מהן העלויות של מרכז גמילה

הליכה למרכז גמילה היא החלטה שכרוכה בעלות כספית המשתנה בהתאם לאורך השהות במרכז הגמילה, מורכבות הטיפול ואיכות השירותים הניתנים במרכז הגמילה.

בעת בחירת מרכז גמילה, רצוי כי היכולת לממן את השהות במרכז תהיה בהישג ידו של המטופל, וזאת על מנת למנוע מצב של התחלת הליך גמילה אשר אין אפשרות להתמיד בו מבחינה כלכלית.

מרכז גמילה – על קצה המזלג

מרכז גמילה הוא מרחב הכולל מגורים ומתקנים שונים אשר משמשים את המטופלים במשך תקופת היותם בהליך גמילה, הליך אשר פעמים רבות עשוי להימשך זמן רב. מאחר שהליך גמילה דורש ניתוק ממציאות קיימת של אובדן שליטה, חלק מהליך הגמילה כרוך בניתוק מוחלט ממציאות זו ומעבר למציאות יומיומית חלופית.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

סוגי שהות במרכז גמילה

השהות במרכז גמילה לרוב נחלקת לשתי צורות נפוצות. הצורה הראשונה היא שהות בתנאים מלאים הכוללת לינה. שהות זו למעשה מנתקת את המכור ממסגרתו הקודמת רוויית הפיתויים ומייצרת אטמוספירה חדשה שכל תכליתה הוא למקד את המכור בהליך הגמילה. ניקה ישראל מרכז גמילה במרכז הארץ מספק עבור הנגמל מעטפת גמילה מסוג זה.

סוג שהות נוסף הוא שהות חלקית, הכוללת ביקורים תכופים במרכז הגמילה, אולם כחלק מסדר יומו של הנגמל ולא כמסגרת המקיפה אותו למשך כל היממה.  שלב זה הוא לרוב שלב התמיכה הרציפה לטובת מענה עבור מי שמצוי לאחר שלב גמילה אינטנסיבי ומטרתו סיוע וליווי ברמה הרוחנית לאחר חזרתו לאורח חיים רגיל בקהילה.

 

הליך גמילה קצר טווח

גמילה מהתמכרות, בחלקה האינטנסיבי, עשויה להיות קצרת טווח ולהשתרע על פני תקופה שנעה בין 3 ל- 4 שבועות. גמילה מסוג זה היא פיזיולוגית ונוגעת להתמכרות גופנית לחומרים מסוכנים.  היא מכוונת לטפל בהשפעתו הפיזית של החומר המסוכן עד ליציאתו מהגוף כאשר השלב הבא, לאחר יציאת החומר הממכר ממערכות הגוף, הוא שלב של גמילה בהיבט המנטלי.

 

הליך גמילה ארוך טווח

לצד גמילה מחומרים מסוכנים, החלק הארי של הגמילה, אשר כולל שהות במרכז גמילה, הוא החלק הנוגע ליצירת החוסן המנטלי לטיפול בהתמכרות. זאת מאחר שהתמכרות אינה מתרחשת בחלל ריק. היא נובעת ממצע נפשי אשר מזין אותה. הליך הגמילה נועד להגיע לאותו מצע נפשי ממקום מודע. ניקה-ישראל האתר הוא מקום בו ניתן למצוא פירוט נוסף על נושא זה.

הצורך בטיפול באותו מצע נפשי נובע מתוך ההכרה שההתמכרות היא לא רק הבעיה, היא הפתרון של המכור לבעיה עמוקה יותר. מתוך ההבנה של אותו בסיס ראשוני שדורש טיפול, נוצרת השליטה לאורך טווח. הליך זה של התבוננות והבנה עשוי לארוך זמן רב והוא משתנה בין נגמל אחד לאחר.

 

מרכז גמילה – עלות עם תועלת

עלות הטיפול במרכז גמילה נעה על טווח רחב בהתאם למספר רב של משתנים. השהות במרכז כוללת את אספקתם של כלל צרכי המטופל, על מנת לאפשר לו להיות מרוכז בהליך הגמילה ולמצוא בעצמו את הכוחות לשליטה עצמית, הכרה בחולשות ומתן פתח לעזרה חיצונית. שאלת העלות היא שאלה אשר צריכה להיות כרוכה בשאלת הצורך הטיפולי המיטבי והמתאים ביותר עבור המכור.

 

שעון ומטבעות

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות