מיקור חוץ לעסקים – כל מה שרציתם לדעת ולא שאלתם

מיקור חוץ לעסקים – כולנו שמענו את הביטוי הזה, אך מה זה אומר בדיוק? חשוב להבין מהו מיקור חוץ, מהם היתרונות ולמי זה מתאים במיוחד.

 

מיקור חוץ – מה זה אומר?

מיקור חוץ הוא תרגום של המילה המקורית מאנגלית outsourcing כאשר המילה out משמעה חוץ והמילה source פירושה מקור.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מיקור חוץ הוא שימוש בחברה חיצונית לניהול ויישום של פרויקטים או של תחומי עיסוק מסוימים בתוך חברה. הפרויקטים או תחומי העיסוק אינם נוגעים לעיסוק הישיר של החברה. העובדים במיקור החוץ הם מומחים בתחום המסוים שלמענו הם מגויסים. הם יכולים לעבוד במקום מרוחק ממשרדי החברה ואין להם קשר ישיר לחברה של מעסיק-עובד.

 

מתי יש צורך במיקור חוץ לעסקים?

לכל חברה יש עובדים המבצעים את פעילותה העיקרית, הפעילות לשמה נוסדה החברה (או הארגון); אך לצד הפעילות העיקרית זקוקה החברה לעובדים לשם פעילויות שוטפות או חד פעמיות שאינן תחום העיסוק הישיר שלה, אלא הן נדרשות לצורך תפקודה כחברה / ארגון. בנוסף, יש לעתים פרויקטים שצריכים להתבצע במקומות מרוחקים ממשרדי החברה.

לצורך התחומים והפרויקטים שאינם קשורים ישירות לחברה, יש צורך במיקור חוץ לעסקים. חברה חיצונית תגייס עובדים וספקים שעוסקים בתחום הספציפי הנדרש והם יבצעו אותו עבור החברה. למיקור חוץ יש מגוון יתרונות, שעליהם נפרט בהמשך.

 

מטבעות

אילו חברות בעיקר משתמשות במיקור חוץ?

  • חברות הייטק וסטארטאפים – כן, לא מומלץ להעסיק עובדת שמומחית בסייבר למשל, בניקיון המשרדים, בניהול הכספים או בשמירה ואבטחה… חברות הייטק נוטות להעסיק עובדים ועובדות רבים במיקור חוץ
  • עסקים של ( SMB – (small medium business – עסקים אלו לרוב צריכים להיות זהירים יותר בהוצאות, לכן פעמים רבות הם מעדיפים להעסיק עובדים במיקור חוץ כדי להפחית הוצאות על פרויקט / רכישה.

 

מהם היתרונות במיקור חוץ?

  • החיסכון – היתרון המשמעותי ביותר: העובדים לא צוברים וותק וזכויות ובדר"כ דורשים תנאי שכר נמוכים יותר מאשר עובדי החברה
  • מניעת-הפרעה להתנהלות החברה: העובדים והעובדות של החברה יכולים להישאר בתחום עיסוקם המרכזי מבלי שיופרעו, כך התפוקה של החברה לא נפגעת, וגם המוטיבציה של העובדים
  • נגישות: במיקור חוץ ניתן להגיע לאזורים שאינם בקרבת משרדי החברה, לראות מה קורה בזמן אמת ולתפקד. חשוב במיוחד בעולם של היום כשהזדמנויות גדולות הן לפעמים עניין של רגעים.

 

איך נולד והתפתח מיקור חוץ

מיקור החוץ התפתח בשנות ה-90 של המאה הקודמת עם גדילתן של חברות הייטק והפיכת העולם לכפר גלובלי. לאט לאט הבינו שעובדים לא חייבים לשבת במשרד, ולהפך-  יש יתרון משמעותי בעובדים מרוחקים.

 

בעקבות הקורונה

בעקבות הקורונה נודעו תמורות בעולם ההשמה וגיוס העובדים. כיום outplacement הוא תופעה נפוצה ובפרט בתחום של מיקור חוץ לעסקים. התחום של ספקי כוח אדם התפתח, עם שיטות חדשניות להתאמת המשאב היקר בעולם – המשאב האנושי.

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות