למה חשוב לרכוש השכלה פיננסית?

ישנם אנשים שרואים שעתידה לבוא התעסקות פיננסית ומנסים להתחמק ממנה מכל מחיר.

חלקם בגלל שנאה למספרים וחלקם בגלל הפרוצדורה.

אך, חשוב להבין שהשכלה פיננסית היא אחת המיומנויות הכי חשובות ואחד הנושאים שהכי חשוב לדעת ולהבין בו לעומק.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

מהי השכלה פיננסית?

השכלה פיננסית אינו דבר שלומדים בבית הספר או באוניברסיטה, זה דבר שצריך ללמוד מקריאה באינטרנט, תוך ניסוי וטעיה של הנושא. האדם שמחליט לרכוש השכלה פיננסית צריך להשקיע בכך רבות וללמוד בצורה עצמאית.

באתר פיננקה הכינו מנגנון שבא להתמודד עם הבעיה. האתר מנגיש את ההשכלה הפיננסית לציבור הרחב. מטרתו היא להעביר את הידע המורכב בצורה פשוטה ונוחה שתאפשר לכל אדם לרכוש את ההשכלה הפיננסית בצורה מיטבית.

 

מי צריך השכלה פיננסית

כמעט כל אחד צריך שתהיה לו השכלה פיננסית. כל אחד יכול לבחור את רמת השקעתו בנושא. אך, את הידע הבסיסי בתחום כל אדם צריך לרכוש. כמובן שככל שתעמיקו יותר בתחום הפיננסי ותגדילו את האופקים בו, כנראה תצליחו להניב מהכנסותיכם סכום גבוה יותר ותדעו לחסוך את הכסף שלכם בצורה טובה יותר.

דולרים

 

למה חשוב לרכוש השכלה פיננסית

החשיבות בהשכלה פיננסית גלומה במספר סיבות:

יציאה מהמינוס

משפחות רבות בישראל נמצאות במינוס בחשבון הבנק. זוהי עובדה לא פשוטה. יציאה ממינוס זו משימה לא קלה אך כדי לצלוח אותה חייבים לרכוש השכלה פיננסית. מבלי ידע בנושא היציאה מהמינוס כמעט ובלתי אפשרי.

 

חיסכון בכסף

לאנשים שרכשו השכלה פיננסית קל יותר לחסוך. הדבר קורה משום שהשכלה פיננסית נותנת כלים להתמודדות נכונה ושקולה עם כסף, בצורה שתאפשר לחיות אורך חיים שקול וזהיר שיוריד מכם את הדאגות לטווח הארוך.

הרבה מהאנשים לא נמצאים במינוס אך ורק בגלל הוצאות המחיה, הרבה מהם פשוט לא נגישים לידע חשוב בפיננסים שמעלה את ההכנסות כמו: תכנון פיננסי, קרנות נאמנות מסחר בשוק ההון ועוד המון מושגים שלא תמיד נגישים לציבור הרחב. הבנת המושגים תאפשר הבנה מעמיקה בעולם הפיננסי ותעזור למשפחות אלו לצאת מהמינוס בו הן נמצאות.

 

התמודדות עם שינויים

העולם כל הזמן משתנה וכך גם התחום הפיננסי. ערך השקל משתנה, הריביות משתנות והעמלות משתנות. מעקב נכון אחר כל המשתנים הפיננסים במשק חשוב לצורך התנהלות טובה עם הכסף שלכם תוך השימוש בידע.

 

הבנת עולם העבודה

למי לא יצא לקבל תלוש משכורת ולא להבין כל חלק וחלק בו? למרבית האנשים עולם העבודה לא מובן ונהיר. וכאן נכנסת ההשכלה הפיננסית. עם הידע בנושא תוכלו להבין האם המעסיק שילם לכם כראוי, ובמידה ולא, כמה כסף מגיע לכם וכיצד עליכם לפעול בשביל להשיגו.

חשוב גם לעקוב אחר הפנסיה ולא רק אחר השכר. הפנסיה היא העתיד שלכם וחשוב להבין בתחום הפנסיה כדי להיות מבוססים כלכלית גם כשתגיעו לגיל מבוגר.

 

חישבו חשבונית

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות