אילו פיצויים מגיעים לכם בתאונת דרכים פגע וברח?

תופעת תאונות הדרכים פגע וברח הולכת וגוברת מידי שנה. בשונה מתאונות דרכים "רגילות" שאנו מכירים בהם הנהג האשם הוא האחראי על פיצוי הצד הנפגע, בתאונת פגע וברח זהותו של הנהג האשם אינו ידוע.

מנקודה זו עולה השאלה, אילו פיצויים מגיעים לנו בתאונת דרכים פגע וברח? במאמר זה נרחיב על תאונות הדרכים פגע וברח – מי היא תאונת פגע וברח, מהו היקף התופעה ואילו פיצויים לאחר תאונות דרכים פגע וברח מגיעים לנו?

מהי תאונת דרכים פגע וברח?

תאונת דרכים נחשבת לתאונת פגע וברח שבה הנהג הפוגע נטש את מקום התאונה מיד לאחריה ולא מסר את פרטיו. המחוקק הישראלי התייחס לתופעה בסעיף 64א – הפקרה אחרי פגיעה:

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

  • נוהג רכב המעורב בתאונה, והוא ידע, או שהיה עליו לדעת, כי בנסיבות המקרה עשוי היה להיפגע אדם, ולא עצר במקום התאונה, או קרוב לו ככל האפשר, כדי לעמוד על תוצאות התאונה, דינו – מאסר שבע שנים, עם קנס או ללא קנס, ובלבד שלא יוטל עליו מאסר על תנאי בין כעונש יחיד ובין כעונש נוסף ולא יינתן עליו צו מבחן.
  • נוהג רכב המעורב בתאונה, והוא ידע, או שבנסיבות המקרה היה עליו לדעת, כי בתאונה נפגע אדם, ולא הגיש לנפגע עזרה שהיה ביכולתו להגיש בנסיבות המקרה, לרבות הסעתו לטיפול רפואי, דינו – מאסר תשע שנים, עם קנס או ללא קנס, ובלבד שלא יוטל עליו מאסר על תנאי בין כעונש יחיד ובין כעונש נוסף ולא יינתן עליו צו מבחן.

פגיעה ברכוש, כגון פגיעה בכלי רכב חונה ועוד ועזיבת האירוע ללא השארת פרטים, אינה נחשבת לתאונת דרכים פגע וברח.

 

היקף התופעה

בישראל מתרחשות מידי שנה מעל ל- 700 (ממוצע) תאונות דרכים פגע וברח, כאשר מתוכן כ- 18 תאונות קטלניות בהן נהרגו אנשים. בשנים בין 1996 לבין 2008, מעל ל- 70% מהנהגים שהשתתפו בתאונות פגע וברח קטלניות הסגירו עצמם למשטרה כעבור זמן מה.

 

אילו פיצויים מגיעים לכם בתאונת פגע וברח?

אף על שאינה ידועה זהותו של הנהג הפוגע והאשם, שבדרך הרגילה אמור לספק את הפיצוי לצד הנפגע, ניתן לתבוע את "קרנית". קרנית הינה קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, הקרן מטפלת בנזקי גוף בלבד ומפצה נפגעי תאונות דרכים שאין בידם גוף או אדם היכול לפצותם על הנזק שגרם להם, כגון: נפגעי תאונות פגע וברח, נפגעים מתאונות דרכים שבהן הנהג נהג ללא רישיון או ברכב גנוב, נפגעים מרכב שהיה מבוטח בחברת ביטוח שנכנסה להליכי פירוק ועוד.

 

לסיכום

תופעת תאונות הפגע וברח הינה נפוצה וגוברת מיום ליום. בנוסף להבל הגדול הנגרם עקב התאונה, קיימת בעיה בנושא מי הוא הגורם המפצה? כאשר היה אמור להיות הנהג הפגוע והאשם, בשביל כך הוקמה קרן "קרנית" אשר תפצה אותכם על נזקי הגוף בלבד.

כסף

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות