מהו שכר טרחה הצפוי בייצוג עורך דין רשלנות רפואית?

במקרה של פסיקת פיצויים לטובת התובע בתביעת רשלנות רפואית, שכ"ט של עורך דין נזקי גוף נקבע באחוזים מסכום הפיצויים שקיבל הנפגע.

אבל כמה אחוזים לוקח עורך הדין? מהם תנאי שכ"ט מקובלים ומהו התעריף הנפוץ?

שיטת גבייה ייחודית לתביעות רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית וביטוח – דוד פייל ושות' מסביר, כי המקרים הרבים בהם טיפל לאורך השנים אינם דומים זה לזה וכי בכל תביעת רשלנות רפואית, ייתכם גובה אחר של פיצויים, בבית המשפט או בהסכם פשרה ולכן גם גובה אחר של שכר טרחה לעורך הדין.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

יחד עם זאת, הוראות החוק אינן קובעות שכ"ט מקסימלי לעורכי דין בתביעות רשלנות רפואית ולכן למעשה, עורכי הדין רשאין לגבות לפי רצונם – לפי החוק.

אלא שהנוהג המקובל הוא לגבות סכום קבוע למדי, אשר מיועד לכיסוי שעות עבודה ארוכות של עורכי הדין והצוותים שלהם, לפעמים במשך שנים ארוכות, שכן הזמן הממוצע לקבלת פיצוי בתביעת רשלנות רפואית עומד על בין 3-5 שנים.

 

יחד עם זאת, בגלל שיטת הגבייה, המאפשרת ללקוח לשלם רק בתום התהליך ורק אם קיבל פיצוי, מאפשרת לכל אדם באשר הוא, להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית ומדרבנת את עורכי הדין להשיג פיצוי נאה ללקוח.

שכר טרחה צפוי בייצוג עורך דין

 

גובה מקובל לשכר טרחה

עורכי דין בתביעות רשלנות רפואית נוהגים לגבות בין 20-30% מהפיצויים שהלקוח מקבל בתום התהליך, אם כי גובה שכר הטרחה עשוי להשתנות בהתאם לרמת המקצועיות והניסיון של עורך הדין.

בכל מקרה – אם התובע יצא ללא פיצוים מהתהליך, גם עורך הדין יישאר בידיים ריקות, אם כי מן הראוי לציין כי עורכי דין מסוימים נוהגים לגבות תשלום גם עבור פתיחת תיק ועבור העבודה.

 

יחד עם זאת, מומלץ לא להתפתות לעורכי דין הגובים שכ"ט נמוך, שכן לעיתים דבר זה מרמז על חוסר ניסיון, או חוסר מקצועיות ולכן גם תוצאות ההליך המשפטי עלולות להיות בלתי משביעות רצון.

 

עלויות קבועות בתיקי רשלנות רפואית

שכר הטרחה של עורך הדין אולי משולם רק בתנאי שהלקוח מקבל פיצויים, אבל חוץ משכר הטרחה, יש במשפט רשלנות רפואית הוצאות רבות וגדולות, אשר אינן נכללות בשכר הטרחה:

  • תשלום למומחה רפואי לצורך כתיבת חוו"ד רפואית התומכת בתלונות התובע
  • איתור והעתקת מסמכים, שכן תיעוד מסודר ואמין הוא מפתח חשוב לניצחון במשפט כזה
  • שליחויות, אגרה, דואר, גישור וכן הלאה

 

כל אלה יכולים להגיע לעלויות של אלפי שקלים ויותר ולכן חשוב להיערך בהתאם ולהבין את ההשלכות של פתיחה בהליך משפטי בגין רשלנות רפואית.

 

לסיכום

שכר טרחה של עו"ד רשלנות רפואית מותנה בקבלת פיצויים על ידי הלקוח. יחד עם זאת, גם אם הלקוח לא זוכה, יש הוצאות בלתי מבוטלות, שאינן כלולות בשכ"ט ויש לקחת אותן בחשבון.

מהו שכר טרחה הצפוי בייצוג עורך דין רשלנות רפואית

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות