רמאות או נמות: מהן הונאות חברות ביטוח

חברות הביטוח הן אלה שאנו הכי מסתמכים עליהם כשמדובר בנכסים שלנו ובדברים הכי יקרים שלנו; הבית שלנו, בית העסק שלנו, התכשיטים שלנו ואפילו הגוף שלנו כאשר מדובר בביטוח בריאות. אך, ניתן לראות מקרים רבים בהם גם חברות הביטוח, וגם המבוטחים עצמם, מבצעים הונאות ומקרי רמאות על מנת לקבל את המחיר המרבי מהביטוח או מהלקוח עצמו

אין ספק שחברות הביטוח הן חלק בלתי נפרד מחיינו, אנחנו מסתמכים עליהן מאוד בשלל פרמטרים בחיים שלנו ועל כן משלמים להם גם לא מעט כסף. אם אנו מדברים על האופן שבו חברות הביטוח גם עובדות, בצורה טובה יש להגיד, על מנגנון ההפחדה שלנו ובכך גורמת לנו להוסיף לעיתים יותר ביטוחים והרחבות ממה שאנו באמת צריכים, ישנו מקום בו אנו צריכים לשים את הדעת ולהבחין בין העובדה שחברות הביטוח עובדת על בסיס מכירתי ואנו לקוחות ככל דבר.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

אז איזה ביטוחים נחשבים כרמאות ואיזה הם מצרך בסיסי?

כשמדובר בפן הזה, השוני הוא עצום בין האנשים והלקוחות. אם לדוגמא תיתקלו בלקוח בעל נכס מסוים שהייתה לו דליפת מים שהרסה לו לא מעט מהמקום והתשתית, הוא כנראה ימליץ לכם על ההרחבה של נזקי מים כי הוא למד מהטעויות של עצמו. כנ"ל לגבי ביטוח רעידות אדמה – בפועל, רובנו לא ניזוקנו מרעידת אדמה רצינית ועוצמתית בסולם ריכטר, אך בפוטנציאל, מעצם העובדה הקיומית שישראל יושבת על השבר הסורי-אפריקאי ונתונה להשפעות שונות של רעידות אדמה, יש אפשרות לנזקים. בעוד רובנו בוחרים לא לשלם את ביטוח רעידות האדמה מתוך הגחמה של "מה הסיכוי שזה יקרה לי?", שהיא לגמרי כבילה, העובדה שמישהו אחד ניזוק מרעידת אדמה, הוא עצמו או נכסו, יכולה להביא אותו, את קרוביו ואת בני משפחתו לעשות את אותו הביטוח מתוך העיקרון כי זה אכן קרה לאדם קרוב ואכן הנזקים יכולים להיות משמעותיים ביותר.

מוטבעות

 

אז מה אתם מציעים לי – איך אני יכול להימנע מקניית ביטוח שהוא מיותר לי?

מדובר בשאלה מעולה שאין לנו תשובה ברורה אליה; מצד אחד, כפי שאמרנו, מדובר בהרגשה אישית וכמובן ניסיון אישי עם הנכס או בית העסק. מהצד השני, חברות הביטוח יעשו את מיטב המאמצים למכור לכם את הביטוחים וההרחבות המתאימות על מנת שתשלמו להם עוד כסף, בייחוד אם ההרחבות מוצעות בסכום כסף לא רב ומנגנון ההפחדה עובד שעות נוספות. אך, אופציה נהדרת היא להיעזר בחוקרים פרטיים שיכולים לעשות עבורכם את העבודה לגבי הנכס כך שלא תפלו בפח; לא לגבי המקום עצמו וכמובן שגם לא לגבי המוכר של הנכס. בחיפוש קליל באינטרנט של חוקרים פרטיים המלצות, תוכלו למצוא אנשי מקצוע מוסמכים רבים שיבדקו, יעקבו ויאזינו עבורכם על מנת שאתם תדאגו כמה שפחות.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות