מתי חובה להתחיל בחקירה כלכלית לעסק ומה היתרון של מעקב של חוקר פרטי?

יש הרבה מקרים שמצריכים להתחיל בחקירה כלכלית לעסק, ביניהם יכול להיות שבני הזוג שלכם, למשל, מסתירים ממכם כספים בהתנהלות השוטפת של בית העסק, במידה ואתם שותפים, או לדוגמה – שותף עסקי או שותף פרטי, שכה סמכתם עליו בעבר, מהתל בכם בהתנהלות הכלכלית של ניהול העסק, או לצורך העניין, ביצעתם לא מזמן עסקה כספית עם פלוני אלמוני שלא הצליח להזמין מעמד בקצה העסקה שלו, וכיוצא בזאת.

במידה והמענה לאחת משאלות אלו הוא חיובי, יהיה לכם מאוד קשה לראות בחזרה את הכסף מבית העסק שלכם, וזה בדיוק הזמן לפתוח בחקירה כלכלית. מן הראוי שתקראו למן ההתחלה ועד לסיום המאמר שלפניכם, ותגלו על הדרך – מתי חובה להתחיל בחקירה כלכלית לעסק ומה היתרון של מעקב של חוקר פרטי?

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

האם על מנת להכין את הרקע לחקירה כלכלית לעסק יש להיערך מבעוד מועד?

בתור התחלה, נציין כי על מנת להכין את הרקע כראוי לקראת חקירה כלכלית לעסק או באופן פרטי, צריך להיערך מבעוד מועד, כמו גם להשיג את הנתונים הנדרשים, ועכשיו נציג בפניכם צ'ק ליסט של מספר פריטים הכרחיים לשם ביצוע חקירה כלכלית יסודית –

  • תקפידו לאסוף את כל החשבוניות של הרכוש האישי או הרכוש העסקי שלכם, לרבות – חשבוניות מסי המקרקעין שלכם.
  • ערכו רשימות שווי אישיות של התחייבויות, וכן של נכסים.
  • תוציאו תדפיסים של בנק עסקיים או אישיים, מינימום שנתיים קלנדריות אחורה.
  • תוצייאו את כל תלושי השכר שלכם ושל העובדים שלכם.
  • תציגו כל דו"ח ביקורת לתאגידים או לעסקים.
  • הצטיידו בכל הראיות של החזרי מס ההכנסה ליחידים, מינימום שנתיים אחורה.

 

האם חשוב להגדיר מטרות בטרם התחלת חקירה כלכלית לעסק?

חקירה כלכלית מהווה, לכל דבר ועניין, פירוט של איפה מצוי הכסף, למה הוא משמש, מהיכן הוא הגיע ומי וכיצד מעביר אותו. נהוג לכנות אותה, בעגה המקצועית, בתור "חשבונאות משפטית" וחקירה שכזאת עשויה לשמש בתור מזעור של הונאה פרטית או הונאה תאגידית, סכסוך פיננסי, שווי נכסים עסקיים או אישיים, או בעת גירושין, וכיוצא בכך.

בעוד חקירה כלכלית עשויה להשתנות בהתאם לצרכים ספציפיים ולגודל מסגרת התקציב שבה משתמשים לשם החקירה הכלכלית, מרבית מן התרחישים צריכים הערכה של שווי עסקית, משום המחלוקת שקיימת בין שותפי העסק בהיבט של הערך הכספי של החברה. משמעותי להבין את המטרה שלשמה נדרשת חקירה כלכלית.

האם הנכם מאמינים שחייבים לכם לפחות חמישים אחוזים מן הערך העסקי שלכם, האם מדובר בפרט בהשבת הכסף שלכם, או האם עסקינן אודות השבת הכסף שלכם בתוספת של כל הוצאות המשפט? כך או כך, מטרה ברורה למן הרגע הראשון תסייע לכם להגיע להחלטה מה הכיוון הנכון למן התחלת החקירה הכלכלית.

עֵסֶק

`

לסיכום – לפי מה מתמחרים את השירותים של חוקר פרטי?

חוקר פרטי עשוי לשמש במנעד רב של סיטואציות, על מנת למצוא אינפורמציה חשובה שהייתה מוסתרת מעין המתבונן. שכירת חוקרים פרטיים עשויה להקנות לכם שלוות נפש, ועשויה לתמוך בכם בנסיבות שאינכם מבינים מאיפה בכלל להתחיל.

בבחינת חוקר פרטי מחירים, כי אז אין מחיר גורף ואחיד בין כל חוקר פרטי אחד למשנהו, משום שהדבר תלוי בכמה גורמים, כמו למשל – המוניטין או הניסיון של החוקר הפרטי, המקרה הספציפי מושא החקירה, שעות העבודה הנדרשות, רמת הסיכון, המרחק הגיאוגרפי, סוג הציוד שנדרש לחקירה, מידת קושי המקרה, וכולי.

חֲקִירָה

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות