מהן עבירות צווארון לבן?

עבירות צווארון לבן הן מהעבירות הנפוצות והמאתגרות ביותר לפיענוח. עבירות אלו מתבצעות מתוך ידע ושליטה עצמית, מה שמאפשר למבצע העבירה לטשטש היטב את עקבותיו. היום, עם ההתפתחות הטכנולוגית, עבירות צווארון לבן הפכו להיות משהו שכל אדם עם הבנה כלכלית מעמיקה מספיק יכול לבצע. במאמר זה, נפרט מעט על עבירות הצווארון הלבן, מהן, וכיצד גורמי האכיפה מתמודדים עמן.

 

עבירות אל מול רשויות המס

אחד מהדברים החיוניים ביותר למדינה עצמאית, הוא היכולת לגבות מיסים מתושביה. המיסים מממנים את מערכות ההגנה והשירותים לאזרח, ולכן וויתור עליהם מפרק את היסוד עליו נשענת המדינה. מאחר ומדובר בסכומי כסף גדולים, אשר עולים ככל שהשכר החודשי צומח, יש פיתוי גדול להתחמק מתשלום מיסים בדרכים כאלו ואחרות. התחמקות מתשלום מיסים היא קשה, ודורשת טשטוש של חלק גדול מההכנסות. הטשטוש של ההכנסות, נעשה פעמים רבות על ידי תשלום בשחור על שירותים, תוך שימוש בכסף מזומן, או על ידי העברת חלק מהכסף לחשבונות בנק מעבר לים. אחת הדרכים העיקריות לאיתור עבירות אלו, היא על ידי בדיקה מעמיקה של תמונת ההוצאות אל מול ההכנסות המדווחות, ובדיקה האם הם תואמים. עורך דין פלילי מיומן, יוכל לסייע בייצוג אנשים החשודים כעברייני מס, תוך מתן הסבר רציונאלי וחוקי להעברות הכספים השונות.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

עבירות הונאה כספית

הונאה כספית היא אחת מעבירות הצווארון הלבן החמורות יותר. בשונה מעבירות מס, אשר ההשפעה שלהן מתחלקת בין המון אזרחים במדינה ולכן למעשה כמעט ולא מורגשת, עבירות הונאה כספית כוללות הונאה של יחידים, אשר מאבדים סכומי כסף עצומים. עבירות הונאה כספית יכולות להתבצע במגוון דרכים. ניתן למשל למכור לאנשים מניות חסרות ערך, תוך שכנוע מתמיד שלהם שערך המנייה מטפס ועולה. ניתן לדרוש השקעות לעסק אשר למעשה איננו קיים, תוך הבטחת דיווידנד שמן לאחר שהכסף יתחיל לזרום. יש כמות עצומה של עבירות הונאה כספית אפשריות, כאשר רשת האינטרנט מעניקה הזדמנות לעבריינים לגשת ולגנוב בצורה זו כספים מאנשים בכל רחבי העולם. הטיפול בעבירות הונאה כספית הוא לעיתים קרובות ביד קשה יותר, מאחר ומדובר בפגיעה ישירה באנשים.

 

עבירות צווארון לבן מהוות אתגר למערכות האכיפה

האתגר הגדול של עבירות צווארון לבן למערכת האכיפה, נובע מכך שלעיתים קרובות, האנשים המבצעים אותן הם בעלי ידע עצום בענייני כספים וכלכלה. חוקרי המשטרה ורשות המיסים, עשויים למצוא את עצמם נקברים תחת הררי הניירת והעברות הבנקאיות, ומתקשים מאוד להוציא הוכחה חותכת לכך שבוצעה מעילה בכספי המדינה או גניבה של כספי אדם אחר. חלק מהעבריינים גם מלבינים את הכסף בעזרת הזרמתו לעסקים לגיטימיים לכאורה, אשר מאפשרים לשלם עליו מס ולהכניס אותו לחשבונות בנק בארץ. אם אתם נחשדים בעבירות מס, חשוב שיהיה לצידכם עורך דין מנוסה שיוכל להציג את הצד שלכם בסיפור.

ציוד עריכת דין

סימון של חוקים
אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות