מהן התשואות הצפויות לפוליסת חיסכון

פוליסת חיסכון אמנם משווקת על ידי חברות הביטוח בישראל אך מדובר על מוצר השקעה ולא פוליסת ביטוח. במקרים רבים מסלול ההשקעה בפוליסת חיסכון כולל השקעה בנכסים לא סחירים כגון, תשתיות, נדל"ן מניב, קרנות השקעה פרטיות ועוד. הדבר מאפשר גיוון בהשקעה ופיזור טוב יותר של הסיכון בהשוואה לסוגי השקעות אחרים כמו, קרנות השתלמות או קופות גמל. במאמר זה נעסוק בנושא התשואות.

 

מסלולי השקעה בתשואה גבוהה

חברת הביטוח מציעות מספר מסלולי השקעה בפוליסת חיסכון ברמת  סיכון שונה דבר המשפיע על התשואות הצפויות. מלבד רמת הסיכון התשואות הצפויות מושפעות גם מגובה דמי הניהול. במקרים רבים דמי הניהול בפוליסות חיסכון יהיו נמוכים וקבועים ומכיוון שאין עלויות פרט לדמי הניהול, יש סכומים משמעותיים יותר המייצרים תשואה כמו בפוליסה של  הכשרה בסט אינווסט.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

למידה מניסיון העבר

כידוע נבואה ניתנה לשוטים בלבד ולא ניתן להתחייב לגבי תשואות של מוצרים פיננסיים לרבות פוליסות חיסכון. עם זאת ניתן ומומלץ ללמוד מהניסיון וניתן לצפות לתשואות הדומות לתשואות העבר. חשוב לבחון, הן תשואות על העת האחרונה והן תשואות בטווח הארוך ולראות שהמגמות הינן מתמשכות. ניתן למצוא ברשת תוצאות של התשואות בפירוט עבור כל חברה באופן מדויק.

 

תשואות גבוהות ודמי ניהול נמוכים

באופן כללי ניתן לומר שפוליסת ביטחון בהתחשב בתוצאות העבר צפוניות לתשואה של כ-15% לשנה דבר שנחשב למוצלח ביותר בהשוואה למוצרי חיסכון והשקעה אחרים. כאמור הדבר נובע, הן ממסלולי ההשקעה, רמות הסיכון והמקצועיות של מנהלי המסלולים והן מגובה דמי הניהול הנמוכים לרוב פחות מ-1% בודד, תלוי בחברת הביטוח הספציפית ובתנאים של כל פוליסה.

 

הַשׁקָעָה

תשואות מעולות לחמש שנים

התשואות הצפויות על פוליסת חיסכון המושקעות לחמש שנים עשויה להגיע גם ל-50% אם נתייחס לתוצאות העבר על חמש שנים כבסיס להשוואה. אמנם התשואות שהושגו בעבר לא בהכרח מעידות על התשואות העתידיות אך בהחלט ניתן לקבל מהן אומדן שיכול לעזור לכם בקבלת החלטות לגבי פוליסות חיסכון והשוואתן לאפשרויות השקעות עתידיות אחרות.

 

התאמה אישית של הפוליסה

התאמה אישית חשובה כשמדובר על בניית תיק השקעות. חשוב להבין שלכל מכשיר חיסכון יש יתרונות לצד חסרונות ייחודיים וישנם דברים נוספים שיש לקחת בחשבון מלבד נושא התשואות. חשוב תמיד להתאים מוצרי השקעה וחיסכון לצרכים האישיים שלכם, מידת הצורך שלכם בזמינות של הכסף בעתיד, כמו גם להתאים אותה לרמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת על עצמכם.

 

לא רק תשואה טובה

לסיכום הנושא, לפוליסות החיסכון יתרון על פני מסלולי השקעה וחיסכון אחרים, הן ברמת התשואות שניתן להשיג באמצעותן בהתאם לנתוני העבר והן מבחינת הגמישות שהן מאפשרות במעבר בין מסלולים מבלי שהדבר יחויב במס. בפוליסות חיסכון ניתן לעבור בין חברות הביטוח וממסלול סולידי למנייתי ובחזרה לסולידי והדבר לא ייחשב למכירה המחייבת במיסוי רווחי הון.

מדיניות חיסכון

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות