8%. גם במצב הזה חשוב לעשות סקר שוק מקדים ומעמיק ולשאוף לקנות נכס מתחת למחיר השוק.

במידה ואתם שוקלים לקנות נכס, פנו אלינו, המקצוענים בנדל"ן ונשמח לעזור לכם במציאת הנכס וסוג ההשקעה המתאימים לכם ביותר. בהצלחה!

 

מפתחות ובית

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות