מהי משכנתא לבנייה עצמית

תוכן עניינים

חושבים לקנות חלקת אדמה ולבנות עליה בית? זה היה החלום שלכם מאז ומעולם והיום המצב הכלכלי שלכם יותר טוב כך שאתם יכולים לחשוב על כך ברצינות? אם כך, ברור מדוע תרצו לדבר גם דבר או שניים של משכנתא לבנייה עצמית, כי היא שונה מכל משכנתא אחרת.

 

מי יוכל לבקש משכנתא כזאת?

בין אם האפשרות שבה אתם מתעניינים היום היא משכנתא לבנייה עצמית ובין אם אתם רוצים לקחת כל משכנתא אחרת, אתם צריכים לראות כמובן האם אתם עומדים בכל הדרישות של הבנקים השונים. משמעות הדברים היא, שלפני הכול, אתם צריכים שיהיה לכם את ההון העצמי הדרוש לכך, כי מי שאין לו כלל הון עצמי לא יוכל לגשת לבנק ולבקש משכנתא. שנית, אתם צריכים כמובן להצהיר על ההכנסות החודשיות שלכם כדי שהבנק יוכל להיות בטוח שיש לכם איך להחזיר את הכסף.

בית וכסף

מה כלול במשכנתא?

כשמדברים על משכנתא שמיועדת לבניה עצמית אנחנו רואים שהיא שונה לעומת משכנתאות אחרות, שכן כאן מדובר על כסף שעתיד לשמש אתכם לקנות את האדמה וגם לבנות עליה. משמעות הדברים היא שאומנם ניתן להעריך כמה פחות או יותר אתם צריכים לצורך כל הפרויקט הזה, אך קשה להגיע לסכום מדויק כפי שקורה כאשר קונים נכס שכבר קיים ומישהו דורש עבורו סכום מסוים.

 

האם כדאי לקבל ייעוץ לפני שלוקחים משכנתא כזאת?

התשובה היא חד משמעית כן, כי בכל מה שקשור למשכנתאות מכל הסוגים דרוש ניסיון וידע. לכן רצוי שתתחילו לחפש עוד היום מספר יועצי משכנתאות, כי יועצים כאלה יעזרו לכם להבין האם משכנתא מסוימת תתאים לכם, איך תוכלו לקחת אותה ועל איזה החזרים מדובר. יועץ משכנתאות הוא גם איש המקצוע שיעזור לכם לא פעם להתמקח עם הבנק, כי אסור לשכוח שבסופו של דבר הבנק חושב על האינטרס שלו ולא על טובת הלקוח. לעומת זאת, יועץ משכנתאות חושב על הלקוחות שלו ולכן הוא זה שיעזור לכם למצוא את המשכנתא הכי טובה עבורכם.

 

לאיזה יועצי משכנתאות כדאי לפנות?

האמת היא שזו לא שאלה פשוטה כי קיימים היום הרבה מאוד יועצים מובילים. אם הייתם מחפשים היום מועדונים לבת מצווה בראשון לציון בוודאי הייתם משקיעים בחיפוש הזה כי לא הייתם רוצים להתפשר על מועדון שאינו מספיק טוב. בפועל זה בדיוק גם מה שכדאי לכם לעשות אם אתם מחפשים יועצי משכנתאות מובילים למשכנתא לבנייה עצמית, כי מה פתאום שתפנו אל יועץ שאתם לא יודעים עליו דבר? היועצים שלכם צריכים להיות לא רק מנוסים אלא גם מקצועיים ורצוי מאוד לבחור גם מישהו שיש לגביו חוות דעת חיובית. לקחת משכנתא זה לא משהו שעושים בכל יום ולכן רצוי לעשות זאת בעזרת ייעוץ מוביל ומקצועי.

לפרטים נוספים: https://thebluerooster.co.il.

אהבתם את המאמר ? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב email
בדיקת זכאות להחזר מס