סגירת עסקים במהלך הקורונה – איך תצאו נקיים?

בעקבות הקורונה מדינת ישראל, ביחד עם העולם כולו, חווה משבר כלכלי נרחב שפוגע בעסקים קטנים וגדולים כאחד.

אפשר לצאת יותר בקלות מהמשבר בעזרת הגשת בקשות למענקים וקבלת סיוע כספי מהמדינה.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מה מגיע לכם ואיך לצאת נקיים?

הקורונה דפקה לכולנו במפתיע בדלת והכניסה אותנו למציאות חדשה ולא מוכרת. הסגרים, הריחוק החברתי וההגבלות על העסקים הכניסו את העולם העסקי לתקופה שאף אחד לא חשב שתגיע. עסקים רבים עברו טלטלה רבה בעקבות ההכרח לסגור את העסק או להקטין את קהל הלקוחות בכל פעם. רבים החליטו, בלית ברירה, לסגור את העסק טרם או במהלך פשיטת רגל. חשוב להבין שזה תהליך מורכב ולכן מומלץ מאוד להיעזר בעורך דין פשיטות רגל כדי לייעל את התהליך ולמצות את הזכויות הניתנות לעצמאים ולפושטי רגל.

 

עסק עצמאי

בעולם העבודה ישנן שלוש אפשרויות עיקריות לסטטוס עבודה – מובטל, שכיר ועצמאי. המשמעות של מובטל היא כמובן חסר עבודה, שכיר הינו עובד בעסק שאינו שייך לו ומקבל תלוש משכורת מהמעסיק. המשמעות של להיות עצמאי היא בעצם לפתוח עסק באופן עצמאי ולעמוד בראשו כך שהעסק שייך לעצמאי והוא מנהל אותו. במידה והעצמאי מחליט לשכור עובדים הם יהיו שכירים בחברה שלו.

 

סגירת עסקים

במהלך תקופת הקורונה ישנן מגמות שונות אשר משפיעות על מצב העסקים הקטנים והגדולים במדינה. במהלך הגל הראשון היה סגר במדינה ועל כן עסקים אשר מקבלים קהל כגון מסעדות, קניונים, בתי תרבות וכו' נאלצו לסגור לגמרי את העסק לתקופה ממושכת של הסגר ולעיתים להמשיך להיות סגורים גם לאחר הסגר. במהלך הסגר השני עסקים רבים נותרו סגורים במשך חודשים, גם לאחר תום העוצר על התנועה, כך שעובדים רבים הוצאו לחלת ארוך ללא הודעה בדבר סיום עתידי.

פטיש

 

מענקי קורונה

בכדי לעודד עסקים לא לסגור את העסק לגמרי ולמנוע פשיטת רגל מעסקים כמה שאפשר בעקבות משבר הקורונה וההגבלות שחלות על המדינה ישנם מספר מענקים הניתנים לבעלי עסקים כתלות בגודל העסק, מספר העובדים וגודל המחזור. מעבר למאפיינים אלה ישנם מאפיינים נוספים אשר קובעים את גובה המענק שניתן לעסק.

בגלל שצפויה או כבר קורית ירידה בהכנסות העסק, ניתן מענק מהמדינה אשר מטרתו לעזור בהוצאות קבועות שאינן משתנות גם אם יש סגר וגם אם ההכנסות יורדות, הוצאות כגון שכירות, חשמל, מים ארנונה וכו'… נוסף על השתתפות בהוצאות ומענקים כספיים בשל ירידה בהכנסות ניתן גם לקבל מענק במידה והמעסיק הוציא ו\או החזיר עובדים לחל"ת, כתלות בתקופת ההוצאה ובכמות העובדים.

ההגבלות בעקבות הקורונה אשר מוטלות על העסקים במדינה מביאות למשברים כלכליים נרחבים, כדי לעזור ולתקן את הפערים המדינה מעניקה מענקים לעסקים קטנים וגדולים כדי לסייע בהוצאות הקבועות ובהמשך העסקת העובדים במקום להוציא אותם לחל"ת.

 

משקל

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות