חזי חיים מסביר למה כדאי לרכוש נדלן מסחרי ולא מגורים

תוכן עניינים

רכישת דירה ראשונה בישראל נחשבת כיום לפעולה הכלכלית היקרה ביותר במדינה. משנה לשנה מוסיפים המחירים לעלות ולאור ההחלטה על הפסקת מכרזי תכנית "המחיר למשתכן" בקרוב, זוגות ומשפחות צעירות שנותרו ללא מקום בהגרלות שהתקיימו ייאלצו לחזור לשוק הפרטי ולרכוש דירה במיליוני שקלים.

אך האם קיימת דרך אחרת שתאפשר לאזרחים בישראל להגיע לבית משלהם? על פי יזם הנדל"ן והבעלים של "פסגות נדל"ן" חזי חיים, קיימת אופציה טובה ונוחה יותר שפתוחה לכולם. התנאים המקדימים: הבנת השוק והון עצמי קטן בלבד. זהו הזמן להכיר את היתרונות שברכישת נדל"ן מסחרי וכיצד הוא יוכל להגשים בעבורם את חלום הדירה.

 

הבדלים כלכליים משמעותיים בין שני סוגי הנדל"ן

ענף הנדל"ן כולל שני תחומים עיקריים: מסחר ודיור. ההבדל בין השניים עצום: עלויות נכסי נדל"ן הדיור מרקיעות שחקים ונמצאות בטווח עלויות של החל מ-800 אלף שקלים לדירות בשכונות מתפתחות ועד כ-3 מיליון ₪. כל זאת עוד לפני החזרי המשכנתא שצפויים להוסיף לעלויות על הנכס ריבית של כ-200-500 אלף שקלים נוספים, מיסים שונים בגובה דומה ותוספות לבנייה, שיפוץ או שדרוג דירת קבלן שברוב המקרים נדרש ליישם.

לעומת זאת, עלויות נכסי הנדל"ן המסחרי יכולות להסתכם גם ב-500 אלף שקלים לנכס גדול, מרכזי ומכובד, אינן מלוות במיסוי על הרכישה ומסוגלות להשיב את ההשקעה תוך זמן קצר מרגע הקצאתו להשכרה.

כל היתרונות שמאחורי רכישת נדל"ן מסחרי

נדל"ן מסחרי שעלותו זולה בהרבה מכל דירה פוטנציאלית, תאפשר לכם להשתמש בהון נמוך בלבד. אם חסכתם מאות אלפי שקלים שעדיין לא יספיקו לרכישת הדירה, תוכלו להשתמש בהם כדי לקנות נכס מסחרי ולהפיק מכך תועלת אדירה:

בנכס המסחרי ניתן לבצע התאמות מיוחדות כך שהוא יאפשר למספר עסקים להשכיר מכם. ניתן אפילו ליצור חללי עבודה לטובת המקצועות החופשיים שזקוקים למקומות קטנים ואטרקטיביים ובכך להגדיל יותר את התפוקה הכלכלית. זוהי הכנסה פסיבית שנחשבת לאפיק השקעה יוצא דופן ברווחיותו, נוסף על סיכון נמוך ביותר. ההבדל בתשואה ביחס לנדל"ן הדיור עומד על למעלה מפי שלוש: תשואת המשקיעים להשכרת דירה עומדת על 1.8%-4% לכל היותר. זו של משקיעי הנדל"ן המסחרי מסוגלת לטפס גם לכדי 10%-12% מידי שנה. מדובר בהון אישי לא מבוטל שיוכל לעזור בכלכלת המשפחה, לכסות את דמי השכירות הנוכחיים ואף לצבור חיסכון מהיר ורב לטובת הון עצמי לרכישה עתידית. מאחר וגם הרכישה העתידית של דירה תהיה מלווה במשכנתא, ריביות על מסלולי המשכנתא ומיסוי כבד, תוכלו לייצר תזרים תקבולים שוטף ויציב לכיסוי כל ההוצאות.

 

גם בבעלות על נכס מסחרי: לא מוותרים על חלום הדירה הראשונה

נהוג לומר שכשדלת אחת נסגרת, אלוהים פותח חלון לאפשרות חדשה. אין משפט נכון מכך בנוגע לנדל"ן ומצבו הנוכחי במדינת ישראל. לגישתו של חזי חיים, רכישת נכסים מסחריים תעזור לציבור הרחב להתקיים בכבוד ואף להגיע לדירה המיוחלת, בד בבד עם הענקת עידוד ותמיכה נוספים למשק ולהרחבת עוצמתה של הכלכלה הישראלית.

אהבתם את המאמר ? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב email
בדיקת זכאות להחזר מס