על האקזיט הנדל”ני של יגאל אהובי

בראש חברת הנדל"ן רבד, מנצח יגאל אהובי, יזם הנדל"ן המוכר לכולנו, אשר אחראי על אקזיט נדל"ני משתלם במיוחד. מהי המכירה המשתלמת ומי הם קבוצת הרוכשים?

חברת רבד – קצת רקע

חברת רבד הינה חברת נדל"ן אשר בה בעת עוסקת בשלושה תחומים, הם נדל"ן יזמי בישראל, נדל"ן מניב בישראל ומערב אירופה, וכן בתחום בתי האבות ובתי דיור מוגן סיעודיים באנגליה. בבעלות החברה נכנסים מניבים רבים, והיא לוקחת חלק בפרויקט מגורים בתל אביב רבתי. בראשה של החברה עומד יגאל אהובי, יזם נדל"ן אשר עומד בראשן של עסקאות נדל"ן רבות ובולטות בארץ ובעולם.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

שווי החברה  

כפי שנאמר קודם לכן, לרבד נכסים מניבים רבים, ביניהם בגרמניה, אשר הניב לחברה סכום כולל של כ – 37 מיליון שקלים. בהתאמה לגידול הכנסות החברה, גדלו גם הוצאותיה. ורווחי החברה צנחו ל כ – 12 מיליון שקלים. צניחה נוספת נרשמה לרבד אשר עמדה על כ – 6 מיליון שקלים בשנת 2018.

לרשות החברה שלוש סדרות אג"ח, אשר עומדות על סכום כולל של כ – 200 מיליון שקלים.

 

האקזיט נדל"ני – מכירת חברת רבד

אהובי מכר את השליטה בחברתו רבד, לקבוצת רוכשים בעלת שם בשוק, בהם יונל כהן, איציק עוז, וקבוצת בית הזהב אשר בידי משפחת רובינשטיין. הרוכשים ישלמו 127.6 מיליון שקלים, זאת בעבור 56.7% ממניות החברה. הסכם המכירה משקף לחברה שווי העומד על כ – 220 מיליון שקלים, ולמעשה, מדובר על פרמיה העומדת על 35%.

בתום השלמת העסקה, אהובי יישאר עם 14.6% ממניות רבד. עוד עלה מן ההסכם, כי לקבוצת הרוכשים זכות ראשונים ברכישת יתרת מניות חברת רבד, זאת באם אהובי יחליט למכור את מניותיו. כמו כן, לאחר השלמת ההעסקה, אהובי יעזוב את תפקידו בתור דירקטוריון חברת רבד, ואחריו ימונו לתפקיד דירקטורים מטעמם של קבוצת הרוכשים.

 

הרוכשים

במשולש קבוצת הרוכשים, עומדות דמויות בעלות שם. בקודקוד הראשון במשולש, עומד יונל כהן, בכיר בענף הביטוח. כהן כיהן בתפקידים בכירים בהם מנכ"ל סוכנות הביטוח "מבטח שמיר", וקבוצת "מגדל".

הקודקוד השני בקבוצת הרוכשים הוא איציק עוז, גם הוא מתחום הביטוח. עוז הקים את סוכנות "אדם לידרים" ושימש כמנכ"ל משותף בחברה.

הקודקוד השלישי, חברת בית הזהב, אשר בבעלות משפחת רובינשטיין. בית הזהב מנהלת ומפעילה בתי דיור מוגן ובתי אבות בעולם, ודרך כך, דרכיה נקשרו עם יגאל אהובי בעבר.

נדלן

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות