מדינת חיסונים – האם ניתן לבטח את עצמנו במידה וזה כשל?

החוק בישראל מאפשר לכל אדם שמקבל חיסון ולכל מי שבא עימו במגע להגיש תביעה בגלל פגיעה שנגרמה בעקבות החיסון. עם זאת, יש צורך להוכיח קשר סיבתי בין החיסון לפגיעה ולכן התהליך עשוי להיות ארוך ומסורבל

 

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

חוק נפגעי חיסון נחקק כבר בשנת 1989, אך לאחרונה הוא עלה לכותרות בגלל העובדה שישראל הפכה למוקד חיסוני קורונה. מצד אחד, החיסונים יעילים ובינתיים מוכיחים את עצמם. מצד שני, החשש של הציבור מוצדק כי לא ממש ברור מה רמת הביסוס של החיסונים. השאלה המתבקשת היא האם ניתן לבטח את עצמנו במידה והחיסון כושל, או מה קורה בתחום הזה עם חיסונים באופן כללי.

 

כך תדעו מה מגיע לכם – גם מהמדינה וגם מחברת ביטוח פרטית

נציגים של סוכנות ביטוח מובילה כמו ארנפלד ביטוח יכולים לסייע בתהליך של הגשת התביעה. למרות שהתמחות המשרד היא בשירותי ביטוח, יכול להיות שהם יכירו את פרטי המקרה ואף יידעו להשוות בין הכיסוי העקרוני הניתן על ידי המדינה לבין זה שמוצע על ידי חברות הביטוח הפרטיות. לאחר מכן, את רוב המאמצים מקדישים להתנהלות מול הגוף הרשמי האמון על הנושא.

 

מי רשאי להגיש תביעה ואיך עושים את זה?

חוק ביטוח נפגעי חיסון מאפשר להגיש תביעה באמצעות פניה לקרן פנימית לביטוח הממשלה. את התביעה מגישים בכתב לצורך קבלת הפיצוי המגיע, ללא צורך במילוי מסמכים מובנים. מבחינה טכנית, ניתן להגיש את התביעה במשלוח בדואר, באמצעות פקס או בדואר אלקטרוני.

יד מחזיקה חיסון קורונה

מבחינת הזכאות, כל מי שמקבל חיסון וכל אדם שבא עימו במגע רשאים להגיש את התביעה. אבל במידה וכבר הוגשה תביעה לפי פקודת הנזיקין, לא ניתן להגיש תביעה לפי חוק ביטוח נפגעי חיסון – ולהפך.

 

תוך כמה זמן צריך להגיש את התביעה?

חברות ביטוח פרטיות באופן עקרוני לא מכסות מפני חיסונים. מה שכן אפשר לעשות זה לבדוק את תנאי פוליסת ביטוח הבריאות, כדי לבדוק האם יש תואנה להגשת תביעה שקשורה אל טיפול רפואי ואל ההשלכות שלו. יתרה על כך, יש פוליסות ביטוח שבגינן ניתן להגיש תביעה גם בגלל תופעות לוואי של טיפולים רפואיים קונבנציונאליים.

בכל הנוגע לתביעה מתוקף חוק ביטוח נפגעי חיסון, הדגש הוא על הודעה שאותה צריך להוציא בהקדם. באופן עקרוני, תביעה לתגמולי ביטוח מתיישנת בתוך 3 שנים מהמקרה – אך עדיין בודקים כל מקרה לגופו. במקרים מסוימים מאריכים את התקופה, אבל ראוי לקבל על כך ייעוץ משפטי.

לסיכום, חיסונים הם עניין רגיש שגם מגובה בחוק ומאפשר הגשת תביעות נגד המדינה. עבור האזרחים, ההמלצה היא להשוות בין פוליסות הביטוח של חברות הביטוח הפרטיות. במקביל, כדאי להמשיך ולנצל את הזכויות הקבועות בחוק על מנת לדעת איך ואת מי לתבוע.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות