משכנתא בלון – יתרונות וחסרונות

משכנתת בלון היא הלוואה שמחזירים בסוף התקופה עם הקרן והריבית או רק עם הקרן כשאת הריבית יש לשלם באופן קבוע בכל חודש.

האם זוהי הלוואה כדאית? המאמר יפרט את יתרונותיה וחסרונותיה.

למי מתאימה משכנתת בלון?

משכנתא בלון מתנפחת וצוברת מדדים, סכומי הקרן וריביות. אנשים הלוקחים הלוואה כזו צריכים לקחת בחשבון שבסוף הבלון מתפוצץ ויש לשלם אותה. לפיכך, היא מתאימה למי שיודע בוודאות שתהיה לו היכולת להחזיר אותה בין אם משתחררת לו קרן השתלמות או חיסכון אחר בסכום שלווה וההצמדות השונות. זו מאין הלוואת גישור שפופולרית בעת קנייה ומכירה של נכסים. בדיוק כמו קניית רכב בהלוואת בלון, כאשר קונים דירה לוקחים את ההלוואה ולאחר מכירתה משתמשים בכסף לכסות את הבלון ורוכשים דירה חדשה.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

יתרונות הלוואת בלון למשכנתא

הלוואת המשכנתא מסוג בלון מאפשרת ללווים פרק זמן ארוך על מנת לחיות בצורה נוחה ולחסוך מבלי לדאוג לתשלום המשכנתא ובאותה עת ליהנות מהדירה החדשה שרכשו. נניח ולוויתם כ-200 אלף ₪ בריבית קבועה ל-10 שנים עם תשלום ריביות שוטף ואתם חוסכים לאורך 6 שנים קרן השתלמות ששוויה זהה לסכום זה, תוכלו להחזיר את הסכום שלוויתם ואת סכום הקרן מבלי דאגות או לחלופין לקנות דירה חדשה בכסף שתקבלו על הדירה הישנה לאחר שתשלמו את סכומי הקרן. לפיכך, חשוב להיות מודע לסכום הקרן ולדעת שתוכלו גם לעמוד בהחזר שלה.

 

חסרונות הלוואת בלון למשכנתא

כאשר לוקחים הלוואת בלון שבסופה מחזירים גם את הריביות המצטברות חשופים לסכנה גדולה יותר מכיוון שהריביות יצטברו וסכום ההחזר יוכפל. גם מחיר הקרן שמשלמים בסוף טופח ב-2% וגדול יותר מהריבית. לפיכך, יש להתייעץ עם יועץ המשכנתאות כיוון שישנן אפשרויות נוספות כמו הלוואת בלון חלקי שבה משלמים רק את סכום הקרן והחוב. מעבר לכך, על מנת לקבל הלוואת בלון למשכנתא חייבים להוכיח לבנק שצפוי לכם כסף בעת מועד הפירעון שלה. החיסרון הבולט הוא שאם לא לוקחים ייעוץ לפני לקיחת משכנתת בלון, יכולים להיקלע לצרות בשל חוסר ההבנה של המשתמע מהלוואה כזו.

 

מחשבון ובית

שילוב בין משכנתאות

על מנת שלא לשלם ריבית והצמדה גבוהה על החזר המשכנתא ניתן לשלב בין משכנתאות שונות וליהנות מהתנאים שלהן. את המסלולים השונים תוכלו לראות בויקפדיה. כלומר, לשלב הלוואת בלון עם סוג הלוואה נוספת על פי לוח שפיצר או לוח גרייס. כך תוכלו לשלם בהדרגה את הריבית והקרן כמו בגרייס בלון, או לשלם את הריבית והקרן באותו הזמן, כאשר סכום ההלוואה נוטה לרדת, כמו בשפיצר בלון. לפיכך, כשאין לכם יכולת להחזר המשכנתא בתחילת הדרך הפתרון לשלב אותה עם בלון גרייס. כאשר ניתן לשלם אותה מההתחלה מומלץ לשלב אותה עם בלון שפיצר ואז למעשה לשלם יותר בתשלום הסופי אך בפחות זמן.

 

קניית דירה

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות