אילו מסמכים צריכים על מנת למשוך כספי פנסיה

רבים מאיתנו חושבים שאת הכסף בפנסיה ניתן לקבל רק בתור קצבה או בתור סכום חד פעמי שמוכנס רק בעת היציאה לגיל הפרישה.

אולם, גם לפני גיל הפרישה ניתן למשוך חלקים מן הפנסיה, ואף לעשות זאת בתשלומי מס נמוכים יחסית לסכומים הללו.

מה צריך לעשות על מנת למשוך כספי פנסיה?

מדובר בפרוצדורה שקרנות הפנסיה מכירות היטיב ולכן נבנה הליך מדויק שמתוכנן בדיוק לכך – מילוי של טפסים ייעודיים, צירוף של אישורים מסוימים, למשל טופס משיכת הכספים של קרן הפנסיה שלכם.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מסמכים ייעודיים אחרים שלרוב נדרשים הם אישורי חשבון הבנק, שיכולים להינתן מצילום של הצ'ק או מאישור רשמי שניתן בקלות להשיג באתר הבנק, העתקים של תעודות זהות, של ספחים ומסמכים נוספים. חשוב כאשר מצרפים אותם לסרוק אותם באופן ברור על מנת שניתן יהיה להבין בקלות מה כתוב בהם.

כאשר הטפסים ממולאים באופן לא ברור – או כתב היד או הצילום של המסמכים השונים, זה עלול לייצר מצבים שבהם קרן הפנסיה תתקשה פיזית להבין מהם הפרטים הנכונים – דבר שיכול לעכב בכמה ימים טובים את קבלת הסכומים המלאים.

 

מה צריך לעשות על מנת למשוך את כספי הפנסיה

בעקבות כל מיני אתגרים כלכליים, ניתן לבצע משיכת כספי פנסיה ללא סיום עבודה, במצבים כאלו, המוגדרים היטיב גם כן בתקנות של קרן הפנסיה ניתן יהיה להוציא כל מיני סוגים של כספים וחסכונות שנצברו בקרן.

לרוב, ההליך הסטנדרטי כולל אפשרות משיכה מסוימת של החסכונות אצל מעסיקי עבר, כלומר, מעסיקים שהפרישו בעבר אך אינם מפרישים בהווה ומשיכת כספי פנסיה לחוסכים שעברו את גיל שישים – בגיל זה ניתן להתחיל לקבל קצבה מסוימת של כספי הפנסיה.

קופת חיסכון וכספים

 

משיכת כספים רגילה

במידה ומעוניינים לבצע משיכת כספי פנסיה 'רגילה', ניתן לעשות את זה בהליך הייעוד של קרן הפנסיה, עם זאת, חשוב לשים לב שלא עוברים תקרות מסוימות שכן גם ישנו מקסימום של המשיכה שניתן לבצע בבת אחת וכן זה עלול להיות ממוסה באופן מאוד גבוה.

לפי תקנות המס הרלוונטיות בשנות 2020, התקרות שלא תהיה ממוסה כלל היא עד שניים עשר אלף שקלים על כל שנת עבודה.

חשוב לזכור שהכספים שמושקעים בפנסיה נחסכים בכל מיני אפיקים, חלק מן הכספים הם כספי פיצויים וחלק אחר מן הכספים הם כספי תגמולים. את כספי הפיצויים ניתן להוציא בקלות יתרה יותר מאשר כספי התגמול – בייחוד בעקבות סוגיות שקשורות לאופן המיסוי.

 

המסמכים

גם למשיכת הכספים הזו ישנו הליך מסודר בקרן הפנסיה. ההליך יכלול מילוי של המסמכים הייחודיים לעניין זה – טופסי משיכת כספי פנסיה, לצד מסמכים שונים שתבקש קרן הפנסיה להנפיק לה טרם היא מוכנה לשחרר את הכספים, בהתאם לדרישות ולמגבלות הקבועות בחוק ובתקנון הקרן.

 

שטרות באוויר

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות