למה הרבה ישראלים משקיעים ביוון בשנת 2021?

עוד טרם מגפת הקורונה, והשינויים בכלכלה הישראלית שהיא גררה, רבים ממשקיעי הנדל"ן הישראלים הבינו את היתרונות הקיימים בהשקעה בנדל"ן בחו"ל, ובייחוד בערי יוון.

אך מה גורם למשקיע הישראלי לשים את כספו דווקא במדינה השכנה לנו, ומה היתרונות הקיימים בעבור המשקיע המתעניין?

ישנם יתרונות אין ספור בהשקעה בדירות בחו"ל, במגוון של אזורים, ויתרונות אלו ברובם נובעים מההשוואה למידת הרווח שנקבל בהשקעה מקבילה בנכס ארץ. לאחר שהמשקיע הישראלי גילה יתרונות אלו, ניכרה עלייה חדה דווקא בהשקעה בנכסים ביוון, ונשאלת השאלה מדוע, האם כל אחד יכול להשקיע, ומה היתרונות?

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מחיר הנכס

אחת הבעיות העיקריות, בה נתקלים המשקיעים הישראלים, היא מחירי הנכסים המקומיים. עוד טרם המגפה, מחירי הדירות והבתים בארץ הרקיעו שחקים. רבים מתקשים לרכוש נכס לשימושם הפרטי, עוד טרם המחשבה על רכישה לשם השקעה, והכנסה פסיבית. על מנת לרכוש נכס בארץ נדרש הון לא קטן של כמה מיליונים.

לעומת זאת, מחירי הנכסים במגוון רחב של מדינות הוא הרבה יותר נמוך, וזאת בעיקר במרכז אירופה וארצות הברית. עקב זאת, ההון העצמי הנדרש להשקעה יכול לעמוד על כמה מאות אלפי שקלים, ולא מיליונים.

 

מיסוי

נוסף על מחירי דירות נגישים יותר, המס שנשלם בעבור השקה בנכס בחו"ל יהיה נמוך יותר. בנוסף, למדינת ישראל הסכם מוסדר עם מדינות רבות, ובאמצעותו המשקיע הישראלי פטור מלשלם מס כפול.

 

בית

תשואות

בהתאם למחירי הדירות והמס הנמוך שנשלם בעבור השקעה בנכס בחו"ל, התשואות שנקבל יהיו גבוהות יותר. נמצא כי התשואות יהיו גבוהות ב-3%-5% יותר מאלה שנקבל בעבור השקעה בנכס מקומי.

 

מה מייחד את הנדל"ן ביוון?

כאמור, המשקיע הישראלי נוטה להשקיע רבות בסוגי נדל"ן ביוון 2021. אך נשאלת השאלה, מדוע יוון כה מיוחדת?

 

ליוון יש מספר יתרונות ,על פני מדינות אחרות, בכל הנוגע להשקעות נדל"ן:

המשבר הכלכלי:

בשנת 2008 יוון נכנסה למשבר כלכלי שנמשך מספר שנים. בעקבות המצב, מחירי הנדל"ן ירדו וניתן לרכוש נכסים במחירים נוחים במיוחד, גם לאלו שאינם בעלי הון עצמי גדול. מחיר סביר יכול להתחיל ב-200,000 ₪ לערך.

 

קרבה:

מיקומה של יוון משתלם במיוחד עבור המשקיע הישראלי היות והקרבה מאפשרת לו לנהל את ההשקעה בעסק. במידת הצורך, הטיסות אינן יקרות והוא יכול להיות זמין נגיש.

 

אמנת מס:

כפי שציינו, ישנן מדינות עמן לישראל יש הסכם מיסוי. אחת המדינות הללו היא יוון. באמצעות הסכם זה המשקיע הישראלי פטור ממס כפול.

 

היצע:

המשקיע הישראלי יכול לבחור איזה סוג השקעה ירצה לבצע בנכס. לדוגמא, יוון הינו יעד תיירות פופולרי, בעיקר בקרב הקהל הישראלי. יוון מציעה לתייר הישראלי חופשה בנוסח ארץ ישראל אבל בחו"ל, ובמחיר משתלם לכיס. בהתאם לכך, קיים ביקוש גבוה ביוון להשכרת דירות לטווח קצר על ידי תיירים, ועובדה זו משתלמת במיוחד עבור משקיעים בנדל"ן ביוון. לעומת זאת, יכול המשקיע לבחור להיות חלק מקבוצת רכישה או להשקיע דווקא לטווח הארוך יותר.

 

לסיכום

משקיעים ישראלים רבים בוחרים להשקיע את הונם, גדול או קטן, בנדל"ן בחו"ל, אך אלו המתמידים לחקור וללמוד יעשו זאת דווקא ביוון. השקעה בנדל"ן ביוון בשנת 2021 מניבה מספר לא קטן של יתרונות למשקיע הישראלי. בין היתרונות הקיימים נראה כי הרווח המתקבל הוא גבוה מזה שמתקבל בעת השקעה בכנס מקומי, מחירי המיסים והנכסים הם נמוכים אך יציבים, והקרבה הגיאוגרפית, כמו גם הקשר החברתי החם בין שתי המדינות, מאפשרת מידה רבה של ניהול ותחזוקה נוחה של הנכס.

 

לחיצת יד

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות