מי מרוויח מביטוח כפול ואיך אפשר להימנע מזה?

ביטוח זה דבר שאנו משנים פעמים רבות, בהתאם לחיינו שמתקדמים.

אנחנו מצטרפים לביטוחים חדשים או מעדכנים תכניות ביטוח, בין אם עקב רכישת דירה, מצבים בריאותיים שונים או פשוט בגלל התחלת עבודה חדשה.

כדאי פעם בכמה שנים לעשות עצירה ולבדוק את כל הביטוחים שלנו, לוודא כי הם עונים על צרכינו, וכי איננו משלמים על אותו מקרה ביטוח כפול.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

במאמר הבא נסביר על נושא הביטוח הכפול ונלמד כיצד ניתן למנוע אותו.

 

מה זה ביטוח כפול?

ביטוח כפול הוא מצב שבו אדם הוא בעל מספר כיסויי ביטוח עבור אותו מקרה ביטוח, כלומר הוא משלם כפול ללא צורך. מצב זה גורם לכך שבמידה ולאדם זה יהיה צורך בתביעת הביטוח עבור מקרה זה, יוכל להגיש רק תביעה אחת, גם אם מבוטח פעמיים, על ידי שתי חברות, על המקרה. למעשה, האדם משלם עבור מספר פוליסות אך בפועל יקבל פיצוי אך ורק מפוליסה אחת.

חושבים שזהו דבר הזוי ולא הוגן? תתפלאו לשמוע שזהו דבר נפוץ מאוד.

 

ביטוחים כפולים נפוצים

סוג הביטוח שבו תופעה זו שכיחה במיוחד הוא ביטוח בריאות. אנשים רבים משלמים על ביטוח בריאות ממלכתי, ובנוסף לכך גם על אחד מהביטוחים המשלימים של קופות החולים אשר מוסיף שירותי בריאות נוספים. יש כאלו שמקום עבודתם גם משלם על ביטוח בריאות פרטי, או שהם בעלי ביטוח פרטי משפחתי. במצבים כאלו סביר ביותר שהביטוחים השונים מכסים מקרים זהים, כלומר נוצר מצב של ביטוחים כפולים.

פעמים רבות מצב זה נוצר בגלל פזיזות וחוסר ידע בתחום הביטוח. נהוג לחשוב שיותר ביטוחים משמע יותר הגנה, וכך גם פיצוי כספי גבוה יותר. אך כיוון שניתן לתבוע רק פוליסה אחת עבור כל מקרה ביטוח, הפיצוי הכספי נותר באותו גודל. לכן, חשוב להיות במעקב בנוגע לסוגי הביטוח שלכם, ומה כל אחד מהם כולל, כדי לא להפסיד סכומי כסף נכבדים.

 

איך להימנע מביטוח כפול?

כדי לגלות מקרים של ביטוח כפול עליכם לבצע בדיקת כפילויות בביטוח. יש מספר דרכים לעשות זאת. קיימים שני אתרים בבעלות המדינה שמספקים שירותים אלו. אחד מהם הוא אתר "הר הביטוח" של משרד האוצר, שבו כל אדם יכול לקבל מידע כולל על הביטוחים השונים שבבעלותו, וכך למצוא את הביטוח הכפול, אם יש כזה. אתר נוסף הוא "המסלקה הפנסיונית" שמתכלל את הפנסיה של כל אדם, והינו בעלות של מספר שקלים בודדים.

אופציה נוספת היא להיעזר בסוכן ביטוח מקצועי ומיומן שאתם סומכים עליו. בדיקת תיקי ביטוח היא דבר שסוכני ביטוח מתמחים בהם, ויוכלו לעשות זאת במקצועיות רבה.

ביטוח כפול היא תופעה שכדאי לטפל בה, כדי למנוע הפסד רב של כסף ללא צורך. אנו מקווים שהמדריך שלנו יעזור לכם בנושא.

 

ביטוחים שונים

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות